تماس تلفنی وزیر امور خارجه ترکمنستان با همتای ایرانی خود

در تماس تلفنی رشید مرودوف با حسین امیر عبداللهیان آخرین وضعیت روابط دو کشور و تحولات مربوط به افغانستان و برگزاری نشست سران کشور های عضو سازمان اکو، مورد تبادل نظر و گفت و گو قرار گرفت.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از سایت وزارت امور خارجه ایران، روز یکشنبه، ۱۱ مهر، رشید مرودوف وزیر امور خارجه ترکمنستان، در تماسی تلفنی با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، آخرین وضعیت روابط دو کشور و تحولات مربوط به افغانستان و برگزاری نشست سران کشور های عضو سازمان اکو را مورد تبادل نظر و گفت و گو قرار دادند.

وزیر خارجه ترکمنستان دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در تاجیکستان را نقطه عطفی در روابط دانست و بر پیگیری و اجرای تفاهمات به عمل آمده بین روسای جمهور تاکید نمود.

امیر عبداللهیان نیز ضمن تبریک مجدد سالگرد استقلال ترکمنستان، با اشاره به سیاست همسایگی دولت سیزدهم و اهمیت روابط با ترکمنستان، لزوم توسعه همکاری‌ های همه جانبه بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

در این تماس دو طرف ضمن تاکید بر مسئولیت مستقیم وزارت خارجه‌ های دو کشور در پیگیری توافقات سران، در خصوص تسریع در برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در تهران در آینده نزدیک و بررسی همکاری‌ ها در حوزه‌ های حمل و نقل و تجارت، توافق به عمل آمد.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 1639