غرب

پوتین و رهبران مناطق لوگانسک، دانتسک، زاپاروژیه و خرسون قراردادهای الحاق به خاک روسیه را امضاء کردند

امروز پس از گذشت حدود هفت ماه از اعلام پذیرش استقلال جمهوری‌های دانباس و لوگانسک و آغاز عملیات نظامی توسط رئیس جمهور فدراسیون روسیه چهار منطقه شرق و جنوب شرق اوکراین که اعلام استقلال کردند امروز الحاق خود به خاک روسیه را اعلام کردند.
1401-7-8 16:57

تحلیل‌گر اوکراینی: رفتار غرب باید درس عبرت جدی برای اوکراین شود

روز پنجشنبه، 5 اسفند سال جاری، ساعت 6:30 به وقت تهران ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه طی پیام تلویزیونی از آغاز عملیات ویژه نظامی ارتش روسیه در خاک جمهوری‌های دانباس اعلام کرد. نیروهای مسلح روسیه پس از چند ساعت از انهدام سامانه های ضدهوایی اوکراین و زمینگیر شدن نیروی هوایی این کشور خبر دادند و اعلام شد که تاسیسات و استحکامات نظامی اوکراین مورد اصابت موشک‌های نکته زن و فوق دقیق روسیه قرار گرفت و منهدم شد. بدین ترتیب مشخص شد که عملیات نظامی روسیه فراتر از منطقه دانباس بوده و کل خاک اوکراین را در بر میگیرد. در این خصوص برای بررسی وضعیت بوجود آمده در اوکراین با کانستانتین باندارنکو، رئیس بنیاد "سیاست" (کی‌یف)، تحلیل‌گر و تئوریسین معروف اوکراین گفتگو کردیم.
1400-12-7 04:03

تقدیم استوار نامه های سفرای بلاروس، انگلیس و سریلانکا به رئیس جمهور ایران

سفرای جدید بلاروس، انگلیس و سریلانکا، استوار نامه های خود را تقدیم سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران کردند.
1400-7-5 17:44

دیدار نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهور ایران در دوشنبه 

نخست وزیر پاکستان در حاشیه اجلاس سران کشور های سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، با سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، دیدار و پیرامون تقویت مناسبات دو کشور گفتگو کرد.
1400-6-26 01:42

صادرات یک میلیون و ۹۸۷ هزار تن کالا از بنادر غرب هرمزگان 

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، میزان صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندرهای این استان را یک میلیون و ۹۸۷ هزار تن اعلام کرد.
1400-5-17 17:08

گروشکو: روسیه و غرب باید دستور کار مشترک ایجاد کنند

در شرایطی که روابط بین روسیه و غرب با وخامت اوضاع روزافزون روبرو است معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که روسیه و غرب باید دستور کار مشترک ایجاد کنند.
1400-2-2 18:34

لندن بیشترین نقش را در دشمن جلوه دادن روسیه دارد

سفیر روسیه در لندن گفت که لندن نقش جدی در تقابل با روسیه و ایجاد چهره دشمن از مسکو در غرب دارد.
1399-12-16 23:20