ترکمنستان

رییسی: حضور رژیم صهیونیستی در هر محیطی تضعیف کننده امنیت آنجاست

به گفته سید ابراهیم رییسی حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه تنش‌ زا بوده و به هیچ وجه به نفع امنیت منطقه نیست و امنیت در منطقه صرفا با همکاری کشورهای منطقه و همسایگان خزر محقق می‌شود.
1401-4-9 16:25

تاکید روسای جمهور کشورهای ساحلی بر عدم حضور نیروهای مسلح بیگانه در دریای خزر

روسای جمهور کشورهای ساحلی در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر، خاطر نشان کردند که دریای خزر دریای صلح، توافق، حسن همجواری و همکاری ثمر بخش بین المللی است و بر اهمیت تعامل در زمینه نظامی در دریای خزر اشاره شد.
1401-4-9 14:13

رئیسی در دیدار با پوتین: تعاملات و مناسبات با روسیه را در چارچوب یک روابط راهبردی دنبال می‌کنیم

رئیس جمهور ایران با بیان اینکه این کشور تعامل با روسیه را در چارچوب یک روابط راهبردی دنبال می‌کند، افزود: روابط دو کشور در عرصه تبادلات تجاری و نیز همکاری‌ها در زمینه انرژی در سطح بالایی جریان دارد، اما با توجه به زمینه‌های موجود در دو کشور، این مناسبات همچنان ظرفیت زیادی برای گسترش دارند.
1401-4-9 08:01

روسیه و کشورهای اوراسیا در فهرست کشورهای جهت صادرات داروهای انسانی و دامی ایران

به گفته مدیر عامل شرکت شیمی دارو هلدینگ کشاورزی کوثر، اکنون در حال مذاکره با ۸ کشور دنیا برای صادرات داروهای انسانی، مکمل‌ها و کنستانتره‌های دامی هستیم که بزودی محموله‌هایی به ونزوئلا ارسال می‌شود.
1401-4-8 16:39

رئیسی: روابط ایران و ترکمنستان بر پایه همکاری‌های گسترده و اعتماد متقابل به سرعت در حال گسترش است

رئیس جمهور ایران در دیدار رئیس مجلس مصلحت خلق شورای ملی ترکمنستان، با اشاره به فرا رسیدن سی‌ امین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور گفت: روابط تهران و عشق‌ آباد با تدابیر خردمندانه جنابعالی در سال‌های گذشته همواره روندی رو به گسترش داشته است.
1401-4-8 16:01

رئیس جمهور ایران وارد ترکمنستان شد

آیت‌ الله رئیسی که به منظور شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر به ترکمنستان سفر کرده بود دقایقی پیش وارد فرودگاه عشق آباد شد.
1401-4-8 13:37

ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر با حضور رئیس جمهور ایران در ترکمنستان برگزار می‌شود

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران امروز هشتم تیر پیش از سفر به ترکمنستان گفت: این سفر بنا به دعوت رئیس جمهور ترکمنستان برای شرکت در اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر انجام می‌شود.
1401-4-8 12:30

طاهری: کشورهای همسایه برای ترانزیت کالا و انرژی خود از طریق ایران سرمایه گذاری کرده‌اند و حاضر به از دست دادن این موقعیت نیستند

به گفته رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، کشورهای همسایه برای ترانزیت کالا و انرژی خود از طریق ایران سرمایه گذاری کرده‌اند و حاضر به از دست دادن این موقعیت نیستند و در دیدارهای انجام شده روسای جمهوری مختلف با رییس جمهوری ایران تلاش کردند که این موقعیت را حفظ کنند.
1401-4-6 17:24

توسعه همکاری‌ها در حوزه انرژی با همسایگان

تفاهمنامه افزایش دو برابری انتقال گاز ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از طریق ایران با حضور وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در باکو به امضای دو طرف رسید.
1401-3-19 21:01

اوجی در باکو با معاون نخست‌ وزیر آذربایجان دیدار کرد

وزیر نفت و هیئت همراه در باکو با معاون نخست‌ وزیر جمهوری آذربایجان دیدار و درباره مناسبات دو جانبه گفت‌ و گو کردند.
1401-3-13 01:16

اهم محورهای مطرح شده در نشست مجمع بین‌المللی "گفتمان خزر" در مسکو

21 اردیبهشت سال جاری در مرکز فرهنگی اداره کل دستگاه دیپلماسی زیر نظر وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه با پشتیبانی بنیاد حمایت از دیپلماسی عمومی گورچاکف و با حضور نماینده "وستی پرس" اجلاس مجمع بین‌المللی "گفتمان خزر" برگزارد شد.
1401-2-22 21:29

برگزاری اجلاس مجمع بین‌المللی "گفتمان خزر" در مسکو

21 اردیبهشت سال جاری در مسکو با حضور مقامات دیپلماتیک و نمایندگان مراکز و موسسات علمی و آموزشی، سازمان های محیط زیست، شرکت‌های تجاری و رسانه‌های کشورهای ساحلی دریای خزر اجلاس مجمع بین‌المللی "گفتمان خزر" برگزار خواهد شد. پایگاه خبری-تحلیلی "وستی پرس" از جمله شرکت کنندگان این رویداد می باشد.
1401-2-20 22:12

صادرات و ترانزیت کالا از منطقه ویژه اقتصادی سرخس خراسان رضوی ۴۵ درصد افزایش یافت

به گفته مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس در خراسان رضوی، سال گذشته صادرات و ترانزیت کالا از این منطقه ویژه به کشورهای آسیای مرکزی و مستقل مشترک المنافع (سی آی اس) در مقایسه با سال قبل از آن ۴۵ درصد افزایش داشته است.
1401-2-3 21:50

لغو محدودیت‌ های پروازی از سوی روسیه علیه برخی کشور ها از جمله ایران

برابر اعلام آژانس حمل و نقل هوایی فدرال (روساویتسیا) روسیه، محدودیت پروازی برای ایران و چند کشور دیگر لغو می‌شود.
1400-12-20 18:37

بهادری جهرمی: تاکنون حدود ۹۰ میلیارد دلار صادرات به خارج از کشور داشته‌ ایم 

به گفته علی بهادری جهرمی تاکنون حدود ۹۰ میلیارد دلار صادرات به خارج از کشور داشته‌ ایم که بیش از ۴۰ درصد ارزش صادرات ما سقف ۴۵ میلیارد دلار را رد کرده است.
1400-12-18 13:36