تاکید سفیر ایران در روسیه بر استفاده از ظرفیت ایران در گروه بریکس در راستای توسعه روابط کشور های عضو

سفیر ایران در فدراسیون روسیه که به منظور شرکت در اجلاس کازان ۲۰۲۴ به جمهوری تاتارستان روسیه سفر کرده است، با رئیس جمهوری تاتارستان و سفرای کشورهای اسلامی دیدار کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از وب سایت سفارت ایران در مسکو، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه که به منظور شرکت در اجلاس کازان ۲۰۲۴ به جمهوری تاتارستان روسیه سفر کرده است، در قالب اجلاس در نشستی با رئیس جمهوری تاتارستان رستم مینیخانف دیدار کرد.

در این نشست ۲۵ سفیر مقیم روسیه از کشورهای اسلامی حضور داشتند و برخی از آنها از جمله سفیران ایران، قطر، فلسطین، مالزی و ترکیه به سخنرانی پرداختند.

سفیر ایران در این نشست ضمن ابراز خرسندی از افزایش سطح روابط تجاری - اقتصادی میان دو کشور و نتیجه بخش بودن سفر رسمی اخیر مینیخانف به ایران بر ضرورت ایجاد تسهیلات در مسیر توسعه تجاری تاکید کرد.

کاظم جلالی خاطر نشان کرد در سال جاری ریاست بریکس بر عهده روسیه است، علاوه بر آن ۲۰۲۴ اولین سال عضویت ایران است و باید از این ظرفیت در راستای توسعه روابط بین کشورهای عضو نیز استفاده شود.

وی در سخنرانی خود بر ضرورت پایان یافتن رنج مردم غزه نیز تاکید کرد و گفت علی رغم تمام حملات غیرانسانی رژیم صهیونیستی علیه مردم بی گناه و بی پناه غزه، پیروزی از آن مردم فلسطین خواهد بود.


تاکید سفیر ایران در روسیه بر استفاده از ظرفیت ایران در گروه بریکس در راستای توسعه روابط کشور های عضو | دانلود

شناسه: 4306