امیر عبداللهیان اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را رفتاری شتاب زده و سیاسی خواند

در حالیکه گوترش قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران را صرفا دارای محتوای توصیه ای خواند، امیر عبداللهیان اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را رفتاری شتاب زده و سیاسی تلقی کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از سایت وزارت امور خارجه جـــمـــهــــوری اســــلامــــی ایـــــــــران، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد روز یکشنبه، 22 خرداد، در خصوص برخی تحولات منطقه ای و بین المللی تلفنی گفت و‌ گو و تبادل نظر کردند.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت ادامه گفتگوهای وین تاکید کرده و دیپلماسی را بهترین مسیر حل اختلافات بین جمهوری اسلامی ایران و برخی دیگر از طرف‌های مذاکرات برجام دانست.

دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران را صرفا دارای محتوای توصیه ای خواند و بر اهمیت تداوم مذاکرات تاکید کرد.

امیر عبداللهیان نیز در این گفتگوی تلفنی در خصوص مذاکرات رفع تحریمها، اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را رفتاری شتاب زده و سیاسی خواند.

او با ابراز حمایت از تداوم آتش بس در یمن، بر ضرورت رفع کامل محاصره انسانی تاکید کرد و آن را بستر مناسبی برای آغاز گفتگوهای بیشتر گروه‌های یمنی دانست.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به مکالمه روز گذشته خود با همتای سوری، تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه و حمله نظامی‌ به فرودگاه غیر نظامی دمشق را نقض فاحش اصول منشور ملل متحد دانست و افزود: «شرایط منطقه اثبات کرده است که آتش افروزی رژیم صهیونیستی علیه امنیت و ثبات منطقه به خودش بر خواهد گشت».

لازم به ذکر است دبیر کل سازمان ملل در این گفتگو در خصوص بحران یمن، از تلاشها و مواضع سازنده جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تداوم آتش بس تقدیر نمود.

گوترش نشست آستانه در خصوص سوریه را بستری مناسب برای رسیدگی به این بحران و رفع دغدغه‌های احتمالی میان سوریه و ترکیه دانست.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2643