روسیه

سفر هیات دولتی و بخش خصوصی استان اصفهان به روسیه 

هیات دولتی و بخش خصوصی استان اصفهان با هدف ملاقات با برخی از مقامات مسکو و سنت پترزبورگ و همچنین شرکت در جلسات متعدد تجاری به روسیه سفر کرده‌اند.
1401-9-8 00:39

امیرعبداللهیان: اوکراین مدرکی درباره پهپادها ارائه نداده است

وزیر امور خارجه با بیان اینکه تاکنون هیچ مدرکی از طرف اوکراینی مبنی بر استفاده از پهپاد ایرانی در اوکراین دریافت نکردیم، گفت که روس‌ها به صراحت به ما گفته‌اند که صرفا از سلاح‌های ساخت خود استفاده کرده‌اند.
1401-9-3 17:42

مذاکرات همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکتهای روسی 

معاونان وزرای ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در یک دیدار دوجانبه ضمن مرور توافقات پیشین دو کشور بر توسعه روابط و همکاری های مشترک در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کردند.
1401-9-2 20:27

همکاری ایران و روسیه‌ در طراحی و توسعه سیستم‌های هلیکوپتری

دبیر نمایشگاه بین‌المللی هوافضای ایران ضمن اعلام رونمایی از موتور هواپیمای ساخت ایران در نمایشگاه بین‌المللی هوافضای آتی کیش از برنامه‌ریزی برای همکاری با روسیه در موضوع طراحی و توسعه سیستم‌های هلیکوپتری خبر داد.
1401-9-2 20:08

افزایش سرعت عملیات گمرکی با ایجاد کریدور جدید گمرکی بین ایران و روسیه

به گفته سید جلیل جلالی فر، با ارائه تسهیلات و خدمات گمرک به خدمت گیرندگان فعال در حوزه تجارت با روسیه سرعت عملیات گمرکی و صادرات کالا به روسیه از بنادر امیر آباد، نوشهر و انزلی افزایش یافت، که این امر نتایج مذاکرات گمرکی بین دو کشور و تسهیلات در نظر گرفته شده برای فعالان اقتصادی ایران برای تجارت با روسیه است.
1401-9-2 11:01

برنامه‌ریزی برای افزایش کیفیت جابجایی بار و مسافر در همایش بین‌ المللی «حمل‌ و نقل روسیه»

معاون حمل‌ و نقل وزارت راه و شهرسازی بررسی و برنامه‌ریزی برای افزایش کیفیت جابجایی بار و مسافر و تامین امنیت در حوزه حمل‌ و نقل را از اهداف شانزدهمین همایش بین‌ المللی و نمایشگاه «حمل‌ و نقل روسیه» اعلام کرد.
1401-8-29 15:18

توسعه تبادلات تجاری و همکاری‌های دو جانبه بین ایران و روسیه

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت استان تومسک روسیه از اشتیاق بسیار خود جهت برگزاری نمایشگاه مشترکی به منظور معرفی محصولات تولیدی و کالاهای تجاری استان تومسک روسیه در استان گیلان خبر داد.
1401-8-29 13:03

همکاریها و تبادل کالایی بین ایران و روسیه افق روشنی دارد

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت استان تومسک روسیه با بیان اینکه به آینده روابط ایران و روسیه بسیار امیدواریم، گفت: شرکت‌های خوبی در زمینه لجستیک در کشورهای ایران و روسیه وجود دارد و افق روشنی پیش روی ما برای ادامه همکاری ها و تبادل کالایی است.
1401-8-28 13:50

سطح روابط تجاری ایران و روسیه به چهار میلیارد دلار رسید

به گفته رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه، در حال حاضر سطح روابط تجاری ایران و روسیه به چهار میلیارد دلار در سال رسیده است که بهره‌گیری از ظرفیت‌ شورای بین المللی همکاریهای تجاری اتاق بازرگانی و صنعت کشورهای حاشیه خزر در تقویت و ارتقاء آن تاثیر گذار است.
1401-8-27 15:22

اولیانوف: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران هدف صلح آمیز معتبری ندارد

میخائیل اولیانوف در واکنش به سخنان ضد ایرانی سفیر آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرد که سیاست فشار حداکثری علیه ایران هدف صلح‌ آمیزی ندارد.
1401-8-27 14:17

سرگی میلوشکین: بندر چابهار قابلیت ترانزیت کالا به روسیه را دارد

به گفته مدیر منطقه آزاد آستراخان روسیه، بندر چابهار بندر بسیار مهمی در سیستم حمل و نقل کالاست که می‌تواند برای ترانزیت بار و کالا به روسیه و کشورهای آسیای میانه مورد استفاده قرار گیرد.
1401-8-26 13:45

تاکید بر توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS از طریق بندر امیر آباد

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیر آباد در جریان بازدید هیأت تجاری روسیه از بندر امیر آباد بر ضرورت توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوب خلیج فارس به کشورهای حوزه دریای خزر و بالعکس از طریق بندر امیر آباد تاکید کرد.
1401-8-25 23:44

حضور رئیس سازمان بازرسی در اجلاس آمبودزمان‌ های اوراسیا

هفتمین اجلاس اتحادیه آمبودزمان‌ های اوراسیا با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مسکو برگزار می‌شود.
1401-8-25 22:02

آغاز بزرگترین نمایشگاه تسلیحات پاکستان با حضور هیات نظامی ایران

یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات نظامی و صنایع دفاع موسوم به IDEAS ۲۰۲۲ به میزبانی ارتش پاکستان و با حضور هیات‌هایی از ۶۴ کشور از جمله هیاتی از ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در «کراچی» آغاز شد.
1401-8-25 16:15

فعالان اقتصادی ایران و روسیه منتظر اجرایی شدن توافقنامه تجارت آزاد دو جانبه هستند

به گفته رئیس اتاق بازرگانی و صنعت فدراسیون روسیه در همایش تجاری ایران و روسیه، مسیر دستیابی به تجارت ۴۰ میلیارد دلاری میان ایران و روسیه طراحی شده و فعالان اقتصادی دو طرف منتظر اجرایی شدن توافقنامه تجارت آزاد هستند.
1401-8-24 23:57