تهران

اتاق تعاملات تجاری بین ایران و باشقیرستان روسیه ایجاد می‌شود

در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با رئیس جمهوری ایالت باشقیرستان روسیه و هیات همراه، درخواست تشکیل اتاق تعاملات تجاری بین ایران و باشقیرستان ارائه شد.
1401-12-27 18:45

امیر عبدالهیان: اگر طرف آمریکایی مسیر دیگری را انتخاب کند، ایران آماده اجرای طرح "ب" است

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران از مذاکره در مسیر دیپلماسی استقبال می کند و در دولت جدید ایران، ماه ها برای جمع بندی و رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار تلاش کرده ایم و اکنون هم آماده جمع بندی گفت وگوها هستیم، البته اگر طرف آمریکایی مسیر دیگری را انتخاب کند، ما آماده اجرای طرح جایگزین و طرح "ب" خودمان هستیم.
1401-12-4 18:48

روسیه خواهان توسعه مناسبات همه جانبه با ایران است

لئونید اسلوتسکی در دیدار با حسین امیر عبداللهیان، با ارزیابی مثبت از روند رو به رشد روابط دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی، بر عزم کشورش برای توسعه مناسبات همه جانبه با ایران تاکید کرد.
1401-10-30 20:52

آمادگی بانک مرکزی ایران برای افزایش مناسبات پولی و بانکی دو جانبه با روسیه و سایر کشورهای دوست و همسایه

رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار هیئت بانکی و اقتصادی روسیه به ریاست ایگور لویتین بر پیگیری اجرای موضوعات سند اقدام مشترک بانک‌های مرکزی ایران و روسیه تاکید کرد و از آمادگی بانک مرکزی ایران برای افزایش مناسبات پولی و بانکی دوجانبه با روسیه و سایر کشورهای دوست و همسایه خبر دارد.
1401-10-28 21:39

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک برگزار خواهد شد

بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک، چینی‌ بهداشتی و صنایع وابسته از تاریخ ۲۹ دی‌ تا 2 بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.
1401-10-27 14:15

رادیو فرانسه: صادرات نفت ایران با ۱،۲۳ میلیون بشکه رکورد زد

رادیو بین‌المللی فرانسه اعلام کرد که صادرات نفت ایران در نوامبر و دسامبر سال گذشته میلادی به رغم تحریم‌های آمریکا علیه تهران، با 1،23 میلیون بشکه رکورد جدیدی کسب کرد.
1401-10-27 13:59

مقداد: همکاری های ایران و سوریه برای مقابله با تحریم های غرب گسترش می یاید

به گفته وزیر امور خارجه ج.ا.ا، روابط ایران و سوریه در بهترین وضعیت قرار دارد و خواست مسئولان دو کشور رساندن روابط اقتصادی و تجاری به سطح روابط سیاسی است.
1401-10-26 02:25

پیاده‌ سازی ایده مرز دوستی و برادری میان ایران و پاکستان با توسعه همکاریها

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طی تماس تلفنی انتصاب ارتشبد عاصم منیر را به عنوان فرمانده جدید ارتش پاکستان تبریک گفت و طرفین ضمن تاکید بر ادامه همکاری‌های گذشته در حوزه امنیت مرزی و مقابله با تروریست‌ها، جهت‌گیری‌های آینده همکاری‌ها برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی در مرز و پیاده سازی ایده تبدیل این مرز به مرز دوستی و برادری را مورد تاکید قرار دادند.
1401-10-1 17:32

تاکید بر ضرورت گسترش همکاری‌های دو جانبه ایران و هند در عرصه‌های مختلف

وزرای امور خارجه ج.ا.ا و هند در گفتگویی تلفنی به تبادل نظر در خصوص برخی مسائل منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک و همچنین موضوعات در دستور کار روابط دو جانبه پرداختند.
1401-9-26 12:01

رئیسی: اراده جدی ایران و بلاروس برای ارتقای سطح روابط موانع احتمالی بر سر راه گسترش تعاملات را برطرف می‌کند

رئیس جمهور با بیان اینکه روابط ایران و بلاروس همواره دوستانه بوده است، گفت که توسعه و تقویت ارتباط کشورهایی که به دلیل تلاش برای حفظ استقلال خود تحت تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته‌اند، از راهکارهای موثر خنثی کردن و برون‌رفت از تحریم‌ها است.
1401-9-2 21:57

تأكيد مخبر و گلاوچنکو بر گسترش مناسبات اقتصادی در شرایط تحریم

معاون اول رئيس جمهوري اسلامي ايران و نخست وزير جمهوري بلاروس در مصاحبه مطبوعاتي مشترك بر لزوم گسترش روابط تهران- مينسك و ارتقاء سطح مناسبات تجاري فيمابين تأكيد كردند.
1401-9-2 21:07

در میدان عمل رفتار غربی‌ها با گفتارشان متفاوت است

به گفته سید ابراهیم رئیسی، بعضی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مرتب با واسطه پیام همکاری و تعامل می‌دهند ولی در میدان عمل رفتار آنها با گفتارشان متفاوت است، این ریاکاری قطعاً موجب پشیمانی آنها خواهد شد.
1401-8-30 12:49

رئیسی: مقاومت و همکاری تنها راه مقابله با زیاده خواهی‌های غرب است

به گفته رئیسی، در دیدار با هیئت عالی رتبه ونزوئلایی، آمریکایی‌ها تصور می‌کردند با تهدید و تحریم می‌توانند ملت‌ها را متوقف کنند اما ایستادگی ملتهای مستقل آنها را وادار به عقب نشینی کرد و یک بار دیگر اثبات کرد که مقاومت و همکاری تنها راه مقابله با زیاده خواهی‌های غرب است.
1401-8-26 12:27

اراده مقامات عالیه ایران و زیمبابوه برای ارتقای همه جانبه مناسبات

معاون وزیر خارجه زیمبابوه در حاشیه نخستین نشست هماهنگ کنندگان ملی گروه دوستان دفاع از منشور ملل متحد در تهران، با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
1401-8-16 14:41

اعزام هیاتی از ایران برای شروع گفت‌وگوها با آژانس

به گفته حسین امیرعبداللهیان، درباره شروع گفت‌وگوها و تقویت همکاری‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزهای آینده هیاتی را از جمهوری اسلامی ایران به وین اعزام خواهند شد.
1401-8-12 17:39