وین

کنعانی: هیأتی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آینده ای نه چندان دور به جمهوی اسلامی ایران سفر خواهند کرد

به گفته کنعانی، جمهوری اسلامی ایران به تلاش‌های سازنده خودش در ارتباط با آژانس به منظور حل و فصل سؤالات و ابهامات پادمانی ادامه می‌دهد و در همین چارچوب گفت‌وگوها با آژانس صورت گرفته و ادامه دارد وتوافق صورت گرفته هیأتی از آژانس به جمهوی اسلامی ایران سفر کند و گفت‌وگوها و مذاکرات را با هم ادامه دهند.
1401-8-24 12:10

اولیانوف: توافق هسته ای ایران در نیمه دوم نوامبر از سرگرفته می شود

به گفته اولیانوف توافق هسته ای ایران در نیمه دوم نوامبر از سرگرفته می شود.
1401-7-26 13:49

ایران رمز رسیدن به نقطه مطلوب توافق را تمرکز ایالات متحده بر واقع بینی و نشان دادن داشتن اراده لازم دانست

امیر عبداللهیان در تماس تلفنی با همتای عمانی خود، رمز رسیدن به نقطه مطلوب توافق در شرایط حاضر را تمرکز ایالات متحده بر واقع بینی و نشان دادن داشتن اراده لازم دانست.
1401-6-25 14:41

کنعانی: مهم‌ترین دستور مذاکرات، اخذ تضمین است

به گفته کنعانی، مهمترین بحث مورد نظر ما بحث تضمین‌هاست. اگر چارچوب تضمین محکم نباشد در هر زمانی ممکن است شاهد اتفاقات ناگوار در ارتباط با توافق باشیم. در مرحله قبل هم شاهد این رخداد بودیم. ایران یکجانبه به توافق عمل کرد دولت آمریکا خارج شد و عمل نکرد و طرف‌های اروپایی به تعهداتشان عمل نکردند و نتوانستند خسارات خروج آمریکا را جبران کنند. موضوع تضمین دو وجه دارد یک وجه آن تضمین لغو تحریم هاست به گونه‌ای که ایران از منافع اقتصادی برجام به صورت کامل بهره‌مند شود.
1401-6-14 12:17

اولیانوف: در تاسیسات ایران فعالیت غیر قانونی هسته‌ای انجام نمی‌شود

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌ المللی در وین با تاکید بر این که پاسخ دادن ایران به سوالات اساسی آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی منجر به مختومه شدن پرونده ایران در شورای حکام آژانس خواهد شد، گفت که نگرانی کشورهای غربی درباره برنامه هسته‌ای ایران بی‌ اساس است.
1401-6-10 08:47

امیر عبداللهیان: اگر آمریکا انعطاف نشان دهد در روزهای آینده به نقطه توافق می‌رسیم

به گفته وزیر امور خارجه، اگر آمریکا انعطاف نشان دهد در روزهای آینده به نقطه توافق می‌رسیم. آنها از پلان B (طرح جایگزین) صحبت می‌کنند، ما هم پلان B خودمان را داریم.
1401-5-25 19:31

جوزپ بورل: فشار حداکثری علیه ایران شکست خورد

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی درباره مذاکرات رفع تحریم‌های ایران اظهار نظر کرد.
1401-5-5 13:58

کنعانی: رییس نمایندگی ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین انتخاب شده است

به گفته کنعانی، رییس نمایندگی ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین انتخاب شده و طبق برنامه‌ریزی در محل ماموریت حضور می‌یابد.
1401-5-4 17:39

اولیانوف: آمریکا در مذاکرات رفع‌ تحریم‌ها سریع‌ تر موضع‌ گیری کند

به گفته اولیانوف اگر واشنگتن واقعاً به احیای برجام متعهد است، وقت آن رسیده است که در جریان مذاکرات (رفع تحریم‌ها) سریع‌ تر موضع‌ گیری کند.
1401-4-16 13:00

عزیزی: متاسفانه اول آمریکایی‌ها بعد هم اروپایی‌ها متعهد به عهدی که با ایران بستند نبودند و رفتارهای خلاف شئون بین المللی از خودشان بروز دادند

به گفته عزیزی، زمانی با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها مذاکراتی به نام برجام داشتیم. متاسفانه اول آمریکایی‌ها بعد هم اروپایی‌ها متعهد به عهدی که بستند و توافقاتی که داشتیم نبودند و رفتارهای خلاف شئون بین المللی که هیچگونه مقررات بین‌ المللی هم آن را پذیرا نبود از خودشان بروز دادند.
1401-4-6 14:02

امیر عبداللهیان: همکاری های ایران با هیچ کشوری از جمله روسیه نباید متاثر از فضای تحریم باشد

در تماس تلفنی وزرای امور خارجه ایران و روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از تحریم های اعمالی علیه این کشور بر اهمیت همکاری های کشورش با ایران در همه زمینه ها تاکید کرد.
1400-12-17 14:01

سید ابراهیم رئیسی: مردم اوکراین نیز مانند مردم افغانستان، یمن و عراق قربانی سیاست‌ های شیطانی آمریکا شده‌ اند

سید ابراهیم رئیسی مردم اوکراین را قربانی سیاست‌ های شیطانی آمریکا دانست و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران با جنگ مخالف است و هر روز که جنگ زودتر پایان یابد، به نفع ملت‌ هاست و از خطرات، آسیب‌ها و مشکلات مردم کم می‌شود.
1400-12-16 13:25

بلینکن: تحریم‌ های روسیه ارتباطی به توافق هسته‌ ای با ایران ندارد

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که تحریم‌ های اعمالی علیه روسیه هیچ ارتباطی با توافق هسته‌ ای با ایران و چشم انداز بازگشت به آن ندارد.
1400-12-16 13:01

امیر عبداللهیان: ایران متعهد به پایان‌ موفق گفتگو های وین است

به گفته امیر عبداللهیان در کنفرانس مونیخ، ایران متعهد به پایان‌ موفق گفتگو های وین است.
1400-12-1 14:35

رییسی: برای رسیدن به توافق، تأمین منافع ملت ایران به خصوص لغو تحریم ها، تضمین معتبر و بسته شدن پرونده ادعا های سیاسی ضروری است

روسای جمهور ایران و فرانسه در گفتگوی تلفنی آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ ای وین را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
1400-12-1 14:23