دیدار سازنده امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل متحد در دفتر اروپایی سازمان ملل در ژنو

در دیدار امیرعبداللهیان با آنتونیو گوتریش آخرین تحولات مرتبط با همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی‌ بمنظور رفع اختلاف نظرهای فنی و سفر مقامات آژانس به تهران و همچنین تحرکات و اقدامات دیپلماتیک در حال انجام در خصوص مذاکرات رفع تحریم ها و بازگشت همه طرفها به برجام‌ نیز مورد تبادل نظر میان وزیر خارجه ج.ا.ا و دبیرکل سازمان ملل بود.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از سایت وزارت امور خارجه ج.ا.ا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ج.ا.ا در ادامه رایزنی‌ها و گفتگوهای دیپلماتیک با وزرا و مقامات عالیرتبه شرکت کننده در ۵۲ امین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار نسبتا مفصل و سازنده، موضوعات مختلف منطقه ای و بین‌المللی از جمله مسائل یمن، اوکراین، موضوع حقوق بشر، اقدامات و تحولات مرتبط با تقویت روند ثبات و همگرایی منطقه ای و ... مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

آخرین تحولات مرتبط با همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی‌ بمنظور رفع اختلاف نظرهای فنی و سفر مقامات آژانس به تهران و همچنین تحرکات و اقدامات دیپلماتیک در حال انجام در خصوص مذاکرات رفع تحریم ها و بازگشت همه طرفها به برجام‌ نیز مورد تبادل نظر میان وزیر خارجه ج.ا.ا و دبیرکل سازمان ملل بود.

توافق شد که گام های طراحی شده در خصوص موضوعات یادشده با هماهنگی و استمرار مشورت‌های مشترک مورد پیگیری قرار گیرد.


دیدار سازنده امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل متحد در دفتر اروپایی سازمان ملل در ژنو | دانلود

شناسه: 3914