توسعه تبادلات تجاری و همکاری‌های دو جانبه بین ایران و روسیه

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت استان تومسک روسیه از اشتیاق بسیار خود جهت برگزاری نمایشگاه مشترکی به منظور معرفی محصولات تولیدی و کالاهای تجاری استان تومسک روسیه در استان گیلان خبر داد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ماکسیم کاستارف، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت استان تومسک روسیه در بازدید از زیرساخت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی با تاکید بر همکاری های دو طرفه اظهار داشت: «با توجه به ظرفیت های بندر انزلی بسیار مشتاق هستیم که نمایشگاه مشترکی به منظور معرفی محصولات تولیدی و کالاهای تجاری استان تومسک روسیه در استان گیلان برگزار کنیم».

وی با اشاره به توسعه زیرساخت های حمل و نقل دریایی استان گیلان خاطر نشان کرد: «مطمئن هستیم که تبادلات تجاری و همکاری های دو جانبه بین ایران و روسیه توسعه پیدا خواهد کرد».

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت استان تومسک روسیه در مورد سرمایه گذاری های مشترک بین تومسک روسیه و بندر انزلی تصریح کرد: «پیشنهادات خوبی در بازدید امروز در راستای سرمایه گذاری های مشترک مطرح شد و باید موضوعات مطروحه را به روسیه انتقال دهیم و فکر می کنم طرف روسی نیز مشتاق این مهم باشد».

گفتنی است، هفته گذشته نیز معاون وزیر راه‌ و‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از جابجایی بخشی از تجارت خارجی روسیه از مسیر ایران با ظرفیت ترانزیتی ۵۰ میلیون تنی خبر داد.

توسعه تبادلات تجاری و همکاری‌های دو جانبه بین ایران و روسیه

شناسه: 3655