روابط ایران و روسیه

نماینده ویژه پوتین: احداث خط ریلی رشت - آستارا منجر به توسعه تجارت بین ایران و‌ روسیه می‌شود‌

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه راه اندازی خط ریلی رشت - آستارا را حائز اهمیت دانست و گفت: نگاه روسیه اینگونه است که احداث این خطی ریلی علاوه بر توسعه فعالیت های تجاری بین دو کشور، فضای بهره مندی بیشتر مردم از موهبت دریای خزر را فراهم کند.
1401-10-28 21:08

پوتین و رئیسی بر استمرار اجرای پروژه‌های دوجانبه تاکید کردند

رئیس جمهور روسیه طی تماس تلفنی با همتای ایرانی خود مسائل مربوط به توسعه روابط دوجانبه را بررسی کرد.
1401-10-21 20:12

بانک روسیه حواله بانکی ریالی به ایران را راه اندازی کرد

بانک VTB روسیه برای مشتریان خود امکان انجام تراکنش‌های برون‌‌مرزی با ارز ریال به مقصد ایران را فراهم کرد.
1401-9-28 18:43

سفر هیات دولتی و بخش خصوصی استان اصفهان به روسیه 

هیات دولتی و بخش خصوصی استان اصفهان با هدف ملاقات با برخی از مقامات مسکو و سنت پترزبورگ و همچنین شرکت در جلسات متعدد تجاری به روسیه سفر کرده‌اند.
1401-9-8 00:39

مذاکرات همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکتهای روسی 

معاونان وزرای ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در یک دیدار دوجانبه ضمن مرور توافقات پیشین دو کشور بر توسعه روابط و همکاری های مشترک در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کردند.
1401-9-2 20:27

کنعانی: همکاری‌های ایران و روسیه جدید و خارق العاده نیست بلکه در چارچوب مناسبات طبیعی ایران و روسیه ادامه دارد

به گفته کنعانی، همکاری‌های ایران و روسیه جدید و خارق العاده نیست بلکه در چارچوب مناسبات طبیعی ایران و روسیه ادامه دارد.
1401-6-15 00:37

موضوع ایران بخش مهم همایش کسب و کار در روسیه

به موازات تشدید روابط بین روسیه و غرب بخش خصوصی روسیه بدنبال راه‌های ورود به بازارهای جدید است. یکی از راه‌کارهایی که تجار روس آن را جدی بررسی می کنند ورود به بازار ایران است.
1401-6-1 02:54

موشک حامل "سایوز" ماهواره ایرانی "خیام" را به فضا خواهد برد

در راستای ادامه همکاری‌های ایران و روسیه در بخش فضایی موشک ماهوره‌بر "سایوز" روسیه قرار است ماهواره "خیام" ایران را به فضا برده و در مدار زمین قرار دهد.
1401-5-12 17:40

با توجه به سفر پوتین به تهران باید منتظر اتفاقات مهم در روابط دو کشور بخصوص پیرامون توافق جامع باشیم

28 تیر ماه رئیس جمهور روسیه در راس هیئت بلند پایه‌ای برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو "روند صلح آستانه" وارد تهران شد. با توجه به ویژگی این رویداد، محور گفتگوهای صورت گرفته، کثرت تماس مقامات دو کشور و وضعیت ژئوپلیتیک بوجود آمده در جهان ضرورت تحلیل موضوع همچنان اهمیت خود را حفظ کرده است.
1401-5-9 10:29

مهدی صفری: بزودی سامانه پرداخت "میر" روسیه در ایران فعال خواهد شد

مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوى اختصاصى با خبرگزاری اسپوتنیک، ضمن تشریح دست‌آوردهای ایران و روسیه در بحث مالی و بانکی و تلاش تهران و مسکو در زمینه حذف دلار از تجارت دو کشور در خصوص فعال‌سازی سامانه پرداخت بین‌بانکی "میر" (MIR) روسیه در ایران خبر داد. مشروح مصاحبه را مطالعه کنید.
1401-5-5 17:35

روسیه قصد دارد 1.5 میلیارد دلار در پروژه‌های ریلی ایران سرمایه‌گذاری کند  

با توجه به احتمال سرعت گرفتن پروژه‌های ریلی به دلیل تحولات ژئوپلیتیک و در جهت تامین مسیرهای جدید حمل‌ونقل، روسیه می تواند 1.5 میلیارد دلار در طرح‌های راه‌آهن ایران سرمایه‌گذاری داشته باشد.
1401-5-5 03:28

بیلاکونیف: کارشناسان آگاه می دانستند که در اوکراین "استقبال گرمی" در کار نخواهد بود

پس از آغاز جنگ اوکراین و شروع عملیات نظامی روسیه در مناطق لوگانسک و دانتسک تحلیل‌های مختلف و بعضا ضدونقض در خصوص ماهیت این جنگ، مدت زمان ادامه آن، تبعات اقتصادی آن برای روسیه و واکنش مردم اوکراین و کشورهای غربی نسبت به این اقدام مسکو ارائه شد. همچنین سئوالات زیادی مطرح است نظیر اینکه آیا چین حمایت خود از روسیه را ادامه خواهد داد؟ آیا در وضعیت تحریم روسیه فرصت برای توسعه روابط تهران-مسکو وجود دارد؟ به همین سبب "وستی پرس" برای روشن‌تر شدن ابعاد موضوع و مسائل مذکور با سرگئی بیلاکونیف، عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی و روابط عمومی دانشگاه مالی دولتی روسیه، رئیس سابق آژانس فدرال در امور جوانان به گفتگو پرداخت که مشروح آن در زیر ارائه می گردد.
1401-5-2 11:53

تاکید بر استمرار روند توسعه مناسبات راهبردی تهران و مسکو

آخرین وضعیت روابط دوجانبه میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در دیدار روسای جمهور دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر توسعه مناسبات دو کشور در عرصه‌های مختلف تاکید شد.
1401-4-30 17:52

آمریکا باید از منطقه شرق فرات در سوریه بیرون رانده شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار آقای ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و هیئت همراه با تأکید بر ضرورت عملیاتی شدن تفاهم‌ها و قراردادهای بین دو کشور، هوشیاری در مقابل سیاستهای فریبکارانه غرب را لازم دانستند و خاطرنشان کردند: همکاری‌ها بلندمدت ایران و روسیه عمیقاً به نفع هر دو کشور است.
1401-4-30 17:42

دیدار آیت‌الله خامنه‌ای با پوتین برگزار شد

روئسای جمهور ایران و روسیه پس از دیدار دوجانبه عازم دفتر مقام معظم رهبری برای دیدار با معظم له شدند.
1401-4-28 19:46