درخشش آزادکاران کشتی ایران در جام تورلیخانوف قزاقستان

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام بولات تورلیخانوف و رنکینگ اتحادیه جهانی روزهای 14 و 15 خرداد ماه در آلماتی قزاقستان برگزار شد و تیم چهار نفره ایران در این مسابقات به 3 مدال طلا و یک مدال نقره دست یافت.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام بولات تورلیخانوف و رنکینگ اتحادیه جهانی روزهای 14 و 15 خرداد ماه در آلماتی قزاقستان برگزار شد و تیم چهار نفره ایران در این مسابقات به 3 مدال طلا و یک مدال نقره دست یافت.

در این مسابقات حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیر حسین زارع در اوزان 86، 92 و 125 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و امیر حسین فیروز پور در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

نتایج کشتی گیران ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر فاتح اردین از ترکیه را مغلوب کرد. وی دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه  12 بر 1 عظمت دولتبیکوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. یزدانی در این دیدار با نتیجه 11 بر صفر بوریس ماکویف از اسلواکی را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 92 کیلوگرم که با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می‌شود، کامران قاسم پور در کشتی اول با نتیجه 10 بر صفر ویکی از هند را مغلوب کرد. وی در دومین دیدار خود با نتیجه 10 بر صفر و ضربه فنی اسلام بک الیاس اف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسم پور در این مرحله مقابل عبدی مناف بایگنجیف از قزاقستان با نتیجه 11 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. او در دیدار پایانی مقابل آدلیت داولومبایف از قزاقستان نیز با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم امیر حسین فیروز پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر 3 آکژان آیتبکوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل محمد رسول رحیم اف از ازبکستان با نتیجه 15 بر 4 به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. فیروز پور در دیدار فینال مقابل باتیربک چاکولوف از اسلواکی با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 125 کیلوگرم امیر حسین زارع در دور نخست با نتیجه 9 بر 7 اولگ بولتین از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل لخاگواگرل مونختور از مغولستان با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. زارع در این دیدار با نتیجه 21 بر 10 از سد یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 


درخشش آزادکاران کشتی ایران در جام تورلیخانوف قزاقستان | دانلود

شناسه: 2638