تاکید بر توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS از طریق بندر امیر آباد

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیر آباد در جریان بازدید هیأت تجاری روسیه از بندر امیر آباد بر ضرورت توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوب خلیج فارس به کشورهای حوزه دریای خزر و بالعکس از طریق بندر امیر آباد تاکید کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدتقی انزان پور، روز سه شنبه، ۲۳ آبان، در نشست با اعضای اتاق بازرگانی استان نیژنی نووگراد روسیه، با بیان اینکه مراودات تجاری دو کشور ایران و روسیه به واسطه بندر امیر آباد در سطح بالایی در چند سال اخیر قرار دارد، بر شناسایی زمینه های مشترک همکاری با محوریت تأمین تجهیزات بندری و دریایی تأکید کرد.

وی افزایش ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS و بالعکس را از طریق بندر امیر آباد ضروری دانست و با توجه به وسعت استان نیژنی نووگراد به عنوان یکی از بزرگترین استان های صنعتی کشور روسیه، معرفی و شناساندن متقابل قابلیت ها در حوزه مبادلات و همکاری های تجاری توسط اتاق های بزرگانی ایران و روسیه را خواستار شد.

انزان پور در پایان یکی دیگر از مزیت های بندر امیر آباد را دارا بودن سورتینگ ۴ هزار و ۵۰۰ تنی مرکبات عنوان کرد که می تواند زمینه های لازم را جهت افزایش مبادلات تجاری محصولات کشاورزی و باغی استان مازندران به روسیه و بالعکس را فراهم آورد.

الکساندر پوشکین، نایب رییس اتاق بازرگانی نیژنی نووگراد روسیه، نیز در این دیدار ضمن قدردانی از میزبانی بندر امیر آباد ابراز امیدواری کرد، با توجه به مرتفع شدن مشکلات بیماری کووید ۱۹ همکاری های فی مابین دو کشور با وجود بندر امیر آباد افزایش یابد و در این زمینه نیز هیأت بزرگی از روسیه در روزهای آینده به ایران سفر خواهد کرد.

تولید ماشین های یخچال دار، لوله های نفتی، تجهیزات آزمایشگاهی، رنگ و انواع چسب، بخشی از حوزه فعالیت های تجاری بازرگانان حاضر در این هیأت روسی بوده است.

تاکید بر توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS از طریق بندر امیر آباد

شناسه: 3644