اعلام آمادگی شرکتهای روسی برای حضور گسترده و سرمایه گذاری در پروژه‌های زیر ساختی در ایران

دستیار رئیس جمهور فدارسیون روسیه در دیدار  با دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های کم نظیر جمهوری اسلامی ایران در حوزه انرژی و ترانزیت از علاقه مندی شرکت‌های روسی برای حضور گسترده و سرمایه گذاری در پروژه‌های زیر ساختی در ایران خبر داد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از نور نیوز، ایگور لویتین، دستیار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدارسیون روسیه صبح روز سه شنبه، 27 دی با دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، دیدار و پیرامون همکاری‌های اقتصادی دو و چند جانبه با او گفتگو کرد.

در این دیدار دریابان شمخانی با اشاره به روابط رو به توسعه دو کشور در همه زمینه‌ها، تسریع در اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی در چارچوب توافقات روسای جمهور دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

شمخانی ایفای نقش مکمل ایران و روسیه در بازارهای انرژی جهانی و ترانزیت آن را حائز اهمیت و ضروری دانست و خاطر نشان کرد: «خوشبختانه با اراده جدی و تلاش مستمر مسئولین دو کشور، همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه در مسیر توافقات راهبردی است».

دبیر شورای عالی امنیت ملی ج.ا.ا با بیان اینکه نظام تحریم‌های یک جانبه مُخِّل روند توسعه و موجب تصاعد بحران های منطقه‌ای و جهانی است بر لزوم ایجاد نهادهای مشترک و هم‌افزا برای مقابله با تحریم‌ها و فعال‌سازی ظرفیت‌های بین‌المللی علیه تحریم و کشورهای تحریم کننده تأکید کرد.

ایگور لویتین نیز در این ملاقات با ارائه گزارشی از روند پیشرفت پروژه‌های مشترک در فاصله سفر قبلی او تاکنون، اظهار کرد: «با توجه به تأثیر راهبردی تکمیل پروژه راه آهن شمال - جنوب و تعهد روسیه برای تکمیل سریع قطعه رشت - آستارا، اولویت اصلی ما آغاز سریع اقدامات عملیاتی مربوط به این طرح است».

او با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های کم نظیر جمهوری اسلامی ایران در حوزه انرژی و ترانزیت از علاقه مندی شرکت‌های روسی برای حضور گسترده و سرمایه گذاری در پروژه‌های زیرساختی در ایران خبر داد.

لویتین با اشاره به توافقات انجام شده برای توسعه مناسبات تجاری با استفاده از ارزهای ملی و تهاتری کالا افزود: «خوشبختانه با تدابیر مسئولین اقتصادی و بانکی دو کشور، ساز و کارهای لازم برای عبور از محدودیت‌های ناشی از تحریم ها در حوزه پولی و بانکی برداشته شده و به‌ زودی شاهد جهش جدی در روابط تجاری میان دو کشور خواهیم بود».


اعلام آمادگی شرکتهای روسی برای حضور گسترده و سرمایه گذاری در پروژه‌های زیر ساختی در ایران | دانلود

شناسه: 3855