بین الملل

ناآرامی‌های زاهدان و نقش راهبردی بندر چابهار در کریدور شمال-جنوب

بنظر می رسد یکی از اهداف مورد نظر رقبای اقتصادی و دشمنان سیاسی جمهوری اسلامی ایران ایجاد حس ناامنی در مسیرهای حمل‌ونقل بویژه در موضوع ظرفیت‌های ترانزیتی ایران در مسیر کریدور شمال-جنوب است.   
1401-7-10 01:09

آیت‌ الله رئیسی در اجلاس تحول آموزش در محل سازمان یونسکو: فرهنگ سلطه، با ایجاد نظام جهانی ناعادلانه و سوءاستفاده از سازمان‌های بین‌المللی مانع رشد و پیشرفت کشورهای دیگر شده است

رئیس جمهور ایران با بیان اینکه معتقدیم تحول در آموزش بدون توجه به «خانواده، عدالت و معنویت» میسر نخواهد بود، گفت: جمهوری اسلامی ایران سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خود را با ابتناء به فلسفه تربیتِ ایرانی - اسلامی و بدون اتکا به رویکردهای تک بعدیِ سکولارِ موجود در سند ۲۰۳۰ تدوین کرده است.
1401-6-29 13:28

آیت‌ الله رئیسی در دیدار دبیر کل سازمان همکاری شانگهای: ایران آماده همکاری با سازمان همکاری شانگهای و اعضاء در عرصه‌های مختلف است

رئیس جمهور ایران با تشریح ظرفیت‌های گسترده این کشور در زمینه‌های سیاسی، فناوری، اقتصادی و ترانزیتی، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سازمان همکاری شانگهای و کشورهای عضو در عرصه‌های مختلف خبر داد.
1401-6-27 17:51

دیدار روئسای جمهور ایران و چین / شی جین پینگ بصورت رسمی از آیت‌ الله رئیسی برای سفر به چین دعوت کرد

توافق‌های اساسی درباره توسعه همکاری‌های راهبردی اقتصادی و تقویت چندجانبه‌گرایی، محور مذاکرات روئسای جمهور ایران و چین بود.
1401-6-27 14:42

حضور فعال و موثر در فعالیت‌های سازمان شانگهای، عضویت ایران را به یکی از تحولات مهم تاریخ این سازمان تبدیل می‌کند

رئیس جمهور ایران "تعامل و پیوستگی حداکثری" با کشورهای منطقه از جمله اعضای سازمان شانگهای و حضور موثر در ترتیبات منطقه‌ای و بین‌المللی را در کانون سیاست خارجی ایران دانست و گفت: با حضور فعال و موثر ایران در فعالیت‌های سازمان شانگهای، این عضویت به عنوان یکی از تحولات مهم در تاریخ این سازمان ثبت خواهد شد.
1401-6-26 12:13

پوتین: روسیه خواهان اتمام سریع فرآیند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای است

ولادیمیر پوتین با تاکید بر اینکه روسیه خواهان اتمام سریع فرآیند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای است، گفت: معتقدیم که مشارکت کامل جمهوری اسلامی ایران تاثیر مثبتی بر فعالیت‌های این اتحادیه خواهد داشت.
1401-6-25 16:40

ایران رمز رسیدن به نقطه مطلوب توافق را تمرکز ایالات متحده بر واقع بینی و نشان دادن داشتن اراده لازم دانست

امیر عبداللهیان در تماس تلفنی با همتای عمانی خود، رمز رسیدن به نقطه مطلوب توافق در شرایط حاضر را تمرکز ایالات متحده بر واقع بینی و نشان دادن داشتن اراده لازم دانست.
1401-6-25 14:41

اولیانوف از اقدامات عجولانه غرب علیه ایران انتقاد کرد

نماینده روسیه در جلسه شورای حکام در بیانیه‌ای، ضمن تاکید بر حمایت مسکو از به سرانجام رسیدن مذاکرات وین، از اقدامات عجولانه کشورهای غربی علیه ایران انتقاد کرد.
1401-6-24 01:39

کسب رتبه اول مسابقات هفتمین همایش رسانه ای خزر در بخش عکس توسط خبرنگار ایرانی

هفتمین همایش رسانه ای کشورهای حوزه خزر با عنوان رسانه‌های خزر - جوانان در آستراخان برگزار شد و مصطفی شانچی موفق شد رتبه اول بخش مسابقه‌ی عکس خزر را به خود اختصاص دهد.
1401-6-22 17:17

