منطقه آزاد انزلی

پروژه راه آهن رشت - کاسپین در مراحل نهایی است

استاندار گیلان با همراهی معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از آخرین وضعیت پروژه راه آهن رشت - کاسپین محدوده منطقه آزاد انزلی بازدید کرد.
1402-11-5 02:22

بررسی فرآیند تأسیس اتحادیه مناطق آزاد كشورهای عضو كریدور شمال جنوب

در گفتگوی آنلاین سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس و محمد سجاد سیاهکارزاده رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ سازوکارهای عملیاتی سازی فرآیند "تأسیس اتحادیه مناطق آزاد عضو کریدور شمال جنوب" مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
1402-11-1 12:26

با اتصال راه آهن به بندر کاسپین امکان ترانزیت ۳۰ میلیون تن کالا از روسیه فراهم می شود

به گفته مدیر عامل منطقه آزاد انزلی، امسال ارزش صادرات مجدد از این منطقه ۵۸۶ میلیون دلار بود که در ۱۵ سال گذشته بی سابقه بوده است.
1401-12-2 14:30

منطقه آزاد انزلی نقطه اتصال ایران با اقتصاد بین الملل است

استاندار گیلان با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی یک منطقه بین المللی است که تنها در بندر انزلی و استان خلاصه نمی شود، گفت: توسعه همه جانبه منطقه آزاد انزلی به عنوان نگین اقتصادی گیلان حائز اهمیت است.
1401-10-29 00:55

همکاریها و تبادل کالایی بین ایران و روسیه افق روشنی دارد

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت استان تومسک روسیه با بیان اینکه به آینده روابط ایران و روسیه بسیار امیدواریم، گفت: شرکت‌های خوبی در زمینه لجستیک در کشورهای ایران و روسیه وجود دارد و افق روشنی پیش روی ما برای ادامه همکاری ها و تبادل کالایی است.
1401-8-28 13:50

فعال‌سازی کریدور شمال - جنوب، بهترین راه برای توسعه روابط ایران و روسیه است 

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار، برای توسعه ارتباطات ایران و روسیه محورهای مختلفی وجود دارد که بهترین آن در شرایط فعلی می‌تواند فعال سازی کریدور شمال- جنوب باشد. 
1401-8-22 19:31

ایران از سرمایه گذاری شرکت های روسی و همکاری با بنادر روسیه استقبال میکند

امین افقی فعالیت های سازمان منطقه آزاد انزلی در مسیر فعال سازی کریدور شمال - جنوب از طریق بندر کاسپین به آستراخان و سپس سنپترزبورگ و هامبورگ و اتصال این بندر به خط ریل سراسری را بیانگر عزم جدی دولت جمهوری اسلامی ایران برای فعالسازی کریدور های بین المللی اعلام کرد و از سرمایه گذاری شرکت های روسی در بخش های مختلف این منطقه و همکاری با بنادر روسیه استقبال کرد.
1401-6-14 09:02

آغاز به کار همایش "روزهای کسب و کار بین الملل استان ریازان" روسیه

با اعمال تحریم های شدید غرب علیه روسیه این کشور در صدد یافتن شرکای جدید تجاری و راه های جدید حمل و نقل و ترانزیت کالاهای خود به بازار های جهانی است که در این راستا جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشور های هدف و بالقوه از طرف روسیه مورد بررسی قرار میگیرد.
1401-6-1 13:55

حمایت مجلس از تسریع در تکمیل راه آهن رشت - بندر‌ کاسپین

مجلس از توسعه منطقه آزاد انزلی و تسریع در تکمیل راه آهن رشت - بندر‌ کاسپین حمایت می‌کند.
1401-5-19 22:01

صادرات کالا از منطقه آزاد انزلی به ۲۸۰ میلیون دلار رسید

به گفته مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی، مجموع صادرات و صادرات مجدد واحدهای تولیدی و تجاری این منطقه در سال ۱۴۰۰ از مرز ۲۸۰ میلیون دلار گذشت.
1401-2-3 21:24

تشکیل هاب لجستیکی و توسعه مبادلات تجاری ايران و قزاقستان

در اسناد موافقتنامه هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و قزاقستان که مدیران معاونت بندری و حوزه خزر به نمایندگی از سازمان در تهران حضور داشتند، بر توسعه روابط بنادر منطقه آزاد انزلی با بنادر کشور قزاقستان با بهره مندی از ظرفیت ها و مزیت های قانونی منطقه آزاد انزلی تاکید شد.
1400-12-18 14:02

صادرات صنایع دستی استان گیلان به ۹.۶ میلیون دلار رسید

به گفته معاون صنایع دستی و هنر های سنتی گیلان، صادرات صنایع دستی استان گیلان با رشدی چند برابری به ۹.۶ میلیون دلار رسیده است.
1400-11-30 01:08

بازدید رییسی از بندر کاسپین

رییسی در بازدید از مرکز کنترل ترافیک دریایی بندر کاسپین از نزدیک در جریان ظرفیت‌ ها و مزیت‌ های توسعه این بندر قرار گرفت.
1400-11-9 23:46

استقبال از پیشنهاد طرف روسی برای تقویت مراودات علمی و آموزشی گیلان با استان‌ های جنوبی روسیه

استاندار گیلان با بیان اینکه برای رفع موانع توسعه ارتباطات با روسیه، عزمی جدی داریم، بر تسهیل صادرات کالا های کشاورزی و تولیدات به این کشور تأکید و از پیشنهاد طرف روسی برای تقویت مراودات علمی و آموزشی گیلان با استان‌ های جنوبی روسیه استقبال کرد.
1400-10-9 14:18

توسعه همکاری های تجاری ترکیه و ایران از مسیر منطقه آزاد انزلی

به گفته مهندس امین افقی یکی از راهکار های توسعه مبادلات تجاری، تقویت کریدور چین - قزاقستان - ایران و کریدور نستراک بوده و کشور ترکیه می‌تواند به عنوان حلقه واسطه بین کشور های اروپایی و کشور های حوزه خزر فعالیت کند.
1400-8-14 19:59