تاکید سوریه بر ضرورت تقویت مشورت‌های منظم و مستمر در سطوح مختلف با ج.ا.ا در موضوعات مورد اهتمام

در دیدار حسین امیرعبداللهیان با فیصل مقداد، موضوعات مورد اهتمام دو کشور در حوزه‌های دو جانبه و منطقه ای مورد تبادل نظر قرار گرفت.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از سایت وزارت امور خارجه ج.ا.ا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ج.ا.ا، شنبه شب، ۲۴ دی، در دیدار با فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه، با اشاره به اینکه وزارتخانه‌های امور خارجه دو کشور موضوعات زیادی برای تبادل نظر و همکاری با هم دارند، بر ضرورت افزایش تلاش مشترک با تمرکز بر زمینه سازی برای دستیابی به بهترین نتایج در جریان سفر آتی سید ابراهیم رئیسی، رئیس ج.ا.ا به سوریه تأکید کرد.

وی افزود: «با توجه به ظرفیت های اقتصادی دو کشور، این سفر فرصتی خواهد بود که زمینه تقویت همکاری‌های بخش های خصوصی و دولتی دو کشور در زمینه‌های مشترک اقتصادی و تجاری فراهم شود».

امیرعبداللهیان افزود: «نهایی و امضا کردن سند جامع همکاری‌های بلند مدت دو کشور می‌تواند همانند یک نقشه راه، افق همکاری‌های بلند مدت دو کشور در زمینه‌های مختلف را روشن کند».

وزیر امور خارجه ج.ا.ا با ممتاز توصیف کردن روابط سیاسی میان دو کشور، افزود: «لازم‌ است همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان دو کشور نیز به سطح مطلوب و متناسب با ظرفیت های بالای دو کشور ارتقا یابد، فلذا لازم است ضمن تلاش مشترک برای رفع موانع در این زمینه، به تامین انتظارات مردم دو کشور در زمینه‌های اقتصادی کمک کنیم».

فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت سفر آتی سید ابرهیم رئیسی به سوریه، از تاکید متقابل رئیس جمهور سوریه بر لزوم زمینه سازی برای موفقیت حداکثری این سفر خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه ما همه تلاش های خود را برای بررسی نحوه تحقق اهداف رهبران دو کشور بکار خواهیم بست، افزود: «با همکاری با طرف های ذیربط ایرانی از جمله مشورت و تلاش مشترک با وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اسناد مورد نظر برای تقویت روابط دو کشور را تنظیم و آماده امضا می‌کنیم».

فیصل مقداد با اشاره به اینکه ما نیز معتقدیم که روابط اقتصادی ما با سطح روابط سیاسی دو کشور فاصله زیادی دارد، افزود: «لازم‌ است شرکت‌های خصوصی و دولتی دو کشور را برای همکاری با هم هماهنگ و مرتبط کنیم».

وزیر امور خارجه سوریه همچنین با اشاره به‌ افزایش پیچیدگی‌های منطقه، بر ضرورت تقویت مشورت‌های منظم و مستمر میان سطوح مختلف وزارت خانه‌های خارجه دو کشور در موضوعات مورد اهتمام تاکید کرد.

شایان ذکر است که وزرای خارجه دو کشور در پایان گفتگوهای رسمی خود، در کنفرانس مشترک خبری شرکت کردند و ضمن تبیین دیدگاه های خود در خصوص این سفر و مفاد گفتگوهای انجام شده، به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ دادند.

شناسه: 3826