سهم ۶۰ درصدی داروهای بیوتک از صادرات دارو

به گفته عضو هیأت مدیره انجمن صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های بیوتکنولوژیک، بالغ بر 60 درصد صادرات دارو در ایران متعلق به داروهای بیوتک است .
به گزارش وستی پرس، 

فریدون مهبدی، عضو هیأت مدیره انجمن صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرآورده های بیوتکنولوژیک، با برنامه «دارونامه» درمورد فرصت های سرمایه گذاری در داروهای بیولوژیک گفتگوی تلفنی کرد.

مهبدی گفت: «آنچه که در این بحران کرونا توانست جان مردم را نجات دهد فرآورده‌های بیوتکنولوژیک بود که ریه درگیر افراد مبتلا به کرونا را کاملاً درمان می کرد».

رئیس هیئت مدیره گروه سیناژن با بیان اینکه ایران از اوایل دهه 70 به تولید داروهای بیولوژیک اقدام کرد گفت: «حدود 23 داروی بیولوژیک در ایران تولید می شود که گران ترین و پرمصرف ترین داروهای بیوتکنولوژی هستند و اگر این داروها را تولید نمی کردیم الان با این بحران ارزی و تحریم ها، مشکلات حوزه سلامت فراتر از آن چیزی بود که امروز شاهدش هستیم».

مهبدی با اشاره به رشد فزاینده تولید و صادرات داروهای بیولوژیک ایرانی از سال 73 تاکنون گفت: «در حال حاضر بالغ بر 60 درصد صادرات دارو در ایران متعلق به داروهای بیوتک است، اما متاسفانه برخی مواقع مسئولان، مسائل سلامت را با نگاه ملی نمی نگرند».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 1296