رئیسی

امیر عبداللهیان: اگر آمریکا شروط جدید نگذارد، توافق در دسترس است

به گفته وزیر امور خارجه در نشست خبری با همتای ترکیه‌ای خود، برداشت ما این است که اگر طرف آمریکایی دست از اظهارات متناقض و طرح شروط جدید در قبال برجام بردارد و واقع بینانه رفتار کند توافق در دسترس است.
1401-10-30 02:36

تاکید روئسای جمهور ایران و روسیه بر تقویت همکاری دو کشور

سید ابراهیم رئیسی با تاکید بر اهمیت گسترش مستمر همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه بخصوص در حوزه ترانزیت و انرژی، این همکاری‌ها را موجب نهادینه کردن روابط سودمند برای ملت‌های دو طرف و همچنین کشورهای منطقه دانست.
1401-10-21 22:11

پوتین و رئیسی بر استمرار اجرای پروژه‌های دوجانبه تاکید کردند

رئیس جمهور روسیه طی تماس تلفنی با همتای ایرانی خود مسائل مربوط به توسعه روابط دوجانبه را بررسی کرد.
1401-10-21 20:12

ایران و روسیه زمینه‌های خوبی برای همکاری در عرصه‌های مختلف دارند

رئیس جمهور ایران با اشاره به افزایش تعاملات دیپلماتیک تهران و مسکو، بر ضرورت شکل‌گیری و تقویت همکاری‌های راهبردی اقتصادی ایران و روسیه تاکید کرد.
1401-10-18 15:50

استقبال رسمی رئیس ج.ا.ا از نخست وزیر عراق، در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد

رئیس جمهور در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد به شکل رسمی از نخست وزیر عراق استقبال کرد.
1401-9-9 01:34

بازدید رئیسی از توانمندی‌های نیروی دریایی به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش، در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک

رئیس ج.ا.ا به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش و به منظور شرکت در رژه نیروی دریایی ارتش وارد منطقه دوم دریایی ولایت در بندر جاسک شد.
1401-9-7 14:03

رئیسی: اراده جدی ایران و بلاروس برای ارتقای سطح روابط موانع احتمالی بر سر راه گسترش تعاملات را برطرف می‌کند

رئیس جمهور با بیان اینکه روابط ایران و بلاروس همواره دوستانه بوده است، گفت که توسعه و تقویت ارتباط کشورهایی که به دلیل تلاش برای حفظ استقلال خود تحت تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته‌اند، از راهکارهای موثر خنثی کردن و برون‌رفت از تحریم‌ها است.
1401-9-2 21:57

در میدان عمل رفتار غربی‌ها با گفتارشان متفاوت است

به گفته سید ابراهیم رئیسی، بعضی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مرتب با واسطه پیام همکاری و تعامل می‌دهند ولی در میدان عمل رفتار آنها با گفتارشان متفاوت است، این ریاکاری قطعاً موجب پشیمانی آنها خواهد شد.
1401-8-30 12:49

موضع ج.ا.ا در خصوص جنگ اوکراین توقف جنگ، بازگشت طرفین به مذاکره و بازگشت آوارگان به منازل شان است

به گفته امیرعبداللهیان در پاسخ به سوال خبرنگاران در حاشیه اجلاس کشورهای دوست‌ منشور ملل متحد، ما با وزیر امور خارجه اوکراین توافق کردیم چنانچه هرگونه مستندی در اختیار دارند که روسیه از پهپاد ایرانی در اوکراین استفاده کرده، آن را در اختیار ما قرار بدهد... موضع ما در خصوص جنگ اوکراین توقف جنگ، بازگشت طرفین به مذاکره و بازگشت آوارگان به منازل شان است.
1401-8-15 15:43

رئیسی بر ضرورت تسریع در عملیاتی شدن توافقات ایران و بلاروس تاکید کرد

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تسریع در عملیاتی شدن توافقات حاصل شده میان ایران و بلاروس اظهار داشت: برگزاری نشست‌های مشترک اقتصادی یکی از نشانه‌های عزم و اراده دو کشور برای توسعه روابط خواهد بود.
1401-8-4 20:51

۲۲ سند همکاری در سفر رئیسی به ازبکستان امضا می‌شود

به گفته معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه، ۱۸ تا ۲۲ سند همکاری‌ ایران و ازبکستان در سفر رئیس جمهور ایران به ازبکستان امضا می‌شود.
1401-6-22 14:39

حسین ظفر قاسم پور به عنوان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در باتومی‌ گرجستان منصوب شد

به پیشنهاد حسین امیر عبداللهیان و تصویب ابراهیم رئیسی، حسین ظفر قاسم پور به عنوان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در باتومی گرجستان منصوب شد.
1401-5-30 22:05

با توجه به سفر پوتین به تهران باید منتظر اتفاقات مهم در روابط دو کشور بخصوص پیرامون توافق جامع باشیم

28 تیر ماه رئیس جمهور روسیه در راس هیئت بلند پایه‌ای برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو "روند صلح آستانه" وارد تهران شد. با توجه به ویژگی این رویداد، محور گفتگوهای صورت گرفته، کثرت تماس مقامات دو کشور و وضعیت ژئوپلیتیک بوجود آمده در جهان ضرورت تحلیل موضوع همچنان اهمیت خود را حفظ کرده است.
1401-5-9 10:29

کنعانی: حصول توافق منوط به تصمیم سیاسی آمریکا

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، حتما به توافق فکر می‌کنیم و علاقه‌مندیم توافق در آینده نزدیک شکل بگیرد، ولی قطعا احساسی عمل نخواهیم کرد و حصول توافق منوط به تصمیم سیاسی آمریکاست.
1401-5-4 17:54

امضای بزرگترین تفاهمنامه سرمایه‌ گذاری خارجی در تاریخ صنعت نفت با گازپروم روسیه

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، امضای تفاهم‌نامه با گازپروم را جزو بزرگ‌ ترین سرمایه‌ گذاری خارجی در تاریخ صنعت نفت ایران دانست و گفت که شرکت ملی نفت ایران از هیچ فرصت سرمایه‌ گذاری چشم‌ پوشی نمی‌کند.
1401-4-28 16:30