کالاهای صادراتی چهارمحال و بختیاری در مسیر روسیه و کشورهای اوراسیا

صادرات کالا از چهارمحال و بختیاری از نظر ارزش ۵۶ درصد و از نظر وزنی ۱۴ درصد افزایش یافته است. کشورهای روسیه و اوراسیا نیز از مقاصد صادرات این استان هستند.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از صدا و سیما، سجاد رستمی مدیرکل صمت استان چهارمحال و بختیاری گفت: "از ابتدای امسال تاکنون ۳۱ میلیون و ۸۳۰ هزار کیلو گرم انواع کالا به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ۵۶ درصد و از نظر وزنی ۱۴ درصد رشد داشته است".

سجاد رستمی افزود: "این میزان کالا به ارزش ۲۷ میلیون و ۷۷۶ هزار دلار بوده است که شش میلیون دلار آن در تیرماه محقق شده است".

وی گفت: "کاشی و سرامیک، چینی آلات بهداشتی، آجر نسوز، میلگرد آجدار ساختمانی، ورق فولادی گالوانیزه، مفتول آلومینیومی، کویل مفتول، کولر ابی، قطعات کولر، یخچال و فریزر، لباسشویی دوقلو، شیرخشک، خمیر مایه خشک فوری، پودر بستنی، مصنوعات پلاستیکی، مغز بادام معمولی، موکت، فرش ماشینی، الیاف پلی پروپیلن والیاف پلی استر از جمله این کالا‌های صادراتی است".

او افزود: "بیشتر کالا‌های چهارمحال و بختیاری به کشور‌های عراق، پاکستان، هندوستان، ارمنستان، افغانستان، سوریه، ترکمنستان، روسیه، ایتالیا و ترکیه صادر می‌شود".

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2847