ارز آوری بیش از ۶ میلیون دلاری لرستان برای ایران

به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، تعاونی های این استان امسال ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۲۰۰ دلار از طریق صادرات محصولات خود به کشورهای حوزه خلیج فارس ارزآوری کردند.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، علی جهانی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، روز شنبه، ۲۴ دی، در جلسه ارائه بخشی از عملکرد ۹ ماهه امسال افزود: «توسعه بازارهای داخلی، خارجی و برندسازی در بخش تعاون و اتحادیه های تعاونی از نتایج صادرات قوی است که شرکت های استان امسال این اقدام را در حوزه فرش و گلیم، سنگ های تزیینی، زعفران، محصولات دامی و کشاورزی و داروهای گیاهی انجام دادند».

وی اظهار داشت: «امسال حدود ۹۳ میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت های تعاونی در حال توسعه، ایجادی و مشکل دار در کارگروه های تخصصی استان به تصویب رسیده است که در حال انجام مراحل بانکی و پرداخت می باشند».

جهانی گفت: «بخش تعاون با تجمیع سرمایه‌ها و استفاده از نیروی انسانی کارآمد منجر به تحرک اقتصاد می شود اما فرهنگ مشارکت در استان ضعیف است».

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان همچنین به توسعه و ایجاد شرکت های تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی اشاره کرد و افزود: «طی ۹ ماهه سال جاری ۳۳ تعاونی در بخشهای تولیدی، توزیعی و خدماتی با ۷۸۳ نفر عضو و سرمایه اولیه بیش از ۶ میلیارد تومان تشکیل شد».

جهانی ادامه داد: «از این تعداد اعضای تعاونی ۲۰۹ نفر زن و ۵۶۹ نفر مرد هستند و با بهره برداری و افتتاح این طرح ها زمینه ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی در لرستان فراهم می شود».

او با اشاره به اینکه امسال شرکت و اتحادیه های تعاونی به ویژه دانش بنیان، زمینه اشتغال یک هزار و ۷۰ نفر را در استان فراهم کرده اند افزود: «همچنین در راستای ترویج فرهنگ تعاون و آشنایی تعاونگران با دانش روز ۲۵ هزار و ۵۵۶ نفر ساعت آموزش های مدیریتی، حقوقی و تخصصی بصورت مجازی و حضوری توسط کارشناسان ارائه شده است».

سه هزار واحد تعاونی با اشتغال بیش از ۳۰ هزار نفر در لرستان فعال است.

شناسه: 3832