پوتین قصد ملاقات با هیئت اعزامی رژیم صهیونیستی ندارد

رژیم صهیونیستی از اعزام هیئت ویژه به روسیه برای بررسی وضعیت پیرامون آژانس یهودی خبر داد که قرار است با مقامات روسیه ملاقات و گفتگو داشته باشد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری پیسکوف، سخنگوی رئیس جمهور فدراسیون روسیه با اشاره به سفر  هیئت رژیم صهیونیستی به مسکو اعلام کرد که ولادیمیر پوتین قصد ملاقات با اعضای این هیئت را ندارد.

پیسکوف در جواب به سئوال مربوط به امکان دیدار رئیس جمهور و یا اعضای دفتر ریاست جمهوری روسیه با اعضای هیئت اعزامی رژیم صهیونیستی، افزود: "خیر. چنین برنامه‌ای در کار نیست".

پیش از این، روز چهارشنبه، 5 مرداد، دفتر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هیئت ویژه عصر همان روز به مسکو سفر خواهند کرد تا با مقامات ذیصلاح روسیه دیدار  و در خصوص وضعیت پیرامون آژانس یهودی ("سوخنوت" (Sochnut)) گفتگو کند. ترکیب این هیئت مشخص نشده است.

30 تیر، دادگاه منطقه باسمان مسکو به خبرگزاری تاس اعلام کرد که این مرجع قضایی دادخواستی از وزارت دادگستری روسیه دریافت کرده است که خواستار انحلال آژانس "سوخنوت" است. در حال حاضر آژانس یهود وضعیت یک سازمان غیرانتفاعی مستقل در روسیه را دارد. جلسه مقدماتی رسیدگی به این پرونده برای 6 مرداد تعیین شده است.

 

لینک کانال تلگرام "وستی پرس" لینک صفحه اینستاگرام "وستی پرس"

 

شناسه: 2838