برگزاری اجلاس مجمع بین‌المللی "گفتمان خزر" در مسکو

21 اردیبهشت سال جاری در مسکو با حضور مقامات دیپلماتیک و نمایندگان مراکز و موسسات علمی و آموزشی، سازمان های محیط زیست، شرکت‌های تجاری و رسانه‌های کشورهای ساحلی دریای خزر اجلاس مجمع بین‌المللی "گفتمان خزر" برگزار خواهد شد. پایگاه خبری-تحلیلی "وستی پرس" از جمله شرکت کنندگان این رویداد می باشد.
به گزارش وستی پرس، 

21 اردیبهشت سال جاری در مرکز فرهنگی اداره کل دستگاه دیپلماسی زیر نظر وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه با پشتیبانی بنیاد حمایت از دیپلماسی عمومی گورچاکف اولین اجلاس مجمع بینالمللی "گفتمان خزر" برگزار خواهد شد. پیشتر این اجلاس تحت عنوان همایش اقتصادی بین‌المللی "گفتمان دریای خزر" برگزار می شد.

بر اساس برنامه مجمع قرار است در چارچوب این اجلاس نشست عمومی "گفتگوی توسعه دریای خزر در شرایط جدید"، نشست‌های دیپلماتیک و کارشناسی با موضوع دریای خزر، نمایشگاه عکس "کاسپین خانه ما" و میزگرد "چالش‌ها و مشکلات دریای خزر در فضای رسانه‌ای کشورهای ساحلی" برگزار گردد.

بر اساس گزارش دبیرخانه برگزاری اجلاس مجمع بین‌المللی "گفتمان خزر" تا به امروز 223 نفر از 7 کشور حضور خود را در رویدادهای مجمع تایید کرده اند. بدین ترتیب دولتمردان، مسئولین و نمایندگان دبیرخانه کنوانسیون تهران، کمیته هماهنگی هواشناسی-آبشناسی دریای خزر (CASPCOM)، مراکز و موسسات علمی و آموزشی، سازمان های محیط زیست، شرکت‌های تجاری و رسانه‌ها از جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، هلند و ازبکستان در این رویدادها شرکت و سخنرانی خواهند کرد. پایگاه خبری-تحلیلی "وستی پرس" از شرکت کنندگان میزگرد "چالش‌ها و مشکلات دریای خزر در فضای رسانه‌ای کشورهای ساحلی" است.

این اجلاس توسط انجمن "علم و نوآوری دریای خزر" برگزار می شود که زیرمجموعه شورای همکاری‌های علمی-فنی و نوآورانه "علم و نوآوری های خزر" است. شورای مذکور یک سازمان بین دولتی، مستقل و غیرانتفاعی است که توسط کشورهای ساحلی دریای خزر ایجاد شده است.

شناسه: 2541