در میدان عمل رفتار غربی‌ها با گفتارشان متفاوت است

به گفته سید ابراهیم رئیسی، بعضی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مرتب با واسطه پیام همکاری و تعامل می‌دهند ولی در میدان عمل رفتار آنها با گفتارشان متفاوت است، این ریاکاری قطعاً موجب پشیمانی آنها خواهد شد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر روز شنبه، ۲۸ آبان، در دیدار السید بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان، روابط تهران - مسقط را ریشه‌دار و قوی خواند و افزود: «علیرغم خواست دشمنان این روابط روز به‌ روز در حال گسترش بوده و در ماه‌های اخیر گام‌های مثبتی در مسیر اجرای توافقات میان دو کشور برداشته شده است».

رئیسی با بیان اینکه امروز دشمنی‌های نظام سلطه و در رأس آنها آمریکا علیه ملت ایران بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: «خشم و عناد آمریکایی‌ها از پیشرفت‌های ملت ایران همواره در چهار دهه گذشته استمرار داشته و ناکام شده ولی آمریکایی‌ها از شکست‌های خود درس نمی‌گیرند».

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از مواضع اصولی عمان برای همکاری با ایران در پیشبرد موضوعات بین‌المللی و تأکید بر موضع جمهوری اسلامی مبنی بر آمادگی برای حصول توافق عادلانه، اظهار داشت: «بعضی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مرتب با واسطه پیام همکاری و تعامل می‌دهند ولی در میدان عمل رفتار آنها با گفتارشان متفاوت است. این ریاکاری قطعاً موجب پشیمانی آنها خواهد شد».

السید بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی و به‌ ویژه رویکرد سید ابراهیم رئیسی در تقویت روابط و همکاری‌های منطقه‌ای تأکید کرد: «روابط عمان با جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با دیگر کشورها نمونه است و ما خواهان استمرار و توسعه این روابط در عرصه‌های مختلف هستیم».

وزیر امور خارجه عمان همچنین ضمن اعلام حمایت از مواضع و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات رفع تحریم، تصریح کرد: «معتقدیم ثبات قدم و رفتار صادقانه ایران به نتیجه خواهد رسید».

پیش از این، سید ابراهیم رئیسی روز جمعه، ۲۷ آبان، در پیامی به هیثم بن طارق آل سعید، سلطان عمان، در پیامی فرا رسیدن روز ملی سلطنت عمان را به سلطان و مردم این کشور تبریک گفت و تصریح کرد: «روابط برادرانه، صمیمی و تاریخی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، پشتوانه‌ای برای دوستی دو ملت و تقویت پیوندهای مشترک در آینده خواهد بود».

شناسه: 3660