صادرات

طاهری: کشورهای همسایه برای ترانزیت کالا و انرژی خود از طریق ایران سرمایه گذاری کرده‌اند و حاضر به از دست دادن این موقعیت نیستند

به گفته رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، کشورهای همسایه برای ترانزیت کالا و انرژی خود از طریق ایران سرمایه گذاری کرده‌اند و حاضر به از دست دادن این موقعیت نیستند و در دیدارهای انجام شده روسای جمهوری مختلف با رییس جمهوری ایران تلاش کردند که این موقعیت را حفظ کنند.
1401-4-6 17:24

۱۱۰ هزار تن کالا از پایانه بیله سوار صادر شد

به گفته مدیر پایانه مرزی بیله‌ سوار، در سه ماه اول امسال ۱۱۰ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله‌ سوار مغان صادر شده است.
1401-4-5 13:35

صادرات ۵۶.۵ میلیون دلاری کالا از استان گلستان

به گفته سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان، از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه ارزش کل کالاهای صادراتی گلستان ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود.
1401-4-5 12:56

بررسی امکان میر بیزنس بانک مسکو برای انتقال ارز حاصل از صادرات

رئیس بانک میر بیزنس بانک مسکو در دیدار با رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل، ۱۲ خدمات بانکی از جمله امکان انتقال ارز برای کسانی که به صورت رسمی و حقوقی و با قراردادهای رسمی در روسیه به تجارت مشغول هستند، ارائه خدمات بانکی به ۲۰۰۰ دانشجو از مجموع ۴۰۰۰ دانشجو ساکن در مسکو، گشایش L/C از هر بانک ایرانی در صورتی که به تایید بانک مرکزی ایران برسد و حواله‌های بانکی به صورت دلار و یورو را تعهد کرد.
1401-4-3 16:08

کشوهای شمالی در فهرست بازارهای صادرات لوازم خانگی ایران

به گفته دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، در یک دهه گذشته صادرات لوازم خانگی بطور متوسط حدود 300 میلیون دلار در سال بوده است که عمده ترین بازار صادرات ما کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان، افغانستان، ارمنستان و بازارهای کشورهای شمال آفریقاست.
1401-4-3 00:07

۶۶ میلیون دلار کالای غیر نفتی از شلمچه به عراق صادر شد

به گفته سرپرست گمرک خرمشهر ۳۶۶ هزار تن کالای غیر نفتی به ارزش ۶۶ میلیون دلار طی ۲ ماه نخست امسال از گمرک شلمچه به عراق صادر شد.
1401-4-2 21:10

هدف گذاری تجارت 3 میلیارد دلاری با قزاقستان طی سه سال آینده

مدیر کل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به سفر رئیس جمهوری قزاقستان به تهران و امضای اسناد همکاری تجاری، از هدف گذاری رسیدن به تراز ۳ میلیارد دلاری تجارت با این کشور در ۳ سال آینده خبر داد.
1401-4-2 18:24

توسعه همکاری‌ها در حوزه انرژی با همسایگان

تفاهمنامه افزایش دو برابری انتقال گاز ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از طریق ایران با حضور وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در باکو به امضای دو طرف رسید.
1401-3-19 21:01

۴ محور گفت‌ و گوی اوجی با وزیران انرژی بلغارستان و رومانی در باکو

وزیر نفت درباره بحران انرژی دنیا، صادرات خدمات فنی - مهندسی، صادرات تجهیزات و زمینه‌های مختلف همکاری با وزیران انرژی دو کشور اروپایی در باکو دیدار و گفت‌ و گو کرد.
1401-3-18 16:45

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی: صادرات میوه پارسال بیش از ۳ میلیارد دلار برای ایران ارزآوری داشت

به گفته معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی سال گذشته افزون بر سه میلیارد دلار محصول باغات کشور به کشورهای گوناگون صادر شد که توجه بیشتر به این بخش امکان رشد درآمد حاصل از صادرات غیر نفتی را افزایش می‌دهد.
1401-3-12 23:05

رشد ۳۷ درصدی صادرات در دو ماه نخست امسال

بر اساس آمار اعلام شده گمرک، تا پایان اردیبهشت‌ ماه امسال ارزش تجارت خارجی کشور به ۱۶ میلیارد و ۶۳۱ میلیون دلار رسید که سهم صادرات کالاهای غیر نفتی با رشد ۳۷ درصدی به ۸ میلیارد و ۵۱۶ میلیون دلار رسید و تراز تجارت خارجی کشور ۴۰۱ میلیون دلار مثبت شد.
1401-3-11 22:48

افزایش صادرات کالا‌های غیر نفتی از گمرکات مازندران

سرپرست اداره کل صمت مازندران از افزایش ۳۸ درصدی صادرات کالا از گمرکات استان خبر داد.
1401-3-11 22:04

علی باقری کنی: سیاست همسایگی ایران در پی تبدیل سرمایه‌های فرهنگی و تمدنی مشترک به تعاملات پیوسته سیاسی و پیوندهای پایدار اقتصادی است

علی باقری کنی در دیدار با فرقت صدیق‌ اف، ثبات کشورهای همسایه افغانستان را جدای از استقرار صلح و آرامش در افغانستان ندانست و همکاری‌های بلند مدت را باعث تحکیم و پایداری پیوندهای منطقه‌ای برشمرد.
1401-3-6 18:17

افتتاح نمایشگاه کالاهای ایرانی در پاکستان

نمایشگاه اختصاصی کالا و خدمات بازرگانی ایران در شهر لاهور پاکستان افتتاح شد.
1401-3-5 01:16

توسعه یکپارچه میدان مشترک هنگام و صادرات خدمات فنی مهندسی به عمان

وزیر نفت ایران از توافق برای تشکیل کمیته فنی و توسعه یکپارچه میدان مشترک هنگام در جریان سفر به کشور عمان خبر داد.
1401-3-3 22:22