روسیه

جلسه مشترک سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با معاون استاندار سوردلوفسک، فعالان اقتصادی و تجار ایرانی و روس

برگزاری جلسه مشترک کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با معاون استاندار سوردلوفسک و فعالان اقتصادی و تجار ایرانی و روس
1403-2-28 01:34

رخ‌نمایی برج آزادی در کازان؛ تکاپوی تجار ایرانی برای تقویت حضور در بازار حلال

پانزدهمین اجلاس بین‌المللی گروه راهبردی روسیه – جهان اسلام موسوم به کازان فروم در حالی روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در کازان مرکز جمهوری تاتارستان روسیه گشایش یافت که علاوه بر حضور هیأت‌هایی از بخش‌های دولتی و خصوصی کشورمان، ماکت برج آزادی به عنوان نماد ایران در نمایشگاه جانبی این اجلاس جلوه خاصی خواهد داشت.
1403-2-27 20:57

آستارا میزبان نشست آتی گمرک و حمل و نقل ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با ارائه گزارشی از روند مبادلات کالا در کریدور شمال – جنوب گفت: مقام‌های ارشد گمرکی و حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان خردادماه ۱۴۰۳ نشست‌های سه‌جانبه‌ای به میزبانی آستارا در استان گیلان خواهند داشت.
1403-2-27 20:45

سفیر ایران در روسیه: تعداد شهرهای دارای پروازهای مستقیم بین ایران و روسیه افزایش یابد

کاظم جلالی، سفیر ایران در فدراسیون روسیه اظهار داشت تهران مایل است تعداد شهرهای دارای پروازهای مستقیم بین ایران و روسیه افزایش یابد.
1403-2-27 20:34

تاکید سفیر ایران در روسیه بر استفاده از ظرفیت ایران در گروه بریکس در راستای توسعه روابط کشور های عضو

سفیر ایران در فدراسیون روسیه که به منظور شرکت در اجلاس کازان ۲۰۲۴ به جمهوری تاتارستان روسیه سفر کرده است، با رئیس جمهوری تاتارستان و سفرای کشورهای اسلامی دیدار کرد.
1403-2-27 19:03

حضور سفیر ایران در نشست رئیس جمهوری تاتارستان در حاشیه اجلاس کازان فروم ۲۰۲۴

دکتر کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، در نشست رستم نورگلوویچ مینیخانوف رئیس جمهوری تاتارستان با سفرای مقیم مسکو به عنوان سخنران ویژه شرکت نمود.
1403-2-27 18:34

رئیس جمهور ایران برای شرکت در اجلاس بریکس به کازان می رود

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در اجلاس بریکس که در ماه اکتبر در کازان برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.
1403-2-26 17:22

صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان به ۲.۵ میلیارد دلار رسید

در سال گذشته ۳ میلیون و ۶۰۵ هزار تن کالا به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۶ میلیون دلار توسط شرکت‌های دانش‌بنیان صادر شده است و این شرکت‌ها ۵ میلیارد و ۱۴۱ میلیون دلار واردات داشته‌اند.
1403-2-25 20:35

حضور نمایندگان دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در دانشگاه صنعتی شریف

هیئتی از دانشگاه سن پترزبورگ روسیه با حضور در دانشگاه صنعتی شریف ضمن گفتگو با مسئولین این دانشگاه بر بهبود و ارتقای تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری این دو دانشگاه تاکید کردند.
1403-2-25 15:32

ابزار ریال برون مرزی (آفشور) با روسیه عملیاتی می‌شود

محمدرضا فرزین در نشست با هیات رئیسه اتاق ایران برای حمایت از صادرکنندگان بخش خصوصی دستور داد استفاده از ارز اشخاص و گواهی امتیاز صادراتی در مرکز مبادله ارز و به‌ کارگیری ریال برون‌مرزی با روسیه با قید فوریت اجرایی شود.
1403-2-24 15:16

توسعه همکاری‌های مشترک ایران و روسیه در زمینه فناوری‌های نوین صنعت گاز

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی گاز ایران در دیدار با مقامات بخش انرژی فدراسیون روسیه با تاکید بر اهمیت همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور در صنعت گاز، بر لزوم تحلیل دقیق و شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های همکاری و هماهنگی بیشتر فی مابین تأکید کرد.
1403-2-24 14:34

برگزاری نمایشگاه بین المللی غذایی Kazan Halal Market در کازان روسیه با حضور ایران

نمایشگاه بین المللی غذایی Kazan Halal Market در شهر کازان روسیه با شرکت تولیدکنندگان ده ها کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.
1403-2-21 21:03

برنامه افزایش صادرات ایران‌‌‌خودرو به روسیه در سال ۱۴۰۳

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌ که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.
1403-2-21 20:02

امضای تفاهم‌نامه خرید بلندمدت غلات و تسهیل صادرات لبنیات بین ایران و روسیه

تفاهم‌نامه‌ خرید بلندمدت غلات از روسیه در سفر قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی به مسکو به امضا رسید، تفاهم‌نامه‌ای که بر اساس آن بانک‌های اسبر و و.ت.ب به عنوان دو بانک برتر روسیه گشایش اعتبار لازم را انجام می‌دهند.
1402-11-25 12:42

رشد ۵۰۰ درصدی صادرات برخی محصولات کشاورزی ایران به روسیه

رئیس سرویس فدرال نظارت بر بهداشت دامی و گیاهی روسیه اعلام کرد: واردات برخی اقلام کشاورزی همانند پرتقال، کاهو و فلفل دلمه از ایران طی سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل از آن ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.
1402-11-25 12:20