سرگئی شایگو: همکاری‌ های نظامی و دفاعی روسیه و ایران در مسیری هموار و با سرعت در حرکت است

رئیس ستاد کل نیرو‌ های مسلح ایران در ادامه رایزنی‌ های دفاعی خود در مسکو، با ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از صدا و سیما، سردار سرلشکر محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیرو‌ های مسلح ایران در ادامه رایزنی‌ های دفاعی خود در مسکو، روز سه شنبه، 27 مهر، با ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر دفاع روسیه در آغاز این دیدار از سفر رئیس ستاد کل نیرو‌ های مسلح ایران و اعضای هیئت بلند پایه نظامی این کشور به روسیه ابراز خرسندی کرد و گفت: «همکاری‌ های نظامی و دفاعی دو کشور در مسیری هموار و با سرعت در حرکت است».

سرگئی شایگو با قدردانی از نقش ارزنده ایران در مبارزه با تروریسم بین‌ الملل و بازگشت امنیت به سوریه گفت: «جمهوری اسلامی ایران بازیگری فعال و نقش آفرین در تحولات منطقه‌ ای و بین‌ المللی بوده و مسکو به توسعه روابط با ایران در همه عرصه‌ ها علاقمند است».

سرلشکر باقری نیز در آغاز این دیدار ضمن تمجید از حمایت دولت روسیه و رئیس جمهور این کشور برای پیوستن ایران به سازمان همکاری‌ های اقتصادی - امنیتی شانگهای گفت: «حضور ایران در این سازمان تسهیل‌ کننده روابط با کشور‌ های عضو به ویژه روسیه و چین است».

این دیدار که در ادامه نشست روز گذشته سردار باقری با والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیرو‌ های مسلح روسیه برگزار شد دو طرف علاقمندی خود را برای ارتقاء سطح مناسبات اعلام کردند.

در این دیدار همچنین در خصوص همکاری نیرو‌ های مسلح روسیه و ایران و قراردادی که قرار است امضا شود گفتگو شد.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 


سرگئی شایگو: همکاری‌ های نظامی و دفاعی دو کشور در مسیری هموار و با سرعت در حرکت است | دانلود

شناسه: 1703