واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به تحریمهای جدید آمریکا

ناصر کنعانی در واکنش به اعلام برخی تحریم های یکجانبه جدید آمریکا علیه تجارت با ایران اظهار داشت: اعتیاد کاخ سفید به تحریمها و استفاده ابزاری از آنها، شاخصی از نظام سلطه آمریکا است و تغییر دولتها در این کشور، در رویکرد آن فرقی ایجاد نمی‌کند.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از وب سایت وزارت امور خارجه ایران، ناصر کنعانی سخنگوی این وزارتخانه در واکنش به اعلام برخی تحریم های یکجانبه جدید آمریکا علیه تجارت با ایران اظهار داشت: اعتیاد کاخ سفید به تحریم ها و استفاده ابزاری از آنها، شاخصی از نظام سلطه آمریکا است و تغییر دولت‌ها در این کشور، در رویکرد آن فرقی ایجاد نمی‌کند.

او افزود: مسئولان دولت بایدن مکررا سیاست فشار حداکثری ترامپ را یک سیاست شکست خورده و بی نتیجه خوانده اند اما در عمل، خود ادامه دهنده و حتی گسترش دهنده این سیاست شکست خورده بوده اند، تا جایی که حتی در روند تلاش های جاری برای از سرگیری مذاکرات به منظور بازگشت به توافق نیز، از این اقدام بی ثمر و مخرب دست برنمی دارند.

کنعانی در ادامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اولا در برابر اصرار کاخ سفید به تداوم اعمال تحریم ها، واکنش قاطع و محکم و فوری نشان خواهد داد، و ثانیا همه تدابیر لازم برای خنثی کردن آثار سوء احتمالی این قبیل تحریم ها بر‌ تجارت و اقتصاد کشور را به کار خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پایان تصریح کرد: این تحریم ها درست همزمان با شرایطی که مردم ایران در اثر سیل متحمل خسارات جانی و مالی فراوان شده اند، به روشنی ماهیت مزورانه و تسلیت نمایشی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران را آشکار ساخته است.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2891