آمریکا

پوتین: ما این بار نیز از ارزشها و میهن خود دفاع خواهیم کرد

ترجمه اختصاصی "وستی پرس" متن کامل سخنرانی رئیس جمهور روسیه در مراسم الحاق چهار منطقه سابق اوکراین به خاک روسیه
1401-7-8 21:04

آیت‌الله رئیسی: همکاری‌های اقتصادی تهران - مسکو برای دو ملت و کشورهای منطقه مفید است / پوتین: مواضع روسیه و ایران همگرا و هماهنگ است

رئیس جمهور ایران با مرور ابعاد مختلف همکاری‌های اقتصادی، ترانزیتی و بانکی ایران و روسیه اظهار داشت: همکاری‌های اقتصادی تهران - مسکو برای دو ملت و کشورهای منطقه مفید است.
1401-6-26 15:47

ایران رمز رسیدن به نقطه مطلوب توافق را تمرکز ایالات متحده بر واقع بینی و نشان دادن داشتن اراده لازم دانست

امیر عبداللهیان در تماس تلفنی با همتای عمانی خود، رمز رسیدن به نقطه مطلوب توافق در شرایط حاضر را تمرکز ایالات متحده بر واقع بینی و نشان دادن داشتن اراده لازم دانست.
1401-6-25 14:41

کنعانی: مهم‌ترین دستور مذاکرات، اخذ تضمین است

به گفته کنعانی، مهمترین بحث مورد نظر ما بحث تضمین‌هاست. اگر چارچوب تضمین محکم نباشد در هر زمانی ممکن است شاهد اتفاقات ناگوار در ارتباط با توافق باشیم. در مرحله قبل هم شاهد این رخداد بودیم. ایران یکجانبه به توافق عمل کرد دولت آمریکا خارج شد و عمل نکرد و طرف‌های اروپایی به تعهداتشان عمل نکردند و نتوانستند خسارات خروج آمریکا را جبران کنند. موضوع تضمین دو وجه دارد یک وجه آن تضمین لغو تحریم هاست به گونه‌ای که ایران از منافع اقتصادی برجام به صورت کامل بهره‌مند شود.
1401-6-14 12:17

حضرت آیت الله خامنه ای: حمله نظامی به شمال سوریه به ضرر ترکیه، سوریه و منطقه و به نفع تروریست‌ها خواهد بود

به گفته حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با رییس جمهور ترکیه، با تروریسم حتماً باید معارضه کرد اما حمله نظامی در سوریه به نفع تروریستها خواهد بود البته تروریستها نیز محدود به یک گروه خاص نیستند.
1401-4-28 20:51

پوتین هفته آینده به ایران سفر خواهد کرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران از سفر رئیس جمهور روسیه در هفته آینده به ایران خبر داد.
1401-4-21 21:11

مذاکرات قطر برای اخذ تضمین اقتصادی از آمریکا بود

به گفته امیر عبداللهیان، در دوحه بر موضوع تضمین موثر از سوی آمریکا در حوزه هر آن چیزی که نفع اقتصادی ایران در برجام را تحت تاثیر قرار دهد مذاکره کردیم، طرف آمریکایی نتوانسته در این زمینه ما را مطمئن کند.
1401-4-16 13:27

اولیانوف: آمریکا در مذاکرات رفع‌ تحریم‌ها سریع‌ تر موضع‌ گیری کند

به گفته اولیانوف اگر واشنگتن واقعاً به احیای برجام متعهد است، وقت آن رسیده است که در جریان مذاکرات (رفع تحریم‌ها) سریع‌ تر موضع‌ گیری کند.
1401-4-16 13:00

امیر عبداللهیان: آمریکا بین توافق و تکرار خواسته‌های خود یکی را انتخاب کند

به گفته امیر عبداللهیان آمریکا باید مشخص کند خواهان توافق است یا به دنبال تکرار یک‌ طرفه خواسته‌های خود است. هر دو، همزمان با هم ممکن نیست.
1401-4-16 00:59

عزیزی: متاسفانه اول آمریکایی‌ها بعد هم اروپایی‌ها متعهد به عهدی که با ایران بستند نبودند و رفتارهای خلاف شئون بین المللی از خودشان بروز دادند

به گفته عزیزی، زمانی با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها مذاکراتی به نام برجام داشتیم. متاسفانه اول آمریکایی‌ها بعد هم اروپایی‌ها متعهد به عهدی که بستند و توافقاتی که داشتیم نبودند و رفتارهای خلاف شئون بین المللی که هیچگونه مقررات بین‌ المللی هم آن را پذیرا نبود از خودشان بروز دادند.
1401-4-6 14:02

ضربه مهلک روسیه به آمریکا در نبرد اوکراین

شهرداری مسکو طی اقدامی ضربه روانی قابل توجهی به آمریکا و بخصوص سفارت این کشور در روسیه وارد کرد.
1401-4-4 12:33

تهران و مسکو بر ممنوعیت هر گونه حضور و مداخله کشورهای بیگانه در دریای خزر تأکید دارند

رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت همکاری کشورهای همسایه در حوزه دریای خزر، بر ممنوعیت هر گونه حضور نظامی بیگانه در این منطقه و به ویژه وضعیت استثنایی سواحل جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.
1401-4-3 18:15

امیر عبداللهیان اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را رفتاری شتاب زده و سیاسی خواند

در حالیکه گوترش قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران را صرفا دارای محتوای توصیه ای خواند، امیر عبداللهیان اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را رفتاری شتاب زده و سیاسی تلقی کرد.
1401-3-24 00:12

امیر عبداللهیان: اگر بانیان قطعنامه ضد ایرانی در IAEA روش تهدید را دنبال کنند، مسئول همه عواقب آن هستند

به گفته حسین امیر عبداللهیان، اگر بانیان قطعنامه ضد ایرانی در IAEA روش تهدید را دنبال کنند، مسئول همه عواقب آن هستند.
1401-3-18 15:32

خطیب زاده: زمان آن است که سه کشور اروپایی و آمریکا از به خواب زدن تعمدی خود دست بردارند

به گفته خطیب زاده، رژیم اسراییل به عنوان دشمن شماره یک برجام، نفی‌ کننده ان‌ پی‌ تی و تنها دارنده تسلیحات اتمی در خاورمیانه و شمال آفریقاست.
1401-3-13 04:07