اولویت صادرات محصولات گیلان به روسیه و سایر کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا 

با توجه به این که رئیس جمهور ایران توسعه روابط با روسیه و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به عنوان راهبرد تعیین کرده است، استاندار گیلان اولویت صادرات استان را به کشورهای مذکور اعلام کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی استانداری گیلان، ارسلان زارع، استاندار گیلان، روز چهارشنبه، 20 مرداد، در جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی با تأکید بر ضرورت توجه به توسعه روابط با کشورهای همسایه به ‌ویژه روسیه و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به‌عنوان راهبرد مورد تأکید رئیس‌جمهوری گفت: «بر تقویت حمل و نقل و صادرات کالا با بهره گیری از کانتینرهای خشک و یخچال دار و نیز خطوط کشتیرانی چارتری از بنادر انزلی، آستارا و کاسپین تأکید دارم».

زارع به افزایش 19 درصدی صادرات انواع محصولات و تولیدات از گیلان به لحاظ وزنی و رسیدن به بیش از 353 هزار تن طی چهارماه نخست امسال اشاره کرد و افزود: «این شاخص در این مدت، به لحاظ ارزش دلاری نیز با 211 میلیون دلار، در مقایسه با مدت مشابه پارسال 32 درصد افزایش داشته است».

استاندار گیلان انواع محصولات صادراتی را به ترتیب در حوزه های کشاورزی، معدنی و ساختمانی عنوان کرد و افزود: «85 درصد این میزان صادرات در آستارا انجام شد».

وی اولویت صادرات محصولات گیلان را کشورهای همسایه از جمله روسیه و اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا اعلام کرد و افزود: «رئیس جمهور، توسعه روابط با کشورهای همسایه به ویژه روسیه و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به عنوان راهبرد و رویکرد کشور تعیین کرده اند».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 1341