همکاری اقتصادی

کروپنوف: کمک ایران در بخش هواپیمایی و توربین ارزش بسزایی دارد

گفتگوی اختصاصی با یوری کروپنوف، رئیس حزب "توسعه"، رئیس شورای نظارت موسسه جمعیت، مهاجرت و توسعه منطقه‌ای روسیه
1401-11-1 00:16

اجرای راه آهن رشت-آستارا و توسعه میادین نفت و گاز سرعت می گیرد/ آمادگی روسیه برای تولید مشترک خودرو، بالگرد و تجهیزات کشاورزی

در دیدار دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه با معاون اول رئیس جمهور ایران آخرین وضعیت اجرای پروژه های مشترک تهران و مسکو مورد بررسی قرار گرفت.
1401-10-30 15:11

قانون موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری دولت‌های ساحلی خزر برای اجرا ابلاغ شد

رئیس جمهور «قانون موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری بین دولت‌های ساحلی خزر» را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.
1401-10-21 20:37

مهدی صفری: بزودی سامانه پرداخت "میر" روسیه در ایران فعال خواهد شد

مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوى اختصاصى با خبرگزاری اسپوتنیک، ضمن تشریح دست‌آوردهای ایران و روسیه در بحث مالی و بانکی و تلاش تهران و مسکو در زمینه حذف دلار از تجارت دو کشور در خصوص فعال‌سازی سامانه پرداخت بین‌بانکی "میر" (MIR) روسیه در ایران خبر داد. مشروح مصاحبه را مطالعه کنید.
1401-5-5 17:35

توسعه مناسبات اقتصادی استان آذربایجان شرقی و جمهوری آذربایجان

مقامات آذربایجان شرقی و جمهوری آذربایجان توسعه مناسبات و  فرصت های همکاری بخش های خصوصی و صنایع مختلف در گسترش مبادلات تجاری ایران-آذربایجان و همچنین نقش آنها در خصوص بازسازی اراضی آزاده شده جمهوری آذربایجان را بررسی کردند.
1400-4-17 17:33

انعقاد قراردادهای مهم تجاری میان شرکتهای ایرانی و ارمنی در خلال نمایشگاه ایروان

رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان از انعقاد قراردادهای مهم تجاری میان شرکت‌های ایرانی و ارمنی در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ایروان خبر داد.
1400-3-26 19:08

پیشنهاد تاسیس پارک مشترک علم و فناوری میان ایران و قزاقستان

سرکنسول ایران در آکتائو با شرکت در وبینار مجازی بررسی چشم‌انداز همکاری‌های مرزی ایده تاسیس یک پارک مشترک علم و فناوری بین ایران و قزاقستان در شهر آکتائو را ارائه نمود.
1400-3-26 18:34

زمینه‌ های همکاری ایران و روسیه در بخش دانش‌بنیان‌ها در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بررسی شد

شرکت کنندگان وبینار مجازی "بررسی فرصت‌های بازار روسیه برای شرکت‌های دانش‌بنیان" ضمن آشنایی اجمالی با کشور روسیه در خصوص امکان و زمینه‌های همکاری با این کشور در بخش دانش‌بنیان‌ها تبادل نظر کردند.
1400-3-25 00:44

همکاری آذربایجان شرقی و قزاقستان موضوع سفر سفیر ایران در قزاقستان به تبریز

سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان، کشور قزاقستان را یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری تجار آذربایجان شرقی و اجرای پروژه های تولید مشترک در حوزه معدن، حمل و نقل، ترانزیت و کشاورزی دانست.
1400-3-23 17:51

اجرای توافقات به دست آمده در روابط بین تهران و دوشنبه نیازمند اراده و تحرك بیشتری است

با وجود اراده رهبران عالی ایران و تاجیکستان و توافقات مناسب باید هر چه زودتر روند اجرای آنها به سطح مطلوب و شایسته دو كشور رسانده شود و حل مشكلات بانكی پیش نیاز توسعه سرمایه‌گذاری طرف‌ ایرانی در تاجیسکتان است.
1400-3-21 17:15

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه موضوعات تجاری روز روابط دوجانبه را بررسی کردند  

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه ضمن بررسی مسائل تجاری روز روابط دوجانبه از جمله صدور ویزای تجاری روسیه برای تجار ایرانی در خصوص برگزاری شانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری در آینده نزدیک توافق کردند.
1400-3-15 22:02

شرکت ترانزیتی مشترک بین ایران و ارمنستان به رشد مناسبات تجاری منجر می‌ شود

رئیس اتاق مشترک ایران و ارمنستان ضمن برآوردهای مثبت از سفر وزیر اقتصاد ارمنستان به ایران و دیدارهایی که با مقامات دولتی و خصوصی داشت، پیشنهاد راه‌ اندازی یک شرکت مشترک در حوزه حمل‌ و نقل که از سوی رئیس اتاق ایران مطرح شد را اقدامی مناسب و کارساز توصیف کرد.
1399-11-11 22:23