بیش از ۸۹ میلیون تن انواع کالا در بنادر هرمزگان جا به‌ جا شد

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، میزان جابه‌جایی انواع کالای نفتی و غیرنفتی از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن‌ ماه امسال را ۸۹ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۴۲۴ تن اعلام کرد که بیش از ۶۹ میلیون تن از طریق بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، حسین عباس‌نژاد، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، روز یک‌ شنبه، 7 اسفند، در گفت‌ و گو با ایرنا، میزان جا به‌ جایی انواع کالای نفتی و غیرنفتی از ابتدای سال‌ جاری تا پایان بهمن‌ ماه امسال را ۸۹ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۴۲۴ تن اعلام کرد که بیش از ۶۹ میلیون تن از طریق بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.

وی افزود: «از این میزان تخلیه و بارگیری، ۵۶ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۱۵۵ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۳۲ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۲۶۹ تن نیز کالای نفتی بوده است».

وی، میزان صادرات کالاهای غیر نفتی در این بازه زمانی را ۲۶ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۱۴۲ تن و مواد نفتی نیز ۱۱ میلیون و ۳۸ هزار و ۹۲۳ تن اعلام کرد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ در این مدت همچنین ۲۱ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۷۲۶ تن کالای نفتی از بنادر هرمزگان کاپوتاژ شده است.

عباس‌نژاد با اشاره به کاپوتاژ ۱۰ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۲۷۷ تن کالای غیرنفتی در بنادر هرمزگان، میزان کالای نفتی کاپوتاژ شده در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی را ۱۸ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۴۸۵ تن اعلام کرد. حمل و نقل کالا یا مسافر از یک نقطه در یک کشور به نقطه‌ای دیگر در همان کشور را کاپوتاژ می‌گویند.

وی همچنین میزان صادرات کالاهای غیر نفتی در بندر شهید رجایی را ۲۲ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۵۳۱ TEU کانتینر اعلام کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان اضافه کرد: «از مجموع ۶۹ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۵۰۷ تن عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی، ۴۱ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۵۱۶ تن کالای غیر نفتی و ۲۸ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۹۹۰ تن نیز مربوط به کالاهای نفتی بوده است».

شناسه: 3912