امیر عبداللهیان

گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران با وزیر امور خارجه روسیه

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران شامگاه سه‌ شنبه در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مورد مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور به ویژه تحولات فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.
1402-7-18 22:14

تشکیل نشست سه‌جانبه اقتصادی ایران، ترکیه و عربستان/ تغییر در ژئوپلیتیک قفقاز را برنمی‌تابیم

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر امور خارجه ترکیه گفت: امروز گفت‌وگوی خوب و مفیدی داشتیم.
1402-6-13 15:34

ملاقات و گفتگوی وزرای امور خارجه ایران و ترکیه در تهران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران ظهر یکشنبه ۱۲ شهریور، میزبان هاکان فیدان وزیر امور خارجه جمهوری ترکیه و هیات همراه وی بود.
1402-6-13 15:15

استقبال امیرعبداللهیان از وزیر خارجه ترکیه در تهران

وزیر امور خارجه ایران از همتای ترکیه‌ای خود در محل وزارت امور خارجه در تهران استقبال کرد.
1402-6-12 15:10

امیرعبداللهیان: برنامه هسته‌اي ج.ا.ا کاملا صلح‌ آميز است و صلح آمیز باقي خواهد ماند

به گفته امیرعبداللهیان، برنامه هسته‌اي جمهوری اسلامی ايران کاملا صلح‌آميز است و صلح آمیز باقي خواهد ماند. جمهوری اسلامی ایران مصمم است، همانطور که تاکنون نیز نشان داده است، به طور کامل به تعهدات خود تحت موافقتنامه پادمان جامع خود پایبند باشد.
1401-12-12 15:13

دیدار سازنده امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل متحد در دفتر اروپایی سازمان ملل در ژنو

در دیدار امیرعبداللهیان با آنتونیو گوتریش آخرین تحولات مرتبط با همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی‌ بمنظور رفع اختلاف نظرهای فنی و سفر مقامات آژانس به تهران و همچنین تحرکات و اقدامات دیپلماتیک در حال انجام در خصوص مذاکرات رفع تحریم ها و بازگشت همه طرفها به برجام‌ نیز مورد تبادل نظر میان وزیر خارجه ج.ا.ا و دبیرکل سازمان ملل بود.
1401-12-10 17:31

امیر عبدالهیان: اگر طرف آمریکایی مسیر دیگری را انتخاب کند، ایران آماده اجرای طرح "ب" است

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران از مذاکره در مسیر دیپلماسی استقبال می کند و در دولت جدید ایران، ماه ها برای جمع بندی و رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار تلاش کرده ایم و اکنون هم آماده جمع بندی گفت وگوها هستیم، البته اگر طرف آمریکایی مسیر دیگری را انتخاب کند، ما آماده اجرای طرح جایگزین و طرح "ب" خودمان هستیم.
1401-12-4 18:48

امیر عبداللهیان: اگر آمریکا شروط جدید نگذارد، توافق در دسترس است

به گفته وزیر امور خارجه در نشست خبری با همتای ترکیه‌ای خود، برداشت ما این است که اگر طرف آمریکایی دست از اظهارات متناقض و طرح شروط جدید در قبال برجام بردارد و واقع بینانه رفتار کند توافق در دسترس است.
1401-10-30 02:36

حسین امیرعبداللهیان به آنکارا عزیمت کرد

حسین امیرعبداللهیان برای دیدار و گفتگو با مقامات جمهوری ترکیه، صبح روز سه شنبه در راس هیئتی سیاسی عازم آنکارا شد.
1401-10-27 14:26

وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو گفتگو می کنند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از ملاقات آتی وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو خبر داد.
1401-10-23 19:05

ایران آماده همکاری با آذربایجان در حوزه های ترانزیتی و حمل و نقلی است

حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با جیحون بایرامف با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری‌های ترانزیتی و حمل و نقلی دو کشور اعلام کرد که همکاری‌ها در بخش حمل و نقل و ترانزیت را باید افزایش دهیم و همچنین آماده افزایش مبادلات تجاری دو کشور هستیم.
1401-10-11 12:45

امیرعبداللهیان: ظرفیتهای ژئوپولیتکی و اقتصادی در زمینه حمل و نقل و ترانزیت زمینه ساز مناسبی برای همکاری مشترک بین کشورهای منطقه است

امیرعبداللهیان در نشست بغداد - ۲ در بحرالمیت اردن، ضمن برشمردن ظرفیتهای ژئوپولیتکی و اقتصادی منطقه از جمله در زمینه حمل و نقل و ترانزیت بین آسیا، اروپا و آفریقا، این ظرفیتها را محرک و زمینه ساز مناسبی برای همکاری مشترک بین کشورهای منطقه عنوان نمود.
1401-10-1 18:46

تاکید ایران بر ضرورت توسعه همکاری‌های کشورهای منطقه جهت تقویت صلح، ثبات، امنیت و افزایش مراودات اقتصادی و تجاری

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ج.ا.ا ، در ادامه دیدارهای خود در حاشیه نشست بغداد - ۲ در اردن با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن دیدار و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفتگو نمود.
1401-10-1 14:42

استقبال ایران از توسعه همکاری‌های دو جانبه ایران و بلژیک در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی

وزیر امور خارجه ج.ا.ا از توسعه همکاری‌های دو جانبه میان دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بر پایه احترام و منافع متقابل استقبال کرد.
1401-9-26 12:48

امیرعبداللهیان: اوکراین مدرکی درباره پهپادها ارائه نداده است

وزیر امور خارجه با بیان اینکه تاکنون هیچ مدرکی از طرف اوکراینی مبنی بر استفاده از پهپاد ایرانی در اوکراین دریافت نکردیم، گفت که روس‌ها به صراحت به ما گفته‌اند که صرفا از سلاح‌های ساخت خود استفاده کرده‌اند.
1401-9-3 17:42