رئیس جمهور اوکراین درخواست عضویت فوری در ناتو را امضاء کرد

رئیس جمهور اوکراین در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی از امضاء و ارسال درخواست پیوستن فوری این کشور در ناتو خبر داد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از پایگاه خبری اوکراینی "اوکراینسکایا پراودا"، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین طی پیام ویدئویی که در صفحات وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد از امضاء و ارسال درخواست عضویت فوری کشورش در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خبر داد.

زلنسکی در این پیام ویدئویی گفت: "در عمل ما مسیر خود را برای عضویت در ناتو طی کردیم. ما عملا تطابق خود را با استانداردهای پیمان آتلانتیک شمالی ثابت کردیم. آنها برای اوکراین واقعی هستند هم در میدان جنگ و هم در تمامی زمینه‌های همکاری ما. ما به همدیگر اعتماد داریم، به همدیگر کمک می کنیم و ما از همدیگر دفاع می کنیم. این همان اتحاد آتلانتیک شمالی است".

وی با اشاره به اینکه این واقعیت عملی باید جامه حقوقی بخود بگیرد افزود: "امروز اوکراین درخواست خود را ارائه می کند تا این امر جنبه حقوقی پیدا کند. این روند باید مطابق با اهمیت ما برای دفاع از جامعه ما باشد. روند فوری خواهد بود".  

لازم به یاد آوری است که امروز پس از گذشت حدود هفت ماه از اعلام پذیرش استقلال جمهوری‌های دانباس و لوگانسک و آغاز عملیات نظامی توسط رئیس جمهور فدراسیون روسیه یعنی بعد از آغاز جنگ اوکراین چهار منطقه لوگانسک، دانتسک، زاپاروژیه و خرسون که تحت کنترل نیروهای متحد هستند و اعلام استقلال کردنده‌اند امروز الحاق خود به خاک روسیه را اعلام کردند.

شناسه: 3154