خطیب زاده: ایران حضور رژیم صهیونیستی را در نزدیکی مرزهایش تحمل نمی‌کند و در این خصوص با کسی شوخی ندارد

به گفته خطیب زاده، دوستانه و از مجاری مختلف به همسایگان گفته‌ایم که ایران حضور رژیم صهیونیستی را در نزدیکی مرزهایش تحمل نمی‌کند و در این خصوص با کسی شوخی نداریم.
به گزارش وستی پرس، 

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز دوشنبه، 26 مهر، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص رزمایش پدافند هوایی در جمهوری آذربایجان و خرید تسلیحات از رژیم صهیونیستی گفت: «این‌ که رزمایش توسط کشور های منطقه رخ دهد موضوعی طبیعی است و از جمله این‌ که اطلاع رسانی دقیق در این زمینه صورت بگیرد آنچنان که وقتی جمهوری اسلامی ایران رزمایشی را در نواحی مرزی انجام می‌دهد به کشور های دوست و همسایه خود اطلاع‌ رسانی دقیق می‌کند کما اینکه رزمایشی را هم که در ناحیه شمال غربی ایران انجام شد به کشور های همسایه از جمله آذربایجان اطلاع رسانی کردیم و اگر کشور ها بتوانند با این منش اقدام و اطلاع رسانی کنند نشانه بلوغ آنهاست».

وی افزود: «‌فارغ از این موضوع رزمایش‌ ها در خصوص ناامنی‌ هایی که ریشه در حضور رژیم صهیونیستی دارد، همه کشور ها باید با دقت توجه کنند، ریشه و ذات این رژیم در خشونت و ترور رشد کرده و از این فضا می‌تواند رشد و نمو کند».

او تاکید کرد: «رژیم صهیونیستی هیچ کجا پا نمی‌گذارد مگر در آن ترور، بمب‌گذاری، توطئه و کودتا ببینید. از منطقه جنوبی خلیج فارس تا نواحی شمالی ایران و شامات هر کجا رژیم اشغالگر قدس رفته شاهد همین هستید».

خطیب زاده خاطر نشان ساخت: «جمهوری اسلامی ایران، هم دوستانه هم از مجاری مختلف به همسایگان گفته است که حضور نامشروع رژیم صهیونیستی را در نزدیکی مرز های خودش تحمل نمی‌کند و در این خصوص با کسی شوخی ندارد».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 1698