مذاکرات وین

اولیانوف: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران هدف صلح آمیز معتبری ندارد

میخائیل اولیانوف در واکنش به سخنان ضد ایرانی سفیر آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرد که سیاست فشار حداکثری علیه ایران هدف صلح‌ آمیزی ندارد.
1401-8-27 14:17

اعزام هیاتی از ایران برای شروع گفت‌وگوها با آژانس

به گفته حسین امیرعبداللهیان، درباره شروع گفت‌وگوها و تقویت همکاری‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزهای آینده هیاتی را از جمهوری اسلامی ایران به وین اعزام خواهند شد.
1401-8-12 17:39

اولیانوف از اقدامات عجولانه غرب علیه ایران انتقاد کرد

نماینده روسیه در جلسه شورای حکام در بیانیه‌ای، ضمن تاکید بر حمایت مسکو از به سرانجام رسیدن مذاکرات وین، از اقدامات عجولانه کشورهای غربی علیه ایران انتقاد کرد.
1401-6-24 01:39

کنعانی: بیانیه تروئیکای اروپا یک موضع نادرست و نسنجیده بود

به گفته کنعانی، ج.ا.ا در ارتباط با موضع تروئیکای اتحادیه اروپایی موضع خودش را قبلا رسما اعلام کرده‌ است، این اقدام یک موضع نادرست و نسنجیده در یک زمان نادرست بود و همانطور که قبلا تاکید کردیم ناشی از محاسبات نادرست طرف اروپایی بود.
1401-6-21 16:55

گروسی ادعاهای پادمانی علیه برنامه هسته ای ایران را تکرار کرد 

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالیکه مذاکرات وین در حال رسیدن به خط پایان و معطل ضعف اراده دولت «جو بایدن» در مواجهه با مخالفان برجام در داخل آمریکا است، بار دیگر ادعاهای پادمانی درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران را تکرار کرد.
1401-6-1 00:39

کنعانی: ایران معطل طرف مقابل باقی نخواهد ماند

به گفته کنعانی، تعلل آمریکا در ارائه پاسخ و بی عملی طرف اروپایی مسائل داخلی دولت آمریکا و فشار تندروها در داخل آمریکا یا فشار لابی صهیونیستی بر دولت آمریکا و یا فرسایشی کردن مذاکرات که شواهد آن را می‌بینیم ایران را از پیگیری اولویت‌هایش باز نخواهد داشت و ایران معطل هیچ یک از این موارد نخواهد بود. 
1401-5-31 20:51

لاوروف: برجام باید منحصراً به شکلی که در سال 2015 تصویب شد، بازیابی شود

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه اعلام کرد توافق هسته ای با ایران باید بدون حذفیات و اضافات به شکل اولیه خود بازیابی شود.
1401-5-14 18:37

اولیانوف از آمادگی روسیه برای مذاکرات سازنده خبر داد

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اظهار داشت که مذاکره کنندگان روس آماده برگزاری مذاکرات سازنده برای نهایی کردن توافق هستند.
1401-5-12 20:54

اولیانوف: آمریکا در مذاکرات رفع‌ تحریم‌ها سریع‌ تر موضع‌ گیری کند

به گفته اولیانوف اگر واشنگتن واقعاً به احیای برجام متعهد است، وقت آن رسیده است که در جریان مذاکرات (رفع تحریم‌ها) سریع‌ تر موضع‌ گیری کند.
1401-4-16 13:00

مطالبات ایران از اتحادیه اروپا محور اصلی گفتگوی امیر عبداللهیان و جوزف بورل در تهران

امیر عبداللهیان از گفت و گو های مفصل و عمیقی در خصوص مطالبات ایران با جوزف بورل خبر داد و آمادگی ایران را برای از سرگیری مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین در روزهای آینده اعلام کرد و نفع اقتصادی ملت ایران برای دولت را مهم شمرد.
1401-4-5 14:40

امیر عبداللهیان اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را رفتاری شتاب زده و سیاسی خواند

در حالیکه گوترش قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران را صرفا دارای محتوای توصیه ای خواند، امیر عبداللهیان اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را رفتاری شتاب زده و سیاسی تلقی کرد.
1401-3-24 00:12

ریابکوف: امکان نهایی شدن توافق هسته ای ایران در روزهای آتی وجود دارد

سرگئی ریابکوف روز دوشنبه اعلام کرد که متن احیای توافق هسته ای ایران کاملا آماده است و در صورت اتخاذ تصمیمات سیاسی، این توافق می تواند در چند روز آینده نهایی شود.
1401-2-28 01:14

خطیب زاده: به رغم اقدامات ضد دیپلماسی سنا و کنگره، ایران و ۱+۴ به مسیر دیپلماسی و دستیابی به توافق خوب متعهد بوده‌اند

به گفته خطیب زاده حضور مورا نشان می‌دهد ما گفت‌ و گو ها را در مسیری که باید انجام شود، همچنان پیگیری کردیم و به رغم اقدامات ضد دیپلماسی که توسط سنا و کنگره انجام شده، ایران و ۱+۴ به مسیر دیپلماسی و دستیابی به توافق خوب و قابل اتکا و پایدار متعهد بوده‌اند. اگر همین امروز آمریکا تصمیم خودش را بگیرد و آنچه از حقوق ملت ایران و جیب ملت ایران برداشته برگرداند و حقوق ضایع شده ملت ایران را بپذیرد و به آن احترام بگذارد می‌توانیم فردای بعد از برگشت مورا، به وین بازگردیم و توافق را امضا کنیم. سفر مورا این گفت‌ و گو ها را در مسیر درستی جلو می‌برد.
1401-2-20 19:51

ادعای وال استریت ژورنال درباره پیشنهاد جدید اروپا به ایران برای حصول توافق در وین

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی درباره وضعیت کنونی مذاکرات وین به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شد که اتحادیه اروپا قصد دارد از ایران بخواهد که فعلا درخواست حذف نام سپاه از فهرست تروریستی آمریکا را کنار بگذارد.
1401-2-15 16:13

کاخ سفید: در حال پیشرفت در مذاکرات وین هستیم

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه در حال پیشرفت در مذاکرات وین هستیم، اعلام کرد که تحریم‌ های اعمال شده بر روسیه به دلیل جنگ در اوکراین ارتباطی با مذاکرات وین ندارد.
1400-12-18 15:55