اولیانوف: آمریکا در مذاکرات رفع‌ تحریم‌ها سریع‌ تر موضع‌ گیری کند

به گفته اولیانوف اگر واشنگتن واقعاً به احیای برجام متعهد است، وقت آن رسیده است که در جریان مذاکرات (رفع تحریم‌ها) سریع‌ تر موضع‌ گیری کند.
به گزارش وستی پرس، 

میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌ المللی مستقر در وین که ریاست هیات این کشور در مذاکرات رفع تحریم‌ها را بر عهده دارد، بامداد چهارشنبه، ۱۵ تیر، با توجه به توییت امیر عبداللهیان مبنی بر اینکه آمریکا باید مشخص کند خواهان توافق است یا به دنبال تکرار یک‌ طرفه خواسته‌های خود است؛ در پیامی توییتری نوشت:‌ «اگر واشنگتن واقعاً به احیای برجام متعهد است، وقت آن رسیده است که در جریان مذاکرات (رفع تحریم‌ها) سریع‌ تر موضع‌ گیری کند».

مذاکرات وین به دلیل تناقض در رفتار، تعصبات غلط و تعلل در تصمیم‌ گیری ایالات متحده آمریکا برای جبران اقدامات غیر قانونی این کشور در قبال ایران و توافق هسته‌ای، به یک وضعیت بن‌ بست کشیده شده است.

دولت جو بایدن که مدعی رویکرد دیپلماسی در قبال ایران و تلاش برای بازگشت به برجام است، تاکنون گامی معتبر در جهت نشان دادن حسن نیت خود بر نداشته است.

قریب به اتفاق کشورهای مشارکت کننده در گفت‌ و گو ها، خواهان جمع‌ بندی سریع‌ تر مذاکرات هستند اما دستیابی به توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی آمریکا در خصوص چند موضوع باقی‌ مانده مهم و کلیدی است.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2723