گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران با وزیر امور خارجه روسیه

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران شامگاه سه‌ شنبه در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مورد مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور به ویژه تحولات فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از وب سایت وزارت امور خارجه ایران، دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه‌ شنبه در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مورد مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور به ویژه تحولات فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.

دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر علیه مردم فلسطین اظهار داشت: آنچه در سرزمین‌های فلسطینی رخ می‌دهد، پاسخی است به تندروی و افراط‌گری نتانیاهو و ظلمی‌که در حق مردم فلسطین شده است.

دکتر امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات وحشیانه و ضد انسانی رژیم صهیونیستی در قطع آب و برق و جلوگیری از ارسال غذا و دارو به مردم غزه تاکید کرد: رژیم اشغالگر با این اقدامات بدنبال قتل عام مردم مقاوم غزه است.

وزیر امور خارجه ایران همچنین آخرین وضعیت توافقات و اسناد امضا شده میان دو کشور را مورد بررسی قرار داد.

سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی، بر لزوم توقف هر چه سریع تر درگیری‌ها و اعلام آتش‌بس میان دو طرف تأکید کرد.

لاوروف گفت: در سال‌های اخیر شاهد موفقیت‌های زیادی در منطقه بوده‌ایم؛ از جمله عادی‌سازی روابط ایران و عربستان، عادی سازی روابط با سوریه، و همچنین از سرگیری روابط سوریه و ترکیه که همگی بدون دخالت آمریکا انجام شده است.

وی تاکید کرد آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا تمام مسائل منطقه تحت کنترل آنها انجام شود؛ در حالی که خود کشورهای منطقه ابتکار عمل را در اختیار دارند.

وی همچنین با اشاره به توافقات انجام شده میان دو کشور، بر تسریع در روند اجرایی شدن این توافقات تأکید کرد.

شناسه: 4114