غرب

یِوسییف: روسیه در عمل جنگ علیه تجهیزات غربی و ناتو را آموزش می بیند

گفتگوی اختصاصی با ولادیمیر یِوسییف، کارشناس مسائل نظامی روسیه، رئیس بخش همگرایی اوراسیایی و توسعه سازمان همکاری شانگهای در موسسه مطالعات کشورهای همسود
1401-11-7 23:02

سیفکوف: روسیه در حال تدارک عملیات نظامی گسترده در اوکراین است

گفتگوی اختصاصی با کانستانتین سیفکوف، معاون رئیس آکادمی علوم موشکی و توپخانه‌ای زیر نظر وزارت دفاع روسیه، کارشناس و تحلیلگر معروف مسائل نظامی و ژئوپلتیک روسیه
1401-11-2 10:45

پوتین و رهبران مناطق لوگانسک، دانتسک، زاپاروژیه و خرسون قراردادهای الحاق به خاک روسیه را امضاء کردند

امروز پس از گذشت حدود هفت ماه از اعلام پذیرش استقلال جمهوری‌های دانباس و لوگانسک و آغاز عملیات نظامی توسط رئیس جمهور فدراسیون روسیه چهار منطقه شرق و جنوب شرق اوکراین که اعلام استقلال کردند امروز الحاق خود به خاک روسیه را اعلام کردند.
1401-7-8 16:57

بررسی جامع تحولات در 169-امین روز جنگ اوکراین

پس از گذشت 169 روز از زمان آغاز عملیات روسیه و جنگ در اوکراین شاهد پیشروی کند نیروهای روسیه به همراه نیروهای لوگانسک و دانتسک در مناطق شرق اوکراین هستیم. از سوی دیگر همچنین شاهد ادامه استقرار نیروهای روسیه در نیروگاه هسته‌‍ای زاپاروژیا که در عمق خاک اوکراین قرار دارد هستیم. از سوی دیگر در سطح بین‌المللی شاهد ادامه رویارویی روسیه و غرب هستیم.  
1401-5-21 00:41

دیپلمات روس: عصر همکاری با غرب به پایان رسیده است

مقام وزارت امور خارجه روسیه معتقد است که عصر همکاری سازنده مسکو با غرب بدون شانس برای ‌بازگشت به پایان رسیده است.
1401-5-12 19:02

بیلاکونیف: کارشناسان آگاه می دانستند که در اوکراین "استقبال گرمی" در کار نخواهد بود

پس از آغاز جنگ اوکراین و شروع عملیات نظامی روسیه در مناطق لوگانسک و دانتسک تحلیل‌های مختلف و بعضا ضدونقض در خصوص ماهیت این جنگ، مدت زمان ادامه آن، تبعات اقتصادی آن برای روسیه و واکنش مردم اوکراین و کشورهای غربی نسبت به این اقدام مسکو ارائه شد. همچنین سئوالات زیادی مطرح است نظیر اینکه آیا چین حمایت خود از روسیه را ادامه خواهد داد؟ آیا در وضعیت تحریم روسیه فرصت برای توسعه روابط تهران-مسکو وجود دارد؟ به همین سبب "وستی پرس" برای روشن‌تر شدن ابعاد موضوع و مسائل مذکور با سرگئی بیلاکونیف، عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی و روابط عمومی دانشگاه مالی دولتی روسیه، رئیس سابق آژانس فدرال در امور جوانان به گفتگو پرداخت که مشروح آن در زیر ارائه می گردد.
1401-5-2 11:53

تحلیل‌گر اوکراینی: رفتار غرب باید درس عبرت جدی برای اوکراین شود

روز پنجشنبه، 5 اسفند سال جاری، ساعت 6:30 به وقت تهران ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه طی پیام تلویزیونی از آغاز عملیات ویژه نظامی ارتش روسیه در خاک جمهوری‌های دانباس اعلام کرد. نیروهای مسلح روسیه پس از چند ساعت از انهدام سامانه های ضدهوایی اوکراین و زمینگیر شدن نیروی هوایی این کشور خبر دادند و اعلام شد که تاسیسات و استحکامات نظامی اوکراین مورد اصابت موشک‌های نکته زن و فوق دقیق روسیه قرار گرفت و منهدم شد. بدین ترتیب مشخص شد که عملیات نظامی روسیه فراتر از منطقه دانباس بوده و کل خاک اوکراین را در بر میگیرد. در این خصوص برای بررسی وضعیت بوجود آمده در اوکراین با کانستانتین باندارنکو، رئیس بنیاد "سیاست" (کی‌یف)، تحلیل‌گر و تئوریسین معروف اوکراین گفتگو کردیم.
1400-12-7 04:03

تقدیم استوار نامه های سفرای بلاروس، انگلیس و سریلانکا به رئیس جمهور ایران

سفرای جدید بلاروس، انگلیس و سریلانکا، استوار نامه های خود را تقدیم سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران کردند.
1400-7-5 17:44

دیدار نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهور ایران در دوشنبه 

نخست وزیر پاکستان در حاشیه اجلاس سران کشور های سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، با سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، دیدار و پیرامون تقویت مناسبات دو کشور گفتگو کرد.
1400-6-26 01:42

صادرات یک میلیون و ۹۸۷ هزار تن کالا از بنادر غرب هرمزگان 

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، میزان صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندرهای این استان را یک میلیون و ۹۸۷ هزار تن اعلام کرد.
1400-5-17 17:08

گروشکو: روسیه و غرب باید دستور کار مشترک ایجاد کنند

در شرایطی که روابط بین روسیه و غرب با وخامت اوضاع روزافزون روبرو است معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که روسیه و غرب باید دستور کار مشترک ایجاد کنند.
1400-2-2 18:34

لندن بیشترین نقش را در دشمن جلوه دادن روسیه دارد

سفیر روسیه در لندن گفت که لندن نقش جدی در تقابل با روسیه و ایجاد چهره دشمن از مسکو در غرب دارد.
1399-12-16 23:20