ایران

ناآرامی‌های زاهدان و نقش راهبردی بندر چابهار در کریدور شمال-جنوب

بنظر می رسد یکی از اهداف مورد نظر رقبای اقتصادی و دشمنان سیاسی جمهوری اسلامی ایران ایجاد حس ناامنی در مسیرهای حمل‌ونقل بویژه در موضوع ظرفیت‌های ترانزیتی ایران در مسیر کریدور شمال-جنوب است.   
1401-7-10 01:09

استمرار عبور قطارهای ترانزیتی روسیه به بازارهای جهانی از مسیر ایران

طبق گزارش مقامات راه‌آهن ایران دومین قطار ترانزیتی روسیه از طریق شاخه شرقی کریدور شمال-جنوب وارد ایران شد و پس انتقال به بندر عباس محموله آن از طریق خطوط دریایی راهی هند و آفریقای جنوبی خواهد شد.
1401-7-9 23:25

پوتین: ما این بار نیز از ارزشها و میهن خود دفاع خواهیم کرد

ترجمه اختصاصی "وستی پرس" متن کامل سخنرانی رئیس جمهور روسیه در مراسم الحاق چهار منطقه سابق اوکراین به خاک روسیه
1401-7-8 21:04

نجفی‌منش ظرفیت‌های همکاری ایران و روسیه در بخش خودروسازی را تشریح کرد

رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان ایران در گفتگو با ریانووستی در باره تمایل ایران برای ساخت کارخانه مشترک تولید قطعات یدکی خودرو، تولید مشترک خودرو با آوتاواز و امکان صادرات تارا و شاهین به روسیه خبر داد. وزارت صنعت و تجارت روسیه از آمادکی همکاری با خودروسازان ایران خبر داد.
1401-7-7 17:41

اتصال بستر سامانه‌ای سازمان حفظ نباتات ایران با اوراسیا و روسیه

رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: بستر سامانه‌ای تبادل اطلاعات بهداشتی سازمان حفظ نباتات کشور برای نخستین بار با کشورهای حوزه اوراسیا و روسیه برای تجارت محصولات کشاورزی وصل شده است.
1401-6-29 16:15

آیت‌ الله رئیسی در دیدار دبیر کل سازمان همکاری شانگهای: ایران آماده همکاری با سازمان همکاری شانگهای و اعضاء در عرصه‌های مختلف است

رئیس جمهور ایران با تشریح ظرفیت‌های گسترده این کشور در زمینه‌های سیاسی، فناوری، اقتصادی و ترانزیتی، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سازمان همکاری شانگهای و کشورهای عضو در عرصه‌های مختلف خبر داد.
1401-6-27 17:51

آیت‌ الله رئیسی در دیدار رئیس جمهور قرقیزستان: جمهوری اسلامی ایران آماده تبادل تجربیات و دستاوردهای خود با قرقیزستان است

رئیس جمهور ایران با اشاره به مشترکات تاریخی، فرهنگی و تمدنی دو ملت ایران و قرقیزستان، بر ضرورت تلاش برای توسعه روابط اقتصادی دو جانبه تا چند برابر سطح فعلی تاکید کرد.
1401-6-27 17:37

آیت‌ الله رئیسی در دیدار رئیس جمهور تاجیکستان: سیاست توسعه روابط با همسایگان از سوی ایران استمرار خواهد داشت

رئیس جمهور ایران با اشاره به اشتراکات فراوان مردم منطقه آسیای میانه و ایران، اظهار داشت: توسعه روابط با کشورهای حوزه آسیای میانه بخصوص تاجیکستان جزو اولویت‌های اول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.
1401-6-27 17:17

دکتر رئیسی در دیدار نخست‌ وزیر پاکستان: ایران برای گسترش روابط با پاکستان حد و مرزی قائل نیست

رئیس جمهور ایران با مهم توصیف کردن روابط تهران و اسلام آباد تاکید کرد: ایران برای گسترش روابط با پاکستان حد و مرزی قائل نیست.
1401-6-27 16:57

دیدار روئسای جمهور ایران و بلاروس / لوکاشنکو: ایران، بلاروس، روسیه و کشورهای آسیای مرکزی با کمک هم در مسیر توسعه اقتصادی حرکت کنند

رئیس جمهور ایران با بیان اینکه نقشه راه ارتقای سطح همکاری‌های تهران - مینسک آماده شده است، به تشریح ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف به ویژه مسائل علمی و فناوری پرداخت و گفت: ایران برای صادرات کالا و همکاری‌های مشترک با بلاروس آمادگی کامل دارد.
1401-6-27 16:45

دیدار روئسای جمهور ایران و قزاقستان / تاکید توکایف بر تسریع در اجرایی شدن کریدور قزاقستان، ترکمنستان و ایران

رئیس جمهور ایران با تاکید بر اینکه ایران مصمم به اجرایی کردن توافقات صورت گرفته در سفر رئیس جمهور قزاقستان به تهران است، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران - نورسلطان به توافقات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز منجر شود.
1401-6-27 16:25

دیدار رئیس جمهور ایران و نخست‌ وزیر هند / نارندرا مودی: توسعه بندر چابهار موجب توسعه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد شد

رئیس جمهور ایران: بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در صنعت نفت و گاز، حمل و نقل و به ویژه مسیر ترانزیتی چابهار - آسیای میانه و همچنین همکاری در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی می‌تواند زمینه مناسبی برای ارتقای سطح روابط و گسترش همکاری‌های ایران و هند فراهم کند.
1401-6-27 16:12

دیدار روئسای جمهور ایران و چین / شی جین پینگ بصورت رسمی از آیت‌ الله رئیسی برای سفر به چین دعوت کرد

توافق‌های اساسی درباره توسعه همکاری‌های راهبردی اقتصادی و تقویت چندجانبه‌گرایی، محور مذاکرات روئسای جمهور ایران و چین بود.
1401-6-27 14:42

تاکید روسای جمهور ایران و ترکیه بر تسریع در اجرای توافقات فی‌مابین دو کشور

روسای جمهور ایران و ترکیه در دیدار با یکدیگر، ضمن مرور توافقات صورت گرفته در سفر اخیر رئیس جمهور ترکیه به تهران و برگزاری هفتمین شورای‌ عالی همکاری‌های اقتصادی دو کشور، بار دیگر بر تسریع در اجرای این توافقات تاکید کردند.
1401-6-26 23:08

آیت‌الله رئیسی: همکاری‌های اقتصادی تهران - مسکو برای دو ملت و کشورهای منطقه مفید است / پوتین: مواضع روسیه و ایران همگرا و هماهنگ است

رئیس جمهور ایران با مرور ابعاد مختلف همکاری‌های اقتصادی، ترانزیتی و بانکی ایران و روسیه اظهار داشت: همکاری‌های اقتصادی تهران - مسکو برای دو ملت و کشورهای منطقه مفید است.
1401-6-26 15:47