اولیانوف از احتمال توافق تا پایان ماه جاری میلادی خبر داد

رییس هیأت مذاکره‌ کننده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌ ها در وین، آخرین ارزیابی خود را از روند این گفت‌ و گو ها ارائه کرده است.
به گزارش وستی پرس، 

میخائیل اولیانوف سفیر دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین که ریاست هیأت نمایندگی این کشور در مذاکرات رفع تحریم‌ ها در وین را بر عهده دارد روز جمعه، ۲۹ بهمن، در مصاحبه‌ ای با ایتارتاس ارزیابی خود از آخرین وضعیت این گفت‌ و گو ها را ارائه کرد.

اولیانوف در مصاحبه‌ با خبرگزاری ایتارتاس گفته مذاکرات وین در مرحله نهایی قرار دارد و احتمال اینکه تا پایان ماه جاری (میلادی) میان طرف‌ ها توافق حاصل شود، زیاد است.

ایتارتاس به نقل از این مقام روسیه نوشت: «گفت‌ و گو های وین در مرحله نهایی است. شانس واقعی وجود دارد که این مذاکرات به نتیجه‌ برسند و این چیزی است که طی این چندین ماه تلاش، مد نظر بوده است».

علی باقری کنی مذاکره‌ کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران هم پیش از این تصریح کرد گفت‌ و گو ها از هر زمان دیگر به حصول توافق نزدیکترند اما تا زمانی که بر سر همه موضوعات توافق نشود بر سر هیچ چیز توافق نشده است.

جمهوری اسلامی ایران می‌گوید هدف از مذاکرات وین رفع تحریم‌ هایی است که بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ ای علیه ایران وضع شده است. دولت آمریکا علی‌ رغم شکست به سیاست فشار حداکثری تاکنون عملاً هیچ گامی برای عقب‌ نشینی از آن بر نداشته است.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2273