کشوهای شمالی در فهرست بازارهای صادرات لوازم خانگی ایران

به گفته دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، در یک دهه گذشته صادرات لوازم خانگی بطور متوسط حدود 300 میلیون دلار در سال بوده است که عمده ترین بازار صادرات ما کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان، افغانستان، ارمنستان و بازارهای کشورهای شمال آفریقاست.
به گزارش وستی پرس، 

عباس هاشمی دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در مصاحبه اختصاصی به خبرگزاری صدا و سیما گفت: «حجم بازار صنعت لوازم خانگی در ایران حدود ۶ میلیارد دلار است».

هاشمی با تاکید بر این که ۱۰۰۰ واحد تولید لوازم خانگی در ایران وجود دارند، افزود: «در حال حاضر حدود ۵۰۰ واحد بصورت فعال هستند که تولیدات خود را صادر می‌کنند. تولیدات لوازم خانگی در ایران به صورت انحصاری نبوده، چون خوشبختانه به تعداد متعدد تولید کننده لوازم خانگی در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کنند».

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: «در یک دهه گذشته صادرات لوازم خانگی از ایران بطور متوسط حدود ۳۰۰ میلیون دلار در سال بوده است. عمده‌ ترین بازار صادرات ما کشور‌های همسایه مانند عراق، پاکستان، افغانستان، کشور‌های شمالی ایران و بازار‌های کشور‌های شمال آفریقاست».

او با اشاره به اینکه عمده لوازم خانگی صادراتی به عراق کولر آبی است که حدود ۷۵ تا ۱۱۰ میلیون دلار است، تاکید کرد: «تمرکز در یک محصول برای صادرات به بازار یک کشور خطراتی دارد و باید به فکر تنوع کالاهای صادراتی در این بازار باشیم».

وی درباره افزایش صادرات لوازم خانگی گفت: «برای اینکه به صادرات پایدار برسیم باید در ابتدا به زنجیره و شبکه تولید جهانی بپیوندیم و دوما بازار هدف کشور‌هایی که می‌خواهیم صادرات کنیم را بشناسیم».

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران افزود: «حجم ترنور لوازم خانگی در دنیا حدود ۵۰۰ میلیارد دلار است».
 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2666