سرگئی لاوروف با هیئت حماس دیدار و گفتگو کرد

در دیدار وزیر امور خارجه روسیه با اسماعیل هنیه و هیئت همراه، آخرین تحولات منطقه خاورمیانه با محوریت فلسطین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
1401-6-22 12:46

ایران خواستار حل و فصل اختلافات آذربایجان و ارمنستان از طریق مسالمت آمیز شد 

ناصر کنعانی با ابراز نگرانی از تشدید تنش و درگیری های مرزی بین جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان، خواستار خویشتنداری و حل و فصل اختلافات از طریق مسالمت آمیز و بر اساس حقوق بین‌ الملل بین دو کشور شد.
1401-6-22 12:30

دیدار سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در ژنو با وزیر امور خارجه پیش از عزیمت به محل ماموریت

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در ژنو در آستانه عزیمت به محل مأموریت در دیدار با وزیر امور خارجه ج.ا.ا، برنامه کاری دوره ماموریت خود را تقدیم و در جریان رهنمود های وزیر امور خارجه قرار گرفت.
1401-6-22 12:01

کنعانی: بیانیه تروئیکای اروپا یک موضع نادرست و نسنجیده بود

به گفته کنعانی، ج.ا.ا در ارتباط با موضع تروئیکای اتحادیه اروپایی موضع خودش را قبلا رسما اعلام کرده‌ است، این اقدام یک موضع نادرست و نسنجیده در یک زمان نادرست بود و همانطور که قبلا تاکید کردیم ناشی از محاسبات نادرست طرف اروپایی بود.
1401-6-21 16:55

کنعانی: مهم‌ترین دستور مذاکرات، اخذ تضمین است

به گفته کنعانی، مهمترین بحث مورد نظر ما بحث تضمین‌هاست. اگر چارچوب تضمین محکم نباشد در هر زمانی ممکن است شاهد اتفاقات ناگوار در ارتباط با توافق باشیم. در مرحله قبل هم شاهد این رخداد بودیم. ایران یکجانبه به توافق عمل کرد دولت آمریکا خارج شد و عمل نکرد و طرف‌های اروپایی به تعهداتشان عمل نکردند و نتوانستند خسارات خروج آمریکا را جبران کنند. موضوع تضمین دو وجه دارد یک وجه آن تضمین لغو تحریم هاست به گونه‌ای که ایران از منافع اقتصادی برجام به صورت کامل بهره‌مند شود.
1401-6-14 12:17

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و قطر در مورد مباحث کنسولی و مذاکرات رفع تحریم ها

در تماس تلفنی «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» با حسین امیر عبداللهیان، مباحث مورد علاقه طرفین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
1401-6-14 11:23

روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و مغولستان ارتقا می‌یابد

وزیر امور خارجه مغولستان در دیدار با محمد مهدی برادران با بیان این نکته که این هیات بعد از 40 سال در بالاترین سطح گسترش همکاری ها پا به عرصه گذاشته؛ ابراز امیدواری کرد که سطح روابط تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و مغولستان افزایش یابد.
1401-6-14 04:08

ایران و ترکیه ظرفیت خوبی برای کمک به ثبات و امنیت منطقه دارند

به گفته وزیر کشور در دیدار با قائم مقام وزیر کشور ترکیه، ایران و ترکیه به عنوان دو کشور همسایه، ظرفیت خوبی برای کمک به ثبات و امنیت منطقه دارند.
1401-6-10 11:48

ایران و کشورهای همسایه پشتیبان افغانستان امن و توسعه یافته هستند

حسین کاظمی قمی از گفتگوهای سازنده‌ خود با نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در مسکو خبر داد.
1401-6-10 09:46

اولیانوف: در تاسیسات ایران فعالیت غیر قانونی هسته‌ای انجام نمی‌شود

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌ المللی در وین با تاکید بر این که پاسخ دادن ایران به سوالات اساسی آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی منجر به مختومه شدن پرونده ایران در شورای حکام آژانس خواهد شد، گفت که نگرانی کشورهای غربی درباره برنامه هسته‌ای ایران بی‌ اساس است.
1401-6-10 08:47

دریادار سیاری: امنیت منطقه می‌تواند توسط کشورهای قدرتمندی نظیر ایران و هند تامین شود و نیازی به حضور کشورهای فرامنطقه ای نیست

به گفته امیر دریادار سیاری، ایران مخالف نظامی سازی منطقه است و امنیت منطقه می‌تواند توسط خود کشورهای منطقه از جمله کشورهای قدرتمندی نظیر ایران و هند تامین شود و نیازی به حضور کشورهای فرامنطقه ای نیست.
1401-6-9 13:47