افزایش سرعت عملیات گمرکی با ایجاد کریدور جدید گمرکی بین ایران و روسیه

به گفته سید جلیل جلالی فر، با ارائه تسهیلات و خدمات گمرک به خدمت گیرندگان فعال در حوزه تجارت با روسیه سرعت عملیات گمرکی و صادرات کالا به روسیه از بنادر امیر آباد، نوشهر و انزلی افزایش یافت، که این امر نتایج مذاکرات گمرکی بین دو کشور و تسهیلات در نظر گرفته شده برای فعالان اقتصادی ایران برای تجارت با روسیه است.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از گمرک، سید جلیل جلالی فر، فعال اقتصادی گفت: گمرک ایران به عنوان یکی از سازمان های دخیل در مدیریت زنجیره تامین در تولید و صادرات کالا، نقش خود را در تسهیل تجارت خارجی به ویژه با روسیه به طور موثر و کارآمد ایفا کرده است.

وی افزود: «سازمان های بسیاری در مدیریت زنجیره تامین حضور دارند که گمرک ایران با ارائه تسهیلات لازم به فعالان اقتصادی پیشتاز بوده و نقش موثری در این زنجیره تامین داشته است، تا صادرکنندگان با تسهیلاتی که گمرک در زمینه واردات مواد اولیه و صادرات آسان کالا در نظر می گیرد، کالاهای تولیدی خود را با سرعت و سهولت بیشتری به بازارهای هدف ارسال کنند».

جلالی فر گفت: «با توجه به تجربه کاری در حوزه تجارت با روسیه و بررسی میدانی، تحلیلی و پژوهشی، قاطعانه اعلام می کنم، عملکرد گمرک در تسهیل گیری تجارت برای فعالان اقتصادی با کشور روسیه بسیار مطلوب بوده است».

وی با اشاره با ایجاد طرح جدید کریدور گمرکی و صادرات بیش از ۳۰ هزار تن کالا به روسیه در ۳ ماهه اخیر در چارچوب این کریدور اظهار داشت: «بر اساس مذاکره و موافقت های صورت گرفته بین گمرکات ایران و روسیه تسهیلات خوبی برای فعالان اقتصادی دو کشور در نظر گرفته شده و واحدهای تولیدی و ذینفعان می توانند با رعایت شرایط و ضوابط مورد نظر از این تسهیلات استفاده کنند».

به گفته وی با ارائه تسهیلات و خدمات گمرک به خدمت گیرندگان فعال در حوزه تجارت با روسیه سرعت عملیات گمرکی و صادرات کالا به روسیه از بنادر امیر آباد، نوشهر و انزلی افزایش یافت، که این امر نتایج مذاکرات گمرکی بین دو کشور و تسهیلات در نظر گرفته شده برای فعالان اقتصادی ایران برای تجارت با روسیه است.

وی با اشاره به اینکه تجهیز گمرک به ابزارهای الکترونیکی سرعت کار در عملیات تجاری و گمرکی را افزایش می دهد، افزود: «دست اندرکاران باید با اختصاص ردیف بودجه و یا مصوبات قانونی شرایطی را فراهم کنند تا گمرکات کشور به تجهیزات الکترونیکی مجهز شوند».

شناسه: 3665