امیر عبداللهیان

امیر عبداللهیان: اگر آمریکا شروط جدید نگذارد، توافق در دسترس است

به گفته وزیر امور خارجه در نشست خبری با همتای ترکیه‌ای خود، برداشت ما این است که اگر طرف آمریکایی دست از اظهارات متناقض و طرح شروط جدید در قبال برجام بردارد و واقع بینانه رفتار کند توافق در دسترس است.
1401-10-30 02:36

حسین امیرعبداللهیان به آنکارا عزیمت کرد

حسین امیرعبداللهیان برای دیدار و گفتگو با مقامات جمهوری ترکیه، صبح روز سه شنبه در راس هیئتی سیاسی عازم آنکارا شد.
1401-10-27 14:26

وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو گفتگو می کنند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از ملاقات آتی وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو خبر داد.
1401-10-23 19:05

ایران آماده همکاری با آذربایجان در حوزه های ترانزیتی و حمل و نقلی است

حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با جیحون بایرامف با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری‌های ترانزیتی و حمل و نقلی دو کشور اعلام کرد که همکاری‌ها در بخش حمل و نقل و ترانزیت را باید افزایش دهیم و همچنین آماده افزایش مبادلات تجاری دو کشور هستیم.
1401-10-11 12:45

امیرعبداللهیان: ظرفیتهای ژئوپولیتکی و اقتصادی در زمینه حمل و نقل و ترانزیت زمینه ساز مناسبی برای همکاری مشترک بین کشورهای منطقه است

امیرعبداللهیان در نشست بغداد - ۲ در بحرالمیت اردن، ضمن برشمردن ظرفیتهای ژئوپولیتکی و اقتصادی منطقه از جمله در زمینه حمل و نقل و ترانزیت بین آسیا، اروپا و آفریقا، این ظرفیتها را محرک و زمینه ساز مناسبی برای همکاری مشترک بین کشورهای منطقه عنوان نمود.
1401-10-1 18:46

تاکید ایران بر ضرورت توسعه همکاری‌های کشورهای منطقه جهت تقویت صلح، ثبات، امنیت و افزایش مراودات اقتصادی و تجاری

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ج.ا.ا ، در ادامه دیدارهای خود در حاشیه نشست بغداد - ۲ در اردن با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن دیدار و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفتگو نمود.
1401-10-1 14:42

استقبال ایران از توسعه همکاری‌های دو جانبه ایران و بلژیک در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی

وزیر امور خارجه ج.ا.ا از توسعه همکاری‌های دو جانبه میان دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بر پایه احترام و منافع متقابل استقبال کرد.
1401-9-26 12:48

امیرعبداللهیان: اوکراین مدرکی درباره پهپادها ارائه نداده است

وزیر امور خارجه با بیان اینکه تاکنون هیچ مدرکی از طرف اوکراینی مبنی بر استفاده از پهپاد ایرانی در اوکراین دریافت نکردیم، گفت که روس‌ها به صراحت به ما گفته‌اند که صرفا از سلاح‌های ساخت خود استفاده کرده‌اند.
1401-9-3 17:42

امیرعبداللهیان: ملت ایران هرگز ‏اجازه نخواهد داد منافع و امنیت ملی آن بازیچه دست مداخله گران خارجی و تروریست های تحت حمایت ‏آنها قرار گیرد

به گفته امیرعبداللهیان در پیام به معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه جمهوری صربستان، متاسفانه برخی کشورهای سلطه گر و مدعی مبارزه با تروریسم که از اعمال تحریم و فشارهای حداکثری ‏علیه ملت ایران ناامید شده اند، تلاش دارند با سیاستهای فریبکارانه از جمله تشویق و تروریج خشونت و ترور، ‏در اراده جمهوری اسلامی ایران برای طی مسیر اقتدار و پیشرفت اخلال ایجاد نمایند. اما ملت ایران هرگز ‏اجازه نخواهد داد منافع و امنیت ملی آن بازیچه دست مداخله گران خارجی و تروریست های تحت حمایت ‏آنها قرار گیرد.
1401-8-26 12:05

امیرعبداللهیان: دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی نباید در مقابل رژیمی‌ که همه‌ی جنایات و جرائم اصلی بین‌المللی را به صورت مکرر و مستمر مرتکب شده و می‌شود، ساکت بمانند

به گفته امیرعبداللهیان دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی نمی‌توانند و نباید در مقابل رژیمی ‌که همه‌ی جنایات و جرائم اصلی بین‌المللی را به صورت مکرر و مستمر مرتکب شده و می‌شود، ساکت بمانند. سازمان ملل بویژه شورای امنیت دارای مسئولیتِ آشکار حقوقی، انسانی و اخلاقی برای مقابله با این جنایات، اجرای قطعنامه‌های خود در مورد مساله فلسطین و تضمین تحقق کلیه‌ی حقوق مسلم فلسطینی‌ها می‌باشد. جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بارها اعلام کرده، تنها راهِ دستیابی به صلح در فلسطین را علاوه بر مقاومت مردم، برگزاری همه‌پرسی با مشارکت کلیه‌ی ساکنان اصلی فلسطین، شامل مسیحیان، یهودیان و مسلمانان و نیز آوارگان فلسطینی و تشکیل دولت مستقل فلسطین در سراسر سرزمین تاریخی و مادری فلسطین به پایتختی بیت‌المقدس می‌داند.
1401-8-15 16:10

امیرعبداللهیان: امنیت جمهوری آذربایجان را امنیت منطقه و ایران می دانیم

به گفته حسین امیرعبداللهیان، ما امنیت منطقه را مقوله ای به هم پیوسته دانسته و امنیت جمهوری آذربایجان را امنیت منطقه و ایران می دانیم و مخالفت خود را با هر گونه استقرار نیروی بیگانه در منطقه اعلام داشته و آن را مغایر با صلح و ثبات و همکاری‌های منطقه ای می دانیم.
1401-8-9 11:17

شیخ سالم الصباح: کویت به دنبال همکاری مشترک با جمهوری اسلامی ایران است

به گفته شیخ سالم الصباح، کویت به دنبال همکاری مشترک با جمهوری اسلامی ایران است تا روابط تاریخی و دوستانه فی‌مابین به روابطی عالی ارتقا یابد.
1401-8-5 15:16

تاکید جمهوری اسلامی ایران بر توسعه مناسبات با قطر

در دیدار محمد بن عبدالعزیز الخلیفی معاون وزیر امور خارجه قطر در امور منطقه‌ای با حسین امیرعبدللهیان، در مورد مسائل مختلف دو جانبه، تحولات اخیر در حوزه منطقه‌ای و جهانی و موضوعات مورد علاقه مشترک میان دو کشور و رشد و توسعه روابط تهران - دوحه گفتگو شد.
1401-8-5 14:04

وزیر خارجه بلاروس: تروریسم اقتصادی علیه کشورهای ما در جریان است

وزیر خارجه بلاروس با بیان این‌که ما و ایران به سمت شراکت راهبردی حرکت می‌کنیم، گفت: یک تروریسم اقتصادی علیه کشورهای ما در حال رخ دادن است و باید اقدامات مناسبی در پاسخ به اقدامات یکجانبه غربی‌ها از خود نشان دهیم
1401-8-4 23:06

امیر عبداللهیان: ما هم مخالف تسلیح روسیه و هم مخالف تسلیح اوکراین هستیم

به گفته امیرعبداللهیان، ایران در جریان جنگ اوکراین با نگاه به سیاست اصولی مخالفت با جنگ، هم مخالف تسلیح روسیه و هم مخالف تسلیح اوکراین است.
1401-8-4 18:04