ایران و روسیه زمینه‌های خوبی برای همکاری در عرصه‌های مختلف دارند

رئیس جمهور ایران با اشاره به افزایش تعاملات دیپلماتیک تهران و مسکو، بر ضرورت شکل‌گیری و تقویت همکاری‌های راهبردی اقتصادی ایران و روسیه تاکید کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز، یکشنبه در آیین دریافت استوارنامه آلکسی ددوف سفیر جدید فدراسیون روسیه روابط تهران-مسکو را راهبردی توصیف و تاکید کرد: "ایران و روسیه زمینه‌های خوبی برای همکاری در عرصه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی دارند".
رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به افزایش تعاملات دیپلماتیک دو کشور، بر ضرورت شکل‌گیری و تقویت همکاری‌های راهبردی اقتصادی ایران و روسیه نیز تاکید کرد.
آلکسی ددوف سفیر جدید فدراسیون روسیه نیز در این مراسم افزایش مستمر همکاری‌های همه‌جانبه اقتصادی را از اولویت‌های برنامه کاری خود بیان کرد و افزود: "همکاری‌های راهبردی اقتصادی بین ایران و روسیه موجب ناامیدی کشورهای غربی از سیاست تحریم شده است".

سفارت فدراسیون روسیه همچنین در کانال رسمی خود در تلگرام ضمن انتشار خبر ملاقات امروز نوشت:

در جریان گفتگو، طرفین توسعه موفقیت آمیز روابط دوجانبه از جمله در زمینه تجاری و اقتصادی را مورد بحث و بررسی قرار داده و خاطرنشان کردند که در ده ماهه نخست سال 2022، حجم مبادلات تجاری روسیه و ایران از مرز 4 میلیارد دلار عبور کرده است.

طرفین هماهنگی اقدامات بین مسکو و تهران در سازمان ملل و سایر پلتفرم های چندجانبه را بالا ارزیابی نمودند.

همچنین در خصوص برخی مسائل بین المللی تبادل نظر صورت پذیرفت. 

لازم به یادآوری است که ددوف با حکم ولادیمیر پوتین، ریاست جمهوری فدراسیون روسیه در تاریخ 17 شهریور سال جاری به سمت سفیر این کشور در جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. وی در این سمت جایگزین لوان جاگاریان، شد که از سال 1390 ریاست نمایندگی دیپلماتیک روسیه در تهران را بر عهده داشت.

شناسه: 3790