مرکز تجاری ایران در مسکو راه اندازی می‌شود

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل در جریان سفر به مسکو از آمادگی ایران برای ایجاد مرکز تجاری و نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در کشور روسیه خبر داد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، حسین پیر موذن رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل، روز پنجشنبه، 2 تیر، در گفت و گو با ایرنا با اشاره به دیدار اعضای اتاق بازرگانی اردبیل با اعضای اتاق بازرگانی روسیه در شهر مسکو گفت: «در این دیدار برای بررسی راهکارهای توسعه همکاری ۲ کشور مذاکرات لازم انجام شده و بر توسعه مراودات اقتصادی بین ۲ کشور تاکید شد».

او افزود: «در این دیدارها برای ایجاد مرکز تجاری و نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در کشور روسیه اعلام آمادگی شد».

وی ادامه داد: «همچنین در این دیدار تعیین نمایندگان ۲ اتاق بازرگانی مسکو و اردبیل برای ارتباط دائمی و تبادل اطلاعات تجاری و نمایشگاهی و فرصت‌های سرمایه گذاری فی مابین ۲ اتاق، دعوت از سرمایه گذاران روسیه برای برگزاری همایش در استان اردبیل و گیلان در زمینه‌های کشاورزی و مواد غذایی و گردشگری و معدنی و ایجاد زیرساخت‌های ریلی مورد توافق قرار گرفت».

به گفته پیر موذن، اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری بصورت مستمر، توسعه همکاری‌های بانکی و بیمه‌ای و گمرکی، پیگیری‌های لازم برای امضا و توافق‌های نهایی گمرکات ۲ کشور برای انعقاد تعرفه‌های ترجیحی، توسعه همکاری‌های مرکز داوری اتاق بازرگانی مسکو و اتاق بازرگانی ایران در انعقاد قراردادهای تجاری و ثبت شرکت و رسیدگی به اختلافات و دعاوی فعالین اقتصادی ۲ کشور از دیگر توافقات هیات تجاری استان اردبیل در مسکو بود.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل خاطر نشان کرد: «همکاری برای عقد قراردادهای خواهر خواندگی، تلاش برای جذب سرمایه گذاران روسی برای اتصال راه آهن اردبیل - مغان بصورت فاینانس، سرمایه گذاری مشترک برای ایجاد پایانه صادراتی و سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی و غذایی و گلخانه‌ای در منطقه مغان اردبیل هم در این دیدارها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت».

پیر موذن اضافه کرد: «تلاش برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و توسعه حمل دریایی از طریق بنادر ایران به بنادر ماخاچ قلعه و آستراخان روسیه از طریق بکار گرفتن کشتی‌های رو رو بصورت خرید و یا استیجاری در دریای خزر، توسعه همکاری‌های ۲ اتاق برای بازاریابی و مارکتینگ و برندسازی و قراردادهای تجاری محصولات تولیدی ایران با فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه هم از دیگر توافقات هیات تجاری استان اردبیل در این سفر بود».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2667