خطیب زاده: منطقه احتیاج به آرامش دارد و همه طرف ها هم باید به این توجه کنند

به گفته خطیب زاده در طی یک ماه گذشته نزدیک به هفت هشت رزمایش انجام شده که برخی از آنها رزمایش های کاملاً نمایشی بوده است. بر اساس گزارش‌ هایی که ما از جهات نظامی خود دریافت کردیم، فکر می‌کنیم که منطقه احتیاج به آرامش دارد و همه طرف ها هم باید به این توجه بکنند.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از کانال تلگرامی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز دوشنبه، 19 مهر، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در خصوص رزمایش جمهوری آذربایجان در خزر گفت: «منطقه ما منطقه بسیار حساسی است. برخی تحولات هم در این منطقه فضا را حساس‌ تر کرده است. با تمامی طرف‌ های این رزمایش روابط کاملاً نزدیکی داریم و جای نگرانی نیست بلکه مهم درک شرایط منطقه ای و همچنین رعایت اصول و توافقات قبلی در خصوص خزر است».

وی افزود: «اگر من اشتباه نکنم در طی یک ماه گذشته نزدیک به هفت هشت رزمایش انجام شده که برخی از آنها رزمایش های کاملاً نمایشی بوده است. بر اساس گزارش‌ هایی که ما از جهات نظامی خود دریافت کردیم، فکر می‌کنیم که منطقه احتیاج به آرامش دارد و همه طرف ها هم باید به این توجه بکنند».

او خاطر نشان ساخت: «زمانی که ما رزمایش خودمان را می‌خواستیم برگزار کنیم به همه کشور هایی که مرتبط بودند از پیش از جمله آذربایجان اطلاع داده بودیم و گفته بودیم که ما می‌خواهیم رزمایش را با این مشخصات برگزار کنیم و این رزمایش‌ های عادی و روتین ما است. اینها مواردی است که جزو بدیهیات همسایگی است اگر طرفی رعایت نکند نشان دهنده این است که هنوز با فضای بلوغ در روابط بین الملل کمی فاصله دارد».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 1671