سردار باقری: درباره قرارداد خرید تسلیحات که بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی ایران با روسیه داریم، مذاکره خواهیم کرد

به گفته سرلشکر باقری در سفر وی به روسیه درباره قرارداد های خرید تسلیحاتی که بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران با روسیه داریم هم مذاکره خواهد شد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌ های مسلح ایران، روز 25 مهر، در بدو ورود به مسکو گفت: «درباره قرارداد های خرید تسلیحاتی که بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران با روسیه داریم، مذاکره خواهیم کرد».

سردار محمد باقری در هنگام ورود به مسکو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این سفر در جهت سیاست نگاه به شرق دولت سیزدهم انجام می‌شود؟ افزود: «دولت سید ابراهیم رئیسی نگاه ویژه ای به شرق و کشور های آسیایی دارد و آغاز روند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای در این زمان اتفاق افتاد».

سردار باقری گفت که قطعا همکاری های نیرو های مسلح ایران و روسیه از این جهت توسعه بیشتر خواهد یافت.

وی با بیان اینکه این سفر به دعوت وزیر دفاع روسیه صورت گرفته است، گفت: «در این سفر علاوه بر موضوعات دو جانبه که مورد بررسی قرار خواهد گرفت بر روی موضوع افغانستان به صورت خاص تمرکز خواهیم کرد چرا که تحولات افغانستان بر کشور های منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران و روسیه تاثیر دارد».

او همچنین گفت: «ما در مورد ابعاد نظامی دو جانبه، صنایع دفاعی و قرارداد های نظامی و تبادل تجربیات گفتگو خواهیم کرد و همکاری ها در مسیر امنیت کامل سوریه نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت».

سردار باقری افزود: «در این سفر در باره قرارداد های خرید تسلیحاتی که بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران با روسیه داریم هم مذاکره خواهیم کرد».

گفتنی است، بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، از ۲۷ مهر سال گذشته همه محدودیت‌ های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران به صورت خودکار خاتمه یافت».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 


سردار سرلشکر محمد باقری: درباره قراردادهای خرید تسلیحاتی که بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران با روسیه داریم، مذاکره خواهیم کرد | دانلود

شناسه: 1693