آمریکا

دیدار و گفتگوی وزرای امور خارجه ایران و روسیه در نیویورک

دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در ملاقات با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره برخی موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه و همچنین تحولات منطقه‌ای از جمله آخرین تحولات جنگ علیه غزه گفت و گو و تبادل نظر کرد.
1402-11-3 18:46

تحریم‌های جدید بایدن علیه روسیه

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (پنجشنبه) از تحریم‌های جدید علیه روسیه در رابطه با آنچه نقل و انتقالات «اجباری» و «تبعید» کودکان اوکراین طی عملیات نظامی این کشور خواند، خبر داده و خواستار بازگشت آنها به خانواده‌ها شد.
1402-6-2 16:31

امیر عبداللهیان: اگر آمریکا شروط جدید نگذارد، توافق در دسترس است

به گفته وزیر امور خارجه در نشست خبری با همتای ترکیه‌ای خود، برداشت ما این است که اگر طرف آمریکایی دست از اظهارات متناقض و طرح شروط جدید در قبال برجام بردارد و واقع بینانه رفتار کند توافق در دسترس است.
1401-10-30 02:36

مقداد: همکاری های ایران و سوریه برای مقابله با تحریم های غرب گسترش می یاید

به گفته وزیر امور خارجه ج.ا.ا، روابط ایران و سوریه در بهترین وضعیت قرار دارد و خواست مسئولان دو کشور رساندن روابط اقتصادی و تجاری به سطح روابط سیاسی است.
1401-10-26 02:25

کنعانی: دستورالعمل عملیات فشار حداکثری در دستور کار روسای جمهور آمریکا از کارتر تا بایدن بوده است

دستورالعمل عملیات «فشار حداکثری» تبلیغاتی، سیاسی و اقتصادی رژیم آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران همواره و با دروغ بزرگ حمایت از حقوق بشر و دموکراسی، در دستور کار همه رؤسای جمهور آمریکا از کارتر تا بایدن بوده است.
1401-10-21 15:00

روسیه: غرب مدرکی درباره پهپادهای ایران ارائه نکرده است

به گفته وزیر خارجه روسیه، غربی‌ها در ارتباط با ادعای ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه در شورای امنیت شروع به جنجال کردند و طبق معمول نمی‌توانند مدارکی را ارائه و حقایقی را بیان کنند.
1401-10-8 18:41

سردار سرلشکر باقری: در موارد مطابق با مصالح نظام، به همکاری پهپادی با دیگر کشور ها ادامه می‌دهیم

به گفته سرلشگر باقری، جمهوری اسلامی ایران یکی از پنج قدرت برتر پهپادی جهان است. این اتفاق حاصل 37 سال تجربه بهره‌گیری پهپادها از اوایل دوران دفاع مقدس تا امروز است.
1401-10-5 20:16

واکنش ج.ا.ا به حمایت پمپئو از مریم رجوی

به گفته کنعانی، اقدام اخیر برخی ورشکستگان سیاسی آمریکا در «تروریسم شویی» و تقدیس شرم آور سرکرده تروریست منافقین و مزدور صدام جنایتکار، چهره دروغین حقوق بشری آمریکا را شفاف‌تر کرد.
1401-10-1 13:28

توضیحات وزارت خارجه اوکراین در خصوص کمک‌های رایگان نظامی غرب به کی‌یف

به گفته سخنگوی وزارت خارجه اوکراین لند لیز هنوز اجرا نمی شود و این کشور در چهارچوب برنامه‌های دیگری که پرداخت پول بابت تسلیحات ارائه شده را پیش‌بینی نمی کند از واشنگتن کمک دفاعی رایگان دریافت می کند.
1401-9-29 03:22

درآمد ۳۴ میلیارد دلاری ایران از فروش نفت در ۷ ماه، علی رغم تحریم‌ها

اداره اطلاعات انرژی آمریکا از درآمد نفتی ۳۴ میلیارد دلاری ایران در ۷ ماهه سال جاری میلادی خبر داد که تنها ۵ میلیارد دلار از کل درآمد نفتی ایران در سال ۲۰۲۱ کمتر است.
1401-9-24 13:38

کنعانی: یکی از اهداف جنگ رسانه ای و فشار سیاسی علیه ایران، تطهیر جنایتکاران متحد آمریکاست

به گفته ناصر کنعانی، یکی از اهداف جنگ رسانه ای و فشار سیاسی علیه ایران، تطهیر جنایتکاران متحد آمریکاست.
1401-8-30 12:29

کشتی حامل نفت ایران پس از ۶ ماه آبهای یونان را ترک کرد

وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای درباره موفقیت ج.ا.ا در کارزار سیاسی - حقوقی و آزادسازی نفتکش حامل پرچم جمهوری اسلامی ایران از چنگال رژیم آمریکا اعلام کرد که در پی توافق انجام شده میان مقامات دریانوردی ایران و یونان، کشتی حامل محموله نفتی ایران پس از ۶ ماه توقف، روز چهارشنبه آبهای یونان را ترک کرد.
1401-8-27 16:26

اولیانوف: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران هدف صلح آمیز معتبری ندارد

میخائیل اولیانوف در واکنش به سخنان ضد ایرانی سفیر آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرد که سیاست فشار حداکثری علیه ایران هدف صلح‌ آمیزی ندارد.
1401-8-27 14:17

آغاز بزرگترین نمایشگاه تسلیحات پاکستان با حضور هیات نظامی ایران

یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات نظامی و صنایع دفاع موسوم به IDEAS ۲۰۲۲ به میزبانی ارتش پاکستان و با حضور هیات‌هایی از ۶۴ کشور از جمله هیاتی از ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در «کراچی» آغاز شد.
1401-8-25 16:15

امیرعبداللهیان: دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی نباید در مقابل رژیمی‌ که همه‌ی جنایات و جرائم اصلی بین‌المللی را به صورت مکرر و مستمر مرتکب شده و می‌شود، ساکت بمانند

به گفته امیرعبداللهیان دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی نمی‌توانند و نباید در مقابل رژیمی ‌که همه‌ی جنایات و جرائم اصلی بین‌المللی را به صورت مکرر و مستمر مرتکب شده و می‌شود، ساکت بمانند. سازمان ملل بویژه شورای امنیت دارای مسئولیتِ آشکار حقوقی، انسانی و اخلاقی برای مقابله با این جنایات، اجرای قطعنامه‌های خود در مورد مساله فلسطین و تضمین تحقق کلیه‌ی حقوق مسلم فلسطینی‌ها می‌باشد. جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بارها اعلام کرده، تنها راهِ دستیابی به صلح در فلسطین را علاوه بر مقاومت مردم، برگزاری همه‌پرسی با مشارکت کلیه‌ی ساکنان اصلی فلسطین، شامل مسیحیان، یهودیان و مسلمانان و نیز آوارگان فلسطینی و تشکیل دولت مستقل فلسطین در سراسر سرزمین تاریخی و مادری فلسطین به پایتختی بیت‌المقدس می‌داند.
1401-8-15 16:10