ناتو

یِوسییف: روسیه در عمل جنگ علیه تجهیزات غربی و ناتو را آموزش می بیند

گفتگوی اختصاصی با ولادیمیر یِوسییف، کارشناس مسائل نظامی روسیه، رئیس بخش همگرایی اوراسیایی و توسعه سازمان همکاری شانگهای در موسسه مطالعات کشورهای همسود
1401-11-7 23:02

سیفکوف: روسیه در حال تدارک عملیات نظامی گسترده در اوکراین است

گفتگوی اختصاصی با کانستانتین سیفکوف، معاون رئیس آکادمی علوم موشکی و توپخانه‌ای زیر نظر وزارت دفاع روسیه، کارشناس و تحلیلگر معروف مسائل نظامی و ژئوپلتیک روسیه
1401-11-2 10:45

انتصابات مهم در فرماندهی عملیات نیروهای مسلح روسیه در اوکراین

با توجه به تصمیم مقامات ارشد روسیه برای ارتقاء سطح و گستره عملیات نظامی در اوکراین انتصابات مهمی در فرماندهی عملیات نظامی روسیه در جنگ اوکراین صورت گرفت.
1401-10-21 21:31

ولایتی: مردم جمهوری آذربایجان نور چشم ما هستند

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌ الملل در یادداشتی برای خبرگزاری تسنیم تأکید کرد که امنیت منطقه ربطی به کشورهای خارج از منطقه ندارد و بی‌جهت اتحادیه اروپا و ناتو احساس تکلیف نکنند، زیرا ملت های این منطقه از رشد کافی برخوردار هستند.
1401-9-1 13:26

رئیس جمهور اوکراین درخواست عضویت فوری در ناتو را امضاء کرد

رئیس جمهور اوکراین در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی از امضاء و ارسال درخواست پیوستن فوری این کشور در ناتو خبر داد.
1401-7-8 17:53

آیت‌الله رئیسی: همکاری‌های اقتصادی تهران - مسکو برای دو ملت و کشورهای منطقه مفید است / پوتین: مواضع روسیه و ایران همگرا و هماهنگ است

رئیس جمهور ایران با مرور ابعاد مختلف همکاری‌های اقتصادی، ترانزیتی و بانکی ایران و روسیه اظهار داشت: همکاری‌های اقتصادی تهران - مسکو برای دو ملت و کشورهای منطقه مفید است.
1401-6-26 15:47

پوتین: نیروی دریایی روسیه به‌ زودی به موشک‌های فراصوت مجهز می‌شود

ولادیمیر پوتین دیروز (یکشنبه) به مناسبت "روز نیروی دریایی روسیه" گفت که نیروی دریایی این کشور موشک‌های کروز مافوق صوت "زیرکن" (Zircon) را ظرف چند ماه آینده دریافت خواهد کرد و منطقه استقرار آن‌ها به منافع روسیه بستگی دارد.
1401-5-10 05:59

تهران و مسکو بر ممنوعیت هر گونه حضور و مداخله کشورهای بیگانه در دریای خزر تأکید دارند

رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت همکاری کشورهای همسایه در حوزه دریای خزر، بر ممنوعیت هر گونه حضور نظامی بیگانه در این منطقه و به ویژه وضعیت استثنایی سواحل جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.
1401-4-3 18:15

خطیب زاده: به توافقاتی که بین شوروی سابق با ناتو نادیده گرفته شده، باید پرداخته شود ولی جنگ راه‌ حل اینها نیست و مردم باید از منازعات دولت‌ ها برکنار بمانند

به گفته سعید خطیب زاده، ما تشریک مساعی می‌کنیم با دوستان در روسیه و در ارتباطاتی که با طرف‌ های دیگر داریم که مذاکرات فوری به یک آتش بس در اوکراین بینجامد. نگرانی‌ های جدی در روسیه نسبت به چند دهه اقدامات تحریک آمیز آمریکا و ناتو وجود دارد. توافقاتی که بین شوروی سابق با ناتو نادیده گرفته شده و باید به آنها پرداخته شود ولی جنگ راه‌ حل اینها نیست و مردم باید از منازعات دولت‌ ها برکنار بمانند.
1400-12-16 15:32

امروز در اوکراین وضعیت سکوت اجرا خواهد شد

با توجه به توافقات اخیر روسیه و اوکراین وزارت دفاع روسیه در اوکراین وضعیت سکوت اجرا و گذرگاه‌های امن جهت خروج غیر نظامیان بازگشایی می کند.
1400-12-14 10:20

تحلیل‌گر اوکراینی: رفتار غرب باید درس عبرت جدی برای اوکراین شود

روز پنجشنبه، 5 اسفند سال جاری، ساعت 6:30 به وقت تهران ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه طی پیام تلویزیونی از آغاز عملیات ویژه نظامی ارتش روسیه در خاک جمهوری‌های دانباس اعلام کرد. نیروهای مسلح روسیه پس از چند ساعت از انهدام سامانه های ضدهوایی اوکراین و زمینگیر شدن نیروی هوایی این کشور خبر دادند و اعلام شد که تاسیسات و استحکامات نظامی اوکراین مورد اصابت موشک‌های نکته زن و فوق دقیق روسیه قرار گرفت و منهدم شد. بدین ترتیب مشخص شد که عملیات نظامی روسیه فراتر از منطقه دانباس بوده و کل خاک اوکراین را در بر میگیرد. در این خصوص برای بررسی وضعیت بوجود آمده در اوکراین با کانستانتین باندارنکو، رئیس بنیاد "سیاست" (کی‌یف)، تحلیل‌گر و تئوریسین معروف اوکراین گفتگو کردیم.
1400-12-7 04:03

تحلیل‌گر اوکراینی: روس‌ها به سمت کی‌یف پیشروی می کنند

کانستانتین باندارنکو، با وخیم خواندن وضعیت کنونی اوکراین اعلام کرد که ما شاهد جنگ گسترده در اوکراین هستیم.
1400-12-7 03:42

توافق ۲۰ ساله ایران و روسیه محرمانه نیست 

به گفته رئیس گروه دوستی - پارلمانی ایران و روسیه، در سفر به روسیه برای تصویب توافق بلند مدت ۲۰ ساله با روسیه، توافق شد. جزییات این توافق باید مورد مذاکره قرار گیرد و همه موارد به طور شفاف به مردم اعلام می‌شود.
1400-11-7 12:45

ناوشکن آمریکا وارد آب های دریای سیاه شد

به گزارش مرکز ملی مدیریت دفاعی روسیه ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی روسیه بدقت مراقب ناوشکن آمریکایی است که وارد آب های دریای سیاه شده است.
1399-12-30 23:12

دو فروند کشتی نظامی ناتو وارد آب های دریای سیاه شد

ناوگان دریای سیاه روسیه در حال ردیابی حرکت فعالیت دو فروند کشتی مین یاب ناتو در آب های دریای سیاه است
1399-12-7 18:12