انگلیس

کاردار موقت سفارت انگلیس به وزارت خارجه ج.ا.ا احضار شد

در اعتراض به تداوم اتهام زنی‌های بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه مورخ ۲ اسفند خانم ایزابل مارش کاردار موقت سفارت انگلیس به وزارت خارجه احضار شد.
1401-12-4 16:31

بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اعمال تحریم علیه برخی اشخاص و نهادهای اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اعمال تحریم علیه برخی اشخاص و نهادهای اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس بیانیه ای صادر کرد.
1401-12-3 15:59

کنعانی: انگلیس ها صلاحیت موعظه دیگران درباره حقوق بشر را ندارند

به گفته کنعانی، سر و صدای رژیم انگلیس و حمایت برخی مدعیان حقوق بشر در اروپا از لندن، نشان دهنده قانون‌ گریزی و قانون شکنی آنان است.
1401-10-28 17:37

در پی تهاجم یک گروه خشونت‌ طلب به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، سفیر انگلیس به وزارت امور خارجه ج.ا.ا احضار شد

در پی تهاجم یک گروه خشونت‌ طلب به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن و بی احترامی‌ به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، سفیر انگلیس در تهران به وزارت امور خارجه احضار گردید.
1401-8-30 11:09

اولین تماس تلفنی زلنسکی با نخست وزیر انتصابی انگلیس

رئیس جمهور اوکراین از نخست وزیر انگلیس برای سفر به کی‌یف دعوت کرد
1401-8-4 12:50

بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد اعمال تحریم ها علیه نهادها و اشخاص بریتانیایی

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان عمل متقابل، تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت پراکنی و نقض حقوق بشر تحریم کرد.
1401-7-28 14:46

صادرات ۸۴ هزار و ۸۰۰ دلاری فرش دستبافت از استان مرکزی

امسال ۸۴ هزار و ۸۰۰ دلار فرش دستبافت از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.
1401-5-7 19:27

بیلاکونیف: کارشناسان آگاه می دانستند که در اوکراین "استقبال گرمی" در کار نخواهد بود

پس از آغاز جنگ اوکراین و شروع عملیات نظامی روسیه در مناطق لوگانسک و دانتسک تحلیل‌های مختلف و بعضا ضدونقض در خصوص ماهیت این جنگ، مدت زمان ادامه آن، تبعات اقتصادی آن برای روسیه و واکنش مردم اوکراین و کشورهای غربی نسبت به این اقدام مسکو ارائه شد. همچنین سئوالات زیادی مطرح است نظیر اینکه آیا چین حمایت خود از روسیه را ادامه خواهد داد؟ آیا در وضعیت تحریم روسیه فرصت برای توسعه روابط تهران-مسکو وجود دارد؟ به همین سبب "وستی پرس" برای روشن‌تر شدن ابعاد موضوع و مسائل مذکور با سرگئی بیلاکونیف، عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی و روابط عمومی دانشگاه مالی دولتی روسیه، رئیس سابق آژانس فدرال در امور جوانان به گفتگو پرداخت که مشروح آن در زیر ارائه می گردد.
1401-5-2 11:53

ارز آوری حدودا دو میلیارد دلاری از طریق گردشگری سلامت در سال گذشته

به گفته رییس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، در سال گذشته بیماران بین المللی از کشورهایی مانند آلمان، انگلستان، کانادا، آذربایجان، ترکیه، عراق و افغانستان به ایران جهت انجام اقدامات درمانی سفر کرده اند.
1401-4-26 14:18

ایران در میان ۵ کشور پیشرو در حوزه فناوری تولید علم نانو قرار دارد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران اعلام کرد که ایران نه تنها در حجم تولید علم نانو بلکه در جهت‌ گیری و کیفیت دستاوردهای علمی این حوزه نیز جزء کشورهای پیشرو محسوب می شود.
1401-2-16 19:18

هیات های E3 باز هم به پایتخت هایشان بر می‌گردند

به گفته میخاییل اولیانوف ما به تکمیل موفقیت‌ آمیز مذاکرات درباره برجام نزدیک هستیم.
1400-11-30 15:34

خطیب‌ زاده: حقوق هسته‌ ای ایران لایتغیر می‌ماند

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در حوزه راستی آزمایی به صورت مشخص همه ایده‌ ها مکتوب شده و الان از فاز ایده‌ ها رد شدیم. هیأت ایران خلاقانه و مبتکرانه به ویژه طی سه هفته گذشته همه موارد را مکتوب کرده و امروز منتظر پاسخ طرف‌ های مقابل هستیم.
1400-11-13 07:19

خطیب زاده: آمریکا وقتی به وین باز می‌گردد، بر مطالبات به حق جمهوری اسلامی ایران صحه گذاشته و چیزی بیشتر از برجام مطالبه نکند

به گفته سعید خطیب زاده در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه، آمریکا وقتی به وین باز می‌گردد، بر مطالبات به حق جمهوری اسلامی ایران صحه گذاشته و چیزی بیشتر از برجام مطالبه نکند زیرا ایران چیزی کمتر از برجام را قبول نمی‌کند.
1400-11-13 00:16

خطیب نماز جمعه تهران: کلیه اهداف رییسی در سفر به روسیه محقق شد

به گفته خاتمی سفر رییسی به روسیه از سفر های کلیدی بود که رییسی در این سفر حدود 18 هدف داشت و به تمام این 18 هدف دست یافت. 
1400-11-9 23:18

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه انگلیس: استفاده از اینگونه گزاره‌ های نخ‌ نما شده‌ و تهدید های تو خالی، از مسئولیت حقوقی و اخلاقی این کشور در نقض برجام نمی‌کاهد

خطیب زاده در پاسخ به اظهارات روز گذشته وزیر امور خارجه انگلیس مبنی بر اینکه ایران مسئول به بن بست کشیدن احتمالی مذاکرات در وین بوده و در این صورت همه گزینه‌ ها روی میز است، گفت که این اظهارات غیر مسئولانه و بی‌ مبنا برگ دیگری از بازی تو خالی انگلیس و برخی کشور های غربی برای مقصر نمایی و پوشاندن سالها بی‌ عملی و همراهی با تحریم ‌های غیر قانونی و غیر انسانی ایالات متحده است.
1400-11-8 02:20