مذاکرات هسته ای

اولیانوف: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران هدف صلح آمیز معتبری ندارد

میخائیل اولیانوف در واکنش به سخنان ضد ایرانی سفیر آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرد که سیاست فشار حداکثری علیه ایران هدف صلح‌ آمیزی ندارد.
1401-8-27 14:17

اعزام هیاتی از ایران برای شروع گفت‌وگوها با آژانس

به گفته حسین امیرعبداللهیان، درباره شروع گفت‌وگوها و تقویت همکاری‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزهای آینده هیاتی را از جمهوری اسلامی ایران به وین اعزام خواهند شد.
1401-8-12 17:39

جوزف بورل: به تلاش سازنده خود تا رسیدن به نقطه توافق نهایی ادامه می دهیم

به گفته بورل، به تلاش سازنده خود تا رسیدن به نقطه توافق نهایی ادامه می دهیم و‌ نسبت به نتیجه کار خوشبین هستیم.
1401-8-12 16:59

آمریکاییها ادامه مذاکرات با ایران را با دست پس میزنند، با پا پیش میکشند

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به پیام چندی پیش آمریکا به ایران برای مذاکره گفت که آمریکایی ها سه یا چهار روز پیش نیز مجددا پیامی به ایران منتقل کردند که آماده ادامه گفت و گوها هستند؛ این در حالی است که حدود یک ماه پیش آمریکایی‌ها گفتند که موضوع گفت و گو با ایران و مذاکرات هسته‌ای دیگر در دستور کار ما نیست.
1401-8-5 12:15

امیر عبداللهیان: اگر آمریکا انعطاف نشان دهد در روزهای آینده به نقطه توافق می‌رسیم

به گفته وزیر امور خارجه، اگر آمریکا انعطاف نشان دهد در روزهای آینده به نقطه توافق می‌رسیم. آنها از پلان B (طرح جایگزین) صحبت می‌کنند، ما هم پلان B خودمان را داریم.
1401-5-25 19:31

 آخرین جمع بندی ایران درباره مسائل باقی مانده تحویل جوزپ بورل شد

وزیر امور خارجه ج.ا.ا عصر روز دوشنبه در سخنانی از ارسال پاسخ ایران به جوزپ بورل رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات هسته ای میان ایران و ۱+۴ و آمریکا خبر داده بود.
1401-5-25 18:12

امیر عبداللهیان: سیاست همسایه محور، اولویت جمهوری اسلامی ایران است

به گفته حسین امیر عبداللهیان، وزرای امور خارجه ی کشورهای منطقه از ابتکارات جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات حمایت می‌کنند و دیپلماسی منطقه ای جمهوری اسلامی ایران مورد استقبال آنهاست.
1401-5-5 14:56

رییسی: تحریم‌های آمریکا ضد ایران به ضرر اقتصاد جهانی است

به گفته سید ابراهیم رییسی، صدور قطعنامه در آژانس انرژی اتمی اقدامی بحران‌ ساز و با هدف ایجاد فشار علیه ملت ایران بود که موجب ضربه زدن به اعتماد سیاسی است.
1401-5-2 13:37

امیر عبداللهیان: آمریکا بین توافق و تکرار خواسته‌های خود یکی را انتخاب کند

به گفته امیر عبداللهیان آمریکا باید مشخص کند خواهان توافق است یا به دنبال تکرار یک‌ طرفه خواسته‌های خود است. هر دو، همزمان با هم ممکن نیست.
1401-4-16 00:59

امیر عبداللهیان مذاکرات سازنده رفع تحریم‌ها را منوط به جدیت داشتن ابتکار و انعطاف پذیری در طرف آمریکایی دانست

امیر عبداللهیان مذاکرات سازنده رفع تحریم را منوط به جدیت، داشتن ابتکار و انعطاف پذیری در طرف آمریکایی دانست و بر جدی بودن جمهوری اسلامی ایران برای حصول توافقی پایدار و قوی تاکید کرد.
1401-4-14 13:21

عزیزی: متاسفانه اول آمریکایی‌ها بعد هم اروپایی‌ها متعهد به عهدی که با ایران بستند نبودند و رفتارهای خلاف شئون بین المللی از خودشان بروز دادند

به گفته عزیزی، زمانی با اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها مذاکراتی به نام برجام داشتیم. متاسفانه اول آمریکایی‌ها بعد هم اروپایی‌ها متعهد به عهدی که بستند و توافقاتی که داشتیم نبودند و رفتارهای خلاف شئون بین المللی که هیچگونه مقررات بین‌ المللی هم آن را پذیرا نبود از خودشان بروز دادند.
1401-4-6 14:02

خطیب زاده: اجازه نمی‌دهیم مؤلفه‌های فشار حداکثری که ترامپ برای از بین بردن هر گونه انتفاع اقتصادی ایران از برجام اعمال کرده، باقی بماند

به گفته خطیب زاده چرخه انتفاع کامل اقتصادی ایران باید رعایت شود. حقوق ملت ایران بر اساس برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ باید حفظ شود. اجازه نمی‌دهیم مؤلفه‌های فشار حداکثری که ترامپ برای از بین بردن هرگونه انتفاع اقتصادی ایران از برجام اعمال کرده و یا برای از بین بردن فرصت دیپلماسی، باقی بماند.
1401-2-20 16:33

سید ابراهیم رئیسی: مردم اوکراین نیز مانند مردم افغانستان، یمن و عراق قربانی سیاست‌ های شیطانی آمریکا شده‌ اند

سید ابراهیم رئیسی مردم اوکراین را قربانی سیاست‌ های شیطانی آمریکا دانست و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران با جنگ مخالف است و هر روز که جنگ زودتر پایان یابد، به نفع ملت‌ هاست و از خطرات، آسیب‌ها و مشکلات مردم کم می‌شود.
1400-12-16 13:25

بلینکن: تحریم‌ های روسیه ارتباطی به توافق هسته‌ ای با ایران ندارد

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که تحریم‌ های اعمالی علیه روسیه هیچ ارتباطی با توافق هسته‌ ای با ایران و چشم انداز بازگشت به آن ندارد.
1400-12-16 13:01

نشست غیر علنی مجلس ایران با حضور امیر عبداللهیان برای بررسی مذاکرات هسته ای 

به گفته سخنگوی هیات رییسه مجلس ایران، تیم مذاکره کننده ایرانی در جریان مذاکرات به دنبال تعیین تکالیف برای طرف‌ های مقابل است زیرا وزارت خارجه معتقد است که زیر ساخت‌ های حقوقی در پارلمان‌ ها تعریف می‌شود، نمایندگان نیز بر همین مبنا تاکید کردند که هر مذاکره و توافقی باید منجر به گشایش اقتصادی شود.
1400-11-19 15:03