سازمان همکاری شانگهای

دیدار نماینده ایران در سازمان شانگهای با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه

«مهرداد کیایی»، هماهنگ کننده ملی جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای در سفر به مسکو، با «بختیار حکیم اف»، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سازمان شانگهای دیدار و رایزنی کرد.
1402-7-15 16:24

آیت‌ الله رئیسی در دیدار دبیر کل سازمان همکاری شانگهای: ایران آماده همکاری با سازمان همکاری شانگهای و اعضاء در عرصه‌های مختلف است

رئیس جمهور ایران با تشریح ظرفیت‌های گسترده این کشور در زمینه‌های سیاسی، فناوری، اقتصادی و ترانزیتی، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سازمان همکاری شانگهای و کشورهای عضو در عرصه‌های مختلف خبر داد.
1401-6-27 17:51

دیدار روئسای جمهور ایران و چین / شی جین پینگ بصورت رسمی از آیت‌ الله رئیسی برای سفر به چین دعوت کرد

توافق‌های اساسی درباره توسعه همکاری‌های راهبردی اقتصادی و تقویت چندجانبه‌گرایی، محور مذاکرات روئسای جمهور ایران و چین بود.
1401-6-27 14:42

تاکید روسای جمهور ایران و ترکیه بر تسریع در اجرای توافقات فی‌مابین دو کشور

روسای جمهور ایران و ترکیه در دیدار با یکدیگر، ضمن مرور توافقات صورت گرفته در سفر اخیر رئیس جمهور ترکیه به تهران و برگزاری هفتمین شورای‌ عالی همکاری‌های اقتصادی دو کشور، بار دیگر بر تسریع در اجرای این توافقات تاکید کردند.
1401-6-26 23:08

آیت‌الله رئیسی: همکاری‌های اقتصادی تهران - مسکو برای دو ملت و کشورهای منطقه مفید است / پوتین: مواضع روسیه و ایران همگرا و هماهنگ است

رئیس جمهور ایران با مرور ابعاد مختلف همکاری‌های اقتصادی، ترانزیتی و بانکی ایران و روسیه اظهار داشت: همکاری‌های اقتصادی تهران - مسکو برای دو ملت و کشورهای منطقه مفید است.
1401-6-26 15:47

اعلام امضاء تفاهمنامه عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری شانگهای

شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان به سید ابراهیم رئیسی و دیگر همتایان خود اقدام تاریخی عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری شانگهای را تبریک گفت.
1401-6-26 12:53

حضور فعال و موثر در فعالیت‌های سازمان شانگهای، عضویت ایران را به یکی از تحولات مهم تاریخ این سازمان تبدیل می‌کند

رئیس جمهور ایران "تعامل و پیوستگی حداکثری" با کشورهای منطقه از جمله اعضای سازمان شانگهای و حضور موثر در ترتیبات منطقه‌ای و بین‌المللی را در کانون سیاست خارجی ایران دانست و گفت: با حضور فعال و موثر ایران در فعالیت‌های سازمان شانگهای، این عضویت به عنوان یکی از تحولات مهم در تاریخ این سازمان ثبت خواهد شد.
1401-6-26 12:13

پوتین: روسیه خواهان اتمام سریع فرآیند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای است

ولادیمیر پوتین با تاکید بر اینکه روسیه خواهان اتمام سریع فرآیند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای است، گفت: معتقدیم که مشارکت کامل جمهوری اسلامی ایران تاثیر مثبتی بر فعالیت‌های این اتحادیه خواهد داشت.
1401-6-25 16:40

علی باقری کنی: انتخاب زمان برگزاری نشست روند آستانه در تهران نشانه هوشمندی دیپلماسی ایران است

به گفته علی باقری کنی، برنامه ریزی اجلاس آستانه به فاصله چند روز پس از سفر ناموفق بایدن به منطقه، نشانه هوشمندی دیپلماسی ایران و نماد برتری گفتمان تعامل منطقه ای جمهوری اسلامی ایران است.
1401-5-4 19:39

حسین امیر عبداللهیان: سیاست نه شرقی و نه غربی در حوزه استقلال سیاسی است و سیاست برقراری رابطه و توسعه رابطه با شرق و غرب در حوزه منافع دو کشور را با جدیت دنبال خواهیم کرد

حسین امیر عبداللهیان در تشریح جزئیات دیدار ٣ ساعته روسای جمهور ایران و روسیه گفت: دکتر رئیسی و پوتین، وزرای خارجه دو کشور را مکلف کردند که نسبت به تهیه نقشه راه بیست‌ ساله همکاری‌ های بلند مدت اقدام کنند.
1400-10-30 23:11

لوان جاگاریان: روسیه همیشه در کنار ایران بوده، هست و خواهد بود

به گفته سفیر روسیه در ایران، سفر سید ابراهیم رئیسی به روسیه اولین سفر رئیس جمهور دولت سیزدهم به روسیه است و انتظار می‌رود طیف وسیعی از مسائل دو جانبه به ویژه مسائل اقتصادی و منطقه ای در دستور کار مذاکرات روسای جمهوری ایران و روسیه قرار گیرد. 
1400-10-29 14:42

استقبال از پیشنهاد طرف روسی برای تقویت مراودات علمی و آموزشی گیلان با استان‌ های جنوبی روسیه

استاندار گیلان با بیان اینکه برای رفع موانع توسعه ارتباطات با روسیه، عزمی جدی داریم، بر تسهیل صادرات کالا های کشاورزی و تولیدات به این کشور تأکید و از پیشنهاد طرف روسی برای تقویت مراودات علمی و آموزشی گیلان با استان‌ های جنوبی روسیه استقبال کرد.
1400-10-9 14:18

کوزنتسوف: سازمان همکاری شانگهای نسبت به پذیرش ایران تعلل کرده است

26 شهریور سال جاری طی اجلاس سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه، سران کشورهای شرکت کننده چندین سند مهم مربوط به فعالیت سازمان را به امضاء و تصویب رساندند. یکی از مهمترین اسناد نشست شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه سند عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان مذکور بود. از زمان درخواست ایران برای عضویت در سازمان تا تصویب و موافقت با آن حدود 12 سال طول کشید. در این رابطه برای بررسی علل زمان طولانی انتظار و در نهایت موافقت اعضای سازمان با این درخواست و پیامدهای آن با آلکساندر کوزنتسوف، معاون رئیس موسسه پیش‌بینی و حل‌و‌فصل بحران‌های سیاسی، شرق شناس معروف روسیه گفتگو کردیم.
1400-8-5 01:27

سرگئی شایگو: همکاری‌ های نظامی و دفاعی روسیه و ایران در مسیری هموار و با سرعت در حرکت است

رئیس ستاد کل نیرو‌ های مسلح ایران در ادامه رایزنی‌ های دفاعی خود در مسکو، با ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه دیدار و گفتگو کرد.
1400-8-3 01:30

سردار باقری: درباره قرارداد خرید تسلیحات که بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی ایران با روسیه داریم، مذاکره خواهیم کرد

به گفته سرلشکر باقری در سفر وی به روسیه درباره قرارداد های خرید تسلیحاتی که بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران با روسیه داریم هم مذاکره خواهد شد.
1400-7-30 19:35