کنعانی: استرالیا فاقد کمترین مشروعیت اخلاقی برای موعظه در باب حقوق بشر است

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه رویکرد نادرست نخست وزیر استرالیا کمکی به روابط دو کشور نمی‌کند، از فراخوانده شدن سفیر استرالیا به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی خبر داد و به گفته وی هشدار های لازم به استرالیا داده شد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از سایت وزارت امور خارجه ج.ا.ا، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات نخست وزیر استرالیا در خصوص تحولات داخلی ج.ا.ا اظهار داشت: «به نظر می رسد نخست وزیر استرالیا بر اساس اطلاعات نادرست، رویکرد نادرستی را در پیش گرفته که کمکی به روابط دو کشور نمی‌کند».

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: «ما آمادگی داریم در تهران و کانبرا روایت درست و به دور از جنجال رسانه ای در خصوص تحولات ایران را در اختیار دولت استرالیا قرار دهیم».

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در خصوص اتهامات حقوق بشری استرالیا علیه ایران، با تأکید بر اینکه احترام متقابل و اتّکاء به واقعیات بهترین راه پیشگیری از آشفتگی در دیپلماسی است، افزود: «استرالیا با پرونده پر چالش حقوق بشری از قتل پناهجویان تا قتل 500 بومی در زندان‌های این کشور و منع تحقیق حرفه ای در این موارد، فاقد کمترین مشروعیت اخلاقی برای موعظه در باب حقوق بشر است».

کنعانی همچنین پناه دادن به گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب و سکوت در قبال حمله وحشیانه تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ توسط دولت استرالیا را نشانه ای از استاندارد دو گانه در قبال حقوق بشر دانست و افزود: «در این ارتباط سفیر استرالیا به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فراخوانده شده و هشدارهای لازم از طریق وی منتقل گردیده است».

شناسه: 3